Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit lehet tenni kötődési...

Mit lehet tenni kötődési problémák ellen?

Figyelt kérdés
21 vagyok és gyerekesnek fog tűnni de mindig mikor nem látom a barátom olyan szomorú leszek hogy még akár hányingerem is lesz, nem vagyok éhes, sírok,stb. Amit csak lehet megteszek hogy lenyugodjak mert nyilván nem normális, már a múltammal kapcsolatba is mindent átgondoltam mitől lehet de nem is azt tartom fontosnak csak hogy most mit tehetek de hiába mert csak a fizikai tüneteket tudom megszűntetni egy idő után de ugyan úgy ha egy ideig boldog is vagyok elfog ez a rossz szomorú valamilyen kedv. Kb. 3 éve vagyunk együtt és ebből vagy 2 évet távkapcsolatban voltunk mostmár február óta együtt lakunk még erre gondoltam hogy lehet emiatt érzékenyebb vagyok a szituációra de nem tudom. Mit tudok tenni? Nem akarok gyerekes lenni mint aki az anyja után sír.

2023. júl. 24. 15:07
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Nemrég linkeltem ezt egy másik traumás, pszichológusos kérdés alá, rendesen pont a te kötődési zavarodról van benne szó.


[link]


A babakorban, gyerekkorban kialakult kötődési típusodat érdemes megtudni és az ezzel kapcsolatos történeted minél jobban megismerni, elfogadni, hogy te így működsz, utána pedig amikor egy nem a jelen helyzetnek megfelelő reakciót adsz, akkor tudatosítani, hogy ez a múltnak szól. Pszichológus segítségét érdemes kérni.

2023. júl. 24. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!