Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tegyek, hogy ne féljek...

Mit tegyek, hogy ne féljek megenni akármit?

Figyelt kérdés
sziaszok! A problémám kb. fél éve kezdődőtt, olvastam,hogy ki milyen ételre lett allergiás, nem bőrkiütés formájában, hanem a szája bedagadt, meg nem kapott levegőt. Sokmindent megettem már életemben, belföldön és külföldön is és nem volt semmi próblémám, de amióta olvastam ezt a cikket, nem merem megenni azokat a dolgokat, amiket előtte is ettem, meg ittam, vendégségben meg nem eszem semmit, mert attól félek, hogy valami ilyesmi bajom lesz. Ja és mindig van nálam Kálcium tabletta, pont ez miatt, hogy tegyem túl magam ezen, hogy újra úgy élhessek, mint eddig. SEGÍTSETEK, köszönöm.
2008. dec. 29. 12:51
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem csakis önmagadat tudod nevelni. Hogy például: ,,Megeszem,mert mi bajom lenne tőle? Hiszen ha eddig nem voltam rá allergiás,akkor most sem vagyok." És ha biztos akarsz benne lenni,hogy allergiás vagy-e bármely ételre,akkor egyszerűbb ha elmész orvoshoz,és csináltatsz allergiatesztet! Az majd megnyugtat! Ne félj! :)

Jó étvágyat! :)

2008. dec. 29. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Fölösleges félni tőle, valójában ma sem tudja az orvostudomány, hogy pontosan mért lesz valaki allergiás, és a másik mért nem. Azért, mert egy cikkben azt írják, hogy ez meg ez allergén élelmiszer, még nem azt jelenti, hogy biztosan allergiás leszel rá, sőt ha eddig minden gond nélkül fogyasztottad, akkor valeszeg nem vagy rá allergiás.


Másrészt, egy pszichológust is érdemes lehet felkeresni, ha továbbra is fennáll a probléma, mert lehet, hogy a félelem mélyebben gyökerezik, és csak kivetíted az élelmiszerallergiára.

2008. dec. 29. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!