Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért esik át sok ember a...

Miért esik át sok ember a kamaszkoron a halálfélelmen?

Figyelt kérdés
Nekem is, néha elfog hogy minek csinálni ezt meg azt ha úgyis egyszer meghalunk. Utána el is múlik, de miért van ez? Mennyi ideig tart átlagban? 17 vok és nemrég kezdődött.
2010. okt. 11. 21:38
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:

helyesírási hibáért bocsi . kamaszkorBAN

csak gondolkoztam hogyan fogalmazzam meg

2010. okt. 11. 21:39
 2/12 anonim ***** válasza:
Én arra gondolok, hogy kamaszkorban döbbennek rá a gyerekek, hogy mégsem igaz, amit a mesékben hallottak: hogy senkit sem lehet egy varázslattal újraéleszteni, hogy bizony az elmúlás végleges és mindenki számára elkerülhetetlen. Ez az a kor, amikor a legtöbbünk már elveszít egy közeli hozzátartozót (pl. nagyszülők). Ezek bőven hozzájárulnak ahhoz, hogy időnként pánikba essenek a rájuk váró jövőtől. És bizony, mivel lélekben félig még gyerekek, nehezen tudják ezeket a félelmeket feldolgozni.
2010. okt. 11. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Érdekes,engem sosem foglalkoztattak ilyen gondolatok.Suliba jártam,edzőtáborba utaztunk állandóan a sulival,mindig volt valamilyen verseny és néha tanultunk is.Szerintem az a baj a veletek fiatalokkal hogy semmi nem köt le titeket,nincsenek programok,mindenhol csak azt olvasom itt"milyen nyugtatót használjak?",17évesen???Úr isten!.Nekem ez a véleményem. 32/Nő
2010. okt. 11. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Én nem beszéltem nyugtatóról O.o
2010. okt. 12. 05:51
 5/12 anonim ***** válasza:
Hát, elméletileg halálfélelmed nem kéne hogy legyen, a sok sz*r, mocsok, és szenny a mi mostanában a tévéből, a világból árad a mai kamaszoknak kihatással van a személyiség fejlődésére. Én bár 22 vagyok falusi gyerek, de soha nem kerülgetett semmilyen halálfélelem, néha eljátszottam 1-2 dologgal az agyamban, és megrettentem tőle, meg kerestem a saját magamat, ki vagyok, mit akarok..stb, valahogy a halálfélelem nem épp egy sarkalatos pontja a személyiségfejlődésnek.. :S:S, Bár valahogy biciklizés, és focizás után valahogy nem voltak ilyen bajaim, mert hazaestem este 9-kor, és aludtam mint a bunda...
2010. okt. 12. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Hirtelen ok nélkül ér el halálfélelem vagy csak elgondolkozol a halálon és akkor érzed ezeket a dolgokat? Én 24 vagyok, de még most is, ha a halálra gondolok és, hogy mi lesz halál után, milyen az, ha nem vagyok, még most is megijedek. Ilyen dolog a világür is, a végtelenség, amit az emberi agy nem képes felfogni és ha sokat gondolkozik rajta, elég fura gondolatok születnek. Szerintem ez normális jelenség, de azért inkább gondolj vidám dolgokra :)
2010. okt. 12. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
hirtelen, ok nélkül jön :S
2010. okt. 12. 19:00
 8/12 anonim ***** válasza:
Higyjétek el, ez tényleg nagyon rossz érzés. Velem is állandóan ez van. Nem tudom miért jön rám minden nap többször is, de nagyon félelmetes. Engem is érdekelne miért van ez.
2010. okt. 12. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
A pánikbetegség egy tünete ez, más tüneteket nem vettél észre?
2010. okt. 12. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Pszichiátert javaslok, öngyógyitást nem, ne kisérletezz magadon, majd ő megmondja, mi a teendő.
2010. okt. 12. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!