Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tegyek, ha fogyni szeretné...

Mit tegyek, ha fogyni szeretnék, de “hízós” antipszichotikumot szedek?

Figyelt kérdés

Szóval már voltam kórházban is, rengeteg gyógyszert kipróbáltak rajtam járóbetegként is, de csak az Amitrextől voltam mentálisan jól.

A gyógyszerelés előtt 63kg voltam, most vagyok 78kg. Nagyon zavar a súlyom, de nem tudjuk a gyógyszert leváltani. Odafigyelek az étkezésemre, de sajnos olyan farkasétvágyat csinál ez a gyógyszer, hogy nem lehet az orvosok szerint se megállni, hogy ne egyek többet.

Volt, mikor lecsökkentettem a gyógyszert, akkor fogytam is, de vissza kellett növelnem, mert stresszes életet élek és nem összeegyeztethető a mentális állapotommal az alacsony dózis.

Nincs menstruációm, hormonális hatalmas pattanásaim lettek, napi 16 órákat alszom és elhíztam. Nagyon szomorú vagyok, de tehetetlen vagyok.

Mit csinálhatnék?

Reggel 100mg, este 200mg Amitrex (amiszulpridot) szedek



2023. szept. 5. 13:53
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
17%
Mennyit sportolsz?
2023. szept. 5. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:
Heti 3-4x. Kardiózni szoktam (futni futópadon 1.5 órát), felsőtest edzés. Úszni is szoktam meg rengeteget gyalogolni. Most akarok valami táncot elkezdeni tanulni, csoportos edzésre járni
2023. szept. 5. 14:03
 3/25 anonim ***** válasza:
2%
A heti mozgást duplázd, a bevitt kalória mennyiségét pedig felezd meg.
2023. szept. 5. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
95%
Én olanzapint szedek, 12 kgot híztam sajnos. 2 hónapja előre dobozolom az ételt, számolom a kalóriát. Akármilyen éhes vagyok, tartom magam és nem viszek be plusz kalóriát, elmegyek sétálni inkább. Nekem segített, egy próbát megérhet neked is 🙂
2023. szept. 5. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
0%
Jelenleg milyen életmódot élsz? Mennyi a napi kalória beviteled?
2023. szept. 5. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Egyetemista vagyok, mellette dolgozom, ülőmunkát végzek. Az össz mozgás, amit végzek az, amit fentebb leírtam.

Nem viszem túlzásba az evést, de még sajnos mindig többet eszem, mint gyógyszerelés előtt, de az orvos szerint, amíg ezt a gyógyszert szedem, ez nem is fog változni. 3x eszek egy nap, de néha kihagyom a reggelit. Vacsorázni csak nagyon későn szoktam. Sok 100% gyümölcslevet iszom.

Ja és amúgy ezt kifelejtettem írni, semmi libidóm nincs sajnos, már évek óta

2023. szept. 5. 14:43
 7/25 anonim ***** válasza:
71%
Vizet igyál gyümölcslé helyett.
2023. szept. 5. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 A kérdező kommentje:

De nem tudom egyszerűen megállni, hogy kevesebb kalóriát vigyek be ezzel a gyógyszeradaggal. Az orvos szerint se.

Ez nem megoldható

2023. szept. 5. 15:19
 9/25 anonim ***** válasza:
22%
Hát máshogy pedig nem fogsz fogyni, csak ha kevesebbet eszel. Leimádkozni nem tudod a kilókat.
2023. szept. 5. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A kérdező kommentje:
Akkor csak a gyógyszerváltás jöhet szóba, mert emellett a gyógyszer mellett fogyni nem tudok. Főleg nem ilyen nagy dózisban...:/
2023. szept. 5. 15:35
1 2 3

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!