Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Sajnos gyakran beszólok,...

Sajnos gyakran beszólok, kigúnyolok embereket. Hogyan változtassak?

Figyelt kérdés

Jelenleg 30 évesen elgondolkodtatott a pszichiáterem hogy bennem mennyi hiba is van. Eddig egész életemben szinte tökéletesnek tartottam magam, és mindenkit hülyének néztem anyámat és apámat is és az eddigi összes barátnőmet is csak akkor használtam amikor szükségem volt rá. Ha megharagudott azt hazudtam neki hogy szeretem. És kibekultunk.


Azonban mostanra már szinte nincs olyan aki szívesen lenne velem. Úgy érzem bennem sok hiba van és ezt nagyon nehéz elfogadnom. Sajnálom hogy ennyire rossz volt a gyermekkorom mert állandóan vertek otthon is és iskolában is. A személyiségem elromlott pszichiátereim szerint.


Eddig oviban 1, általános iskolában 1 kozepsuliban 2, egyetemen három pszichológushoz jártam. Majd egy pszichiaterhez munkát elkezdtem ott is pszichológusok és pszichiazerekhez depresszio, eveszavar, folyamatos feszültség jellemez.


Rájottem hogy nem jó ha lenezem, leszólom, idiótának nevezem a másik embert. Vagy ha csettintgetek a pincérnek esetleg mondom operában a ruhatárosnak hogy tempó tempó adja már ide a zakókabátomat.


Sajnos nincs bennem empátia valami miatt de ezen fejlesztem magam mert olvasok EQ könyveket. Illetve ritkán már bűntudatom is van és nagyon nagyon rossz érzés olyankor elönt a szégyen és legszívesebben elbújnék a föld alá. Nem szeretem a szégyent mert olyankor úgy érzem megsemmisülök nem bírom elviselni.


Kérem aki tud javasolni valamit, esetleg beszélgetni szeretne nyugodtan írjon mert magányos vagyok.



2023. máj. 14. 22:04
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:

9#


Nem tudom mi lehet a megoldás. Sajnos leragadtam egy hisztis, provokáló és kritikus kisgyermek szintjén. És ezt nem szeretném így folytatni mert nagyon nem érzem jól magam a bőrömben valamint akiket megbántok elhagynak.

2023. máj. 14. 23:58
 12/17 A kérdező kommentje:

10#


Sajnos többször megvertek. Volt hogy eltort az ujjam, máskor egy lányt lekvazas után ököllel arcon vágott a kocsmában és hatalmas monoklim lett.


De senkit se jelentettem fel!!

2023. máj. 15. 00:02
 13/17 anonim ***** válasza:
Mit csinál veled a pszichiáter? Milyen diagnózisod van?
2023. máj. 15. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:

13#


Gyerekként ADHD, akkor ritalint szedtem 13 éves koromig. Utánna 18 évesen szorongás, evészavar coaxilt szedtem frontinnal. Aztán idővel depresszió brjntellix, rexetin. 5 évig viszonylag stabilitás de megint állandó idegesség szédülési rohamok, hányinger gykmorgorcs nincs testi betegség elkezdtem szedni scippat és frontint. Használt de híztam váltottunk cymbaltara és lamotrigibre nem volt jó ezután megint scippa fogyókúra mellett tartom a súlyom.


Ja és szemelyisegzavar diagnozisom is van pszichodrámara jártam kórházba. Autogén tréninget gyakorlom és a mindfullnesst.

2023. máj. 15. 00:10
 15/17 jeverezi ***** válasza:
44%

Jajj

Őszintén sajnálom ami gyermekkorodban történt. Bízz magadban, és a múltbeli sérelmeidet NE A JELENBEN vezesd le. Inkább írj naplót az nekem is segít.


És tényleg olyan vagy, mint egy riadt hét éves kisgyermek akit sokkolt a múltja és cipelni kénytelen a keresztet.


Beszélgetésünk ha benne vagy :)

2023. máj. 15. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Távolról és ismeretlenül azt mondom, el kellene menned egy autizmus szakrendelésre. Az általad elmondottak alapján úgy gondolom, hogy Aspergeres vagy, csak ADHD-nak lett diagnosztizálva. Van ilyen ember a környezetemben.
2023. máj. 15. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Hogyan változtass?


Gondolj bele, hogy neked milyen érzés lenne, ha a hibáidat egy vad idegen kiemelné ès azzal b4szogatna.


A vendéglátós részre:

Ha csettintgetsz, meg beszólogatsz a legtöbb ott dolgozó direkt sokkal, de sokkal lassabban fogja teljesíteni a te rendelésed. (Étteremben még lehet bele is köpnek a kajádba) ezt tartsd szem előtt, ha beszólogatsz magaddal tolsz ki.


Most, hogy így rájöttél a problémáidra és beismerted, hogy igen ez így nem jó, tudsz rajta változtatni.

Mindig gondold át a helyzetet amielőtt beszélnél.


Ha pl. Összeveszel a barátnőddel, ne kezdd el lek0rvázni meg ilyenek, hanem inkább ne találkozz/ beszélgess vele addig ameddig le nem nyugszol, ha 1 óra, akkor 1 óra, ha 1 nap akkor 1 napig ne. Pl. Ilyenkor mondd/írd meg neki, hogy most lenyugszom majd jelentkezem és utána beszélünk erről mert nem akarlak megsérteni, ha ezt nem tartja tiszteletben, hogy kell egy kis idő a lenyugváshoz, akkor így járt, szakad minden kötél és nem tudod visszafogni magad.


És ez a változás nem egyik napról a másikra fog jönni, hanem jó hosszú idő után, de érzékelhető lesz a változás.


Jaaa és oké simán ihatsz alkoholt, de csak annyit, hogy kordában tudd tartani magad.


Igen, van személyiségzavarod, ugyanúgy ahogy nekem is. Mindenki azt mondja, hogy nem gyógyítható, de rohadt sok munkával és azzal, hogy “megtanulod”, hogyan kell viselkedni javítható ez a dolog.


És eskü büszke vagyok rád, hogy felismerted ezeket a rossz szokásaid és javítani akarsz rajtuk.

2023. máj. 15. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!