Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Sajnos gyakran beszólok,...

Sajnos gyakran beszólok, kigúnyolok embereket. Hogyan változtassak?

Figyelt kérdés

Jelenleg 30 évesen elgondolkodtatott a pszichiáterem hogy bennem mennyi hiba is van. Eddig egész életemben szinte tökéletesnek tartottam magam, és mindenkit hülyének néztem anyámat és apámat is és az eddigi összes barátnőmet is csak akkor használtam amikor szükségem volt rá. Ha megharagudott azt hazudtam neki hogy szeretem. És kibekultunk.


Azonban mostanra már szinte nincs olyan aki szívesen lenne velem. Úgy érzem bennem sok hiba van és ezt nagyon nehéz elfogadnom. Sajnálom hogy ennyire rossz volt a gyermekkorom mert állandóan vertek otthon is és iskolában is. A személyiségem elromlott pszichiátereim szerint.


Eddig oviban 1, általános iskolában 1 kozepsuliban 2, egyetemen három pszichológushoz jártam. Majd egy pszichiaterhez munkát elkezdtem ott is pszichológusok és pszichiazerekhez depresszio, eveszavar, folyamatos feszültség jellemez.


Rájottem hogy nem jó ha lenezem, leszólom, idiótának nevezem a másik embert. Vagy ha csettintgetek a pincérnek esetleg mondom operában a ruhatárosnak hogy tempó tempó adja már ide a zakókabátomat.


Sajnos nincs bennem empátia valami miatt de ezen fejlesztem magam mert olvasok EQ könyveket. Illetve ritkán már bűntudatom is van és nagyon nagyon rossz érzés olyankor elönt a szégyen és legszívesebben elbújnék a föld alá. Nem szeretem a szégyent mert olyankor úgy érzem megsemmisülök nem bírom elviselni.


Kérem aki tud javasolni valamit, esetleg beszélgetni szeretne nyugodtan írjon mert magányos vagyok.



2023. máj. 14. 22:04
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
30%
Először is hány éves vagy ?
2023. máj. 14. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Írtam hogy 30!
2023. máj. 14. 22:14
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Ez egyszerű.Gondolkodj el mielőtt dumálnál
2023. máj. 14. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
48%
Sehogy! Ugysem teszed meg. Nem akarod. Csak a felmentésedet akarod: "Sajnos ....."
2023. máj. 14. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 jeverezi ***** válasza:

Kifejted példákkal mivel bányász meg másokat? Szerintem lehet hogy csak túlreagálod.


28/N

Ha gondolod, írj ŕám beszélgessünk!

2023. máj. 14. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

3#


Tudom mondta ezt már sok szakember. Nem gondolkodok mielőtt beszélek. De sajnos erre nincs gyógyszer az antidepresszans nem hat erre.


4#


Igen felmentem magam mivel tényleg rossz gyermekkorom volt.


5#


Például egy lánnyal utazok a vonaton és mondom neki hogy lehet ennyire kövér. Cukros lesz és magas vernyomasu halálba zabálja magát. Én is kövér voltam gyermekként de lefogytam mert volt akaraterőm. Sajnos a kishölgy elsírta magát és bunkonak nevezett.


Munkahelyen főnökömet gonosz pszichopatanak hívtam mert nem adott fizetésemelést.


Barátnőmet rendszeresen rbancnak és krvanak neveztem. Olyankor rossz volt a kedvem és impulziv voltam.


Barátomnal vendégségben voltam és szidtam az ételt mert nem ízlett.


Pincertől ha rendelek ételt mindig csettintgetek neki


És rengeteg ilyen sértés amit nem tolerálnak a szeretteim sajnos.

2023. máj. 14. 22:35
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos nem tolerálnak? Remélem majd valaki nem sajnál pofán b.szni. Szarba se nézed az embereket, lekövérezel másokat. Hiába olvasgatsz könyveket, attól még nárcisztikus maradsz. Majd megtanulod, hogy viselkedj, amikor a leközelebbi ember nem csak sírni fog, hanem szarrá ver. Azt érdemelnéd.
2023. máj. 14. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

7#


Pont ezzel hogy szégyenlem magam ha belegondolok ebbe hogy másokat megbántok. Ezért is változtatni akarok. Nem vagyok nárcisztikus legalábbis nem érzem annak magam. Inkább traumatizált sajnos.


Mivel lehet empátiat fejleszteni és impulzivitást csökkenteni könyveken kívül?

2023. máj. 14. 23:09
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Először is ha utazol valakivel közöd nincs a kinézetéhez, dolgaihoz. Milyen alapon nyilvánítasz véleményt?

Ha valaki főzött rád és nem ízlik, főzzél te legközelebb, olyat ami a kedvenced, és hívd meg rá. De nehogy elkezd mondani hogy ez bezzeg milyen jó.

Milyen alapon k meg r a barátnőd. Ha ő az, akkor te ki vagy? Strc?

Ha ezt logikai úton nem tudod belátni, akkor bántalmazás ide vagy oda bizony nárcisztikus vagy . Mondjuk sokan közülük azok, vagy mintát követve lesznek azok .

2023. máj. 14. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
És 30 éves korodig tényleg nem futottál bele egy alapos verésbe valahol? Próbáld úgy, hogy ha eddig megúsztad, tovább nem kockáztatsz. Mert előbb-utóbb megkapod, sírsz majd mint egy kisgyerek, de utána csökken majd az impulzivitásod. Ugyanis a késztetésről nem tehetsz, de a kivitelezésről igen. Dönthetnél úgy is, hogy nyugton maradsz. Vagy ne kövér csajokkal kezdj, hanem kigyúrt kopaszokkal. Tuti, hogy annyira nem vagy impulzív.
2023. máj. 14. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!