Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Nem merek megenni akármit,...

Nem merek megenni akármit, most mi tévő legyek?

Figyelt kérdés

A lényeg, hogy kb. fél éve olvastam, hogy ki mire allergiás, mármint milyen ételre, és azóta nem merek nagyon enni semmit, vendégségben pláne nem, csak esetleg a megszokottakat, amiben semmi különös nincs. Nincs allergiám, nem vagyok allergiás, meg régebben is minden megettem, nem számított, külföldön vagy belföldön vagyunk-e. Most meg nem merek, attól félek, hogy valamiféle allergiám lesz, lehet ennek az oka, hogy nemrégiben égető érzéset éreztem a számban, vagyis a nyelvemen, pedig nem ettem semmi különösett, és akkor megijedtem, mert azóta, ha eszem akkor mindjárt nézem a számat, meg a torkomat.

Tudom hülyeség, de nekem ez a próblémám, és próbálok rajta változtatni, de még mindign félek, segítsen aki tud, valami jó tanáccsal.

Nagyon köszönöm.


2008. júl. 8. 12:24
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Hasonl a problémád azokéhoz, akik félnek attól, hogy megfulladnak. Én ilyen esetben még nem láttam olyat, hogy szakértő segítsége nélkül le tudta volna küzdeni a félelmét. Persze akarattal valamennyire kordában tartható, de a félelem erősebb. Szerintem te is fordulj szakemberhez, nem bánatni akar, hanem segíteni.
2008. júl. 8. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
Nekem hasonlo a problemam.Ezer szeretnem megcsinalni az allergia tesztet.Szerintem csinald meg.Nalam romaniaban 1.500.000 lej atszamitva forinba nem tudom mennyi.99% bizti.Vagy probalj egeszsegesen enni.ejszakara konnyebb etelt,nem jollakasig.Olyan etelek amit szeretsz,jol esik.
2008. júl. 8. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ez a félelmed teljesen alaptalan. Menj el pszichológushoz, aki talán tud majd segíteni, ugyanis ennek semmi köze sincs az allergiához.
2008. júl. 8. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Az,hogy más allergiás bizonyos ételekre,még nem biztos,hogy te is az vagy rá.Minden szervezet más.Nem kellene folyton ezen gondolkodnod,meg vizsgálgatnod magad minden evés után,mert a végén annyira beképzeled esetleg,hogy tényleg lesz valami,ami normál esetben nem lenne.
2008. júl. 8. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

33 éves vagyok. 2 hónapja éreztem először, hogy a csuklóm, térdem, ujjaim körül ég és viszket a bőr az izületeknél...Most vagyok az allergia teszt közepén...sokmindent írtam a papirra, hogy mit eszem....

Én mindig mindent megettem. Soha semmi bajom nem volt.

Azonban eltöltöttem pár évet egy kapcsolatban, ami teljesen odavágott. Évekig pánik rohamok jöttek rám, állandóan ideges voltam még nagyon sokáig azután is, hogy már rég nem éltem vele - mindenféle intő tünet ellenere, nem mentem orvoshoz.

Idén azonban állandóan beteg voltam minden két hétben...májusban végre elmentem a dokihoz. Aki kért vérvételt teljes kivizsgálást...beutalt a bőrgyógyászhoz és mellesleg miután látta halálra stresszelem magam, felajánlott egy pszichologust is.

NA a vérvételre hajlandó voltam es a bőrgyógyász randira is de az utolsó ötletét elvetettem.

A bőrgyógyász a múlthéten ugyanúgy azt mondta, menjek és beszélgessek el egy agykurkásszal, mert az allergiám nyilván valóan stressz eredetű...

Az állandó betegeskedéseim ellenére makk egészseges vagyok amit a vérvétel is alátámasztott a doki szerint mások ölnének a koleszterin szintemért - nagyon egészségesen eszem!!!!

Szóval jövőhéten agykurkász randi...

Miért írtam ezt le? Mert talán ötletet adhatok ahoz, hogy menj el te is dokihoz. Mondd el a félelmedet mert ez később csak rosszabb lesz. Ha valamitől ennyire rettegsz, vonzod magadhoz és ugye nem akarsz beteg lenni...

2008. júl. 8. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!