A szakma mit gondol az incelségről/femcelségről?
Engem nem is kell megtanítani. Amúgy meg rengetegen vannak akik irreális elvárásokat támasztanak (bérigény stb), közben semmihez nem értenek, és munkatapasztalatuk sincs
Tudod, leginkább a Z generáció
Kérdező, akkor tulajdonképpen mit akarsz megtudni?
Mert azt mondod az nem érdekel, hogy a pszichológusok az incelség pszichikai részével foglalkoznak. Akkor mit vársz, melyik részével foglalkozzanak?
A szovegertelmezes nem megy, ugye?
"Ha az aktuális tudományos konszenzusra vagy kíváncsi, nézz kutatásokat a google scholarban "incel psychology" tagekkel"
Szerintem szorongó embereknek tartják a szakemberek azokat, akik kapcsolatokat nem képesek összehozni, esetleg a kudarcaikat nem tudták feldolgozni, vagy túl hamar és könnyen általánosítanak a semmittevés érdekében.
Egy világképet alakítanak ki és elképzeléseket gyártanak, hogy miért nem érdemes semmit tenni. Fekete-fehér látásmóddal szemlélődnek.
Ha például valamikor itt, valamelyik kategóriában - valamely leegyszerűsítő incel-elképzelésre reagálva - leírtam: több fogyatékossággal élek és volt egészséges barátnőm, jött a hitetlenkedés, mert ez nem fért bele a világképükbe. "Kamuzol", "hazudsz", "ezt egy csaj se vállalná be". Azt is hiába írtam le hogy ismerőseim is vannak "fogyatékossággal élő férj - egészséges feleség" párkapcsolatban, a reakció ugyanaz volt.
Ne kelljen energiabefektetést eszközölni, hiszen az ő megdönthetetlen, fekete-fehér elképzeléseik alapján "mindent tudni vélnek"... Önbecsapás, kudarckerülés, félelmek leplezése...
29
“ Egy világképet alakítanak ki és elképzeléseket gyártanak, hogy miért nem érdemes semmit tenni.”
Az evolúciós pszichológia is erre a következtetésre jut. Minden úgy történik ahogy annak történnie kell a szelekció érdekében, tehát felesleges beleszólni.
Tehát ha valaki szorong, vagy kiközösítettség érzése van az valós és valóban ki van közösítve mivel ő is része a szelekciós folyamatnak. Senki nem kivétel ez alól.
Mivel tudatos lények vagyunk azt gondoljuk, hogy mi döntjük el mi történik velünk az életünkben, holott nagyobb részt a környezetünk, genetikai adottságaink, agyi áramköreink maguktól alakítják sorsunkat.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!