Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A szakma mit gondol az incelsé...

A szakma mit gondol az incelségről/femcelségről?

Figyelt kérdés
Tehát azokról az esetekről amikor a páciens vágyik kapcsolatra és szexre, de nem képes összehozni.

2023. júl. 17. 10:52
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
De pont ezért írják fel a gyógyszert, hogy a betegséget gyógyítsák. Aminek az az eredménye, hogy elmegy dolgozni. Most már érthető?
2023. júl. 17. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 A kérdező kommentje:

Engem nem is kell megtanítani. Amúgy meg rengetegen vannak akik irreális elvárásokat támasztanak (bérigény stb), közben semmihez nem értenek, és munkatapasztalatuk sincs


Tudod, leginkább a Z generáció

2023. júl. 17. 19:08
 23/30 anonim ***** válasza:
Nem rád értettem a munkavállalással kapcsolatos mondandómat, azt csak példaként hoztam fel. A lényeg, hogy ha idősebb vagy és régóta nincs barátnőd pedig próbálkoztál vagy ha ellenkezőleg, elkerülted hogy legyen és azért nincs, az egy betegség vagy személyiségzavar tünete lehet, ami szerintem kezelhető. Ezt orvossal kell megbeszélned.
2023. júl. 17. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 A kérdező kommentje:
Aranyos vagy, de mondom én ezekben a dolgokban -úgy érzem- nem vagyok érintett. Viszont szívesen segítek annak, akinek gondja van.
2023. júl. 17. 20:13
 25/30 anonim ***** válasza:

Kérdező, akkor tulajdonképpen mit akarsz megtudni?

Mert azt mondod az nem érdekel, hogy a pszichológusok az incelség pszichikai részével foglalkoznak. Akkor mit vársz, melyik részével foglalkozzanak?

2023. júl. 17. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
Nincs egységes pszichológus szakmai álláspont az incelségről, pszichológusként írom. Ha az aktuális tudományos konszenzusra vagy kíváncsi, nézz kutatásokat a google scholarban "incel psychology" tagekkel. Egyébként megm inden pszichológus maga dönti el mit gondol.
2023. júl. 21. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 A kérdező kommentje:
Tényleg? Mindenki maga dönti el? Akkor ez nem tudomány, csak a munkanélküliségnek egy fizetett formája
2023. júl. 22. 16:38
 28/30 anonim ***** válasza:

A szovegertelmezes nem megy, ugye?


"Ha az aktuális tudományos konszenzusra vagy kíváncsi, nézz kutatásokat a google scholarban "incel psychology" tagekkel"

2023. júl. 23. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:

Szerintem szorongó embereknek tartják a szakemberek azokat, akik kapcsolatokat nem képesek összehozni, esetleg a kudarcaikat nem tudták feldolgozni, vagy túl hamar és könnyen általánosítanak a semmittevés érdekében.

Egy világképet alakítanak ki és elképzeléseket gyártanak, hogy miért nem érdemes semmit tenni. Fekete-fehér látásmóddal szemlélődnek.


Ha például valamikor itt, valamelyik kategóriában - valamely leegyszerűsítő incel-elképzelésre reagálva - leírtam: több fogyatékossággal élek és volt egészséges barátnőm, jött a hitetlenkedés, mert ez nem fért bele a világképükbe. "Kamuzol", "hazudsz", "ezt egy csaj se vállalná be". Azt is hiába írtam le hogy ismerőseim is vannak "fogyatékossággal élő férj - egészséges feleség" párkapcsolatban, a reakció ugyanaz volt.


Ne kelljen energiabefektetést eszközölni, hiszen az ő megdönthetetlen, fekete-fehér elképzeléseik alapján "mindent tudni vélnek"... Önbecsapás, kudarckerülés, félelmek leplezése...

2023. júl. 30. 05:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim válasza:
0%

29


“ Egy világképet alakítanak ki és elképzeléseket gyártanak, hogy miért nem érdemes semmit tenni.”


Az evolúciós pszichológia is erre a következtetésre jut. Minden úgy történik ahogy annak történnie kell a szelekció érdekében, tehát felesleges beleszólni.

Tehát ha valaki szorong, vagy kiközösítettség érzése van az valós és valóban ki van közösítve mivel ő is része a szelekciós folyamatnak. Senki nem kivétel ez alól.

Mivel tudatos lények vagyunk azt gondoljuk, hogy mi döntjük el mi történik velünk az életünkben, holott nagyobb részt a környezetünk, genetikai adottságaink, agyi áramköreink maguktól alakítják sorsunkat.

2023. aug. 4. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!