Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Példaértékű családba születtem...

Példaértékű családba születtem. Hogy lettem mégis lelki beteg?

Figyelt kérdés

Egy igazi, példaértékű keresztény-konzervatív nagycsaládba születtem, pont olyan, amilyen a nagy könyvben meg van írva: szüleim fiatalon házasodtak és 4 gyereket vállaltak, akiket lelkiismeretesen, viszonylag jó anyagi körülmények között neveltek. Én mégis tele vagyok mindenféle mentális és fizikai betegséggel: szorongásos depresszió, pánikbetegség, alvászavarok, erős migrének, ekcéma, fájdalmak. Meg is viseltem rendesen a szüleimet.


Mitől lehet ez? Tökéletesek a körülményeim, én mégis egy roncs vagyok! :(


18 L


2023. ápr. 16. 09:26
1 2 3
 11/21 anonim válasza:
27%

Ne aggódj nyugodj meg nem lesz semmi gond, elmondom az én történetemet:)


Mindig is életvidám voltam, kb egy hónapja feküdtem este az ágyba alvásra készülődve, majd elkezdett egy nyomás lenni a mellkasomba, izzadtam, heves szívverés azt hittem, h vége…nagyon elkapott a halálfélelem, utána napokig szarul voltam mindennap a mellkasom szúrt, meg minden bajom volt szorongtam, majd elmentem orvoshoz csinált EKG-t minden rendben a szívemmel, majd vérvétel is volt, vizelet is, és cukor is, ki kell zárni a szervi elváltozást onnan tudhatod, h pszichés, lelki oka van:)

Én egy hónapja szarul vagyok, mindennap szorongok, ajánlom a magne B6 vitamint, segít lazulni, de ha gondolod írj privátba, szeretnék segíteni aki ebbe a cipőbe van, mert ez nagyon rossz, addig is jobbulást:)


20/F

2023. ápr. 16. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
91%
A pszichiátriára vezető út csupa példaértékű keresztény-konzervatív nagycsaládokkal van kikövezve.
2023. ápr. 16. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
36%

Olvasd el Orvos-Tóth Noémi Örökölt sors című könyvét.


"A tudományos kutatások eredményei szerint a mélyreható megrázkódtatások, a szeretethiány, a kapcsolati törések generációról generációra adódnak tovább. Mindaddig, amíg halogatjuk a szembenézést családi örökségeinkkel, öntudatlanul is a fájdalom és bizalmatlanság negatív mintázatait visszük tovább és adjuk át gyermekeinknek."


[link]

2023. ápr. 16. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
92%

Nem biztos olyan jó az, ha totál a keresztény életet " verik " belénk...

Azt a vitamint, amit írt a " 11 " hozzászóló.

2023. ápr. 16. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
92%

Valsz a példamutató konzervatív szüleid miatt...


Meg ugye 4 gyerek esetén elkerülhetetlen, hogy érjen egy csomó lelki sérülés.

2023. ápr. 16. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
93%
Abból amiket leírtál, semmi nem garantálja, hogy példaértékű volt a családod.
2023. ápr. 16. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
93%
Az, hogy keresztény meg konzervatív, max a kormányunk szemében példaértékű, de pszichológiai szempontból hatványozottan hátrányosan helyzet. Ahogy a fiatalon gyereketvállaló szülők is, meg hogy 3 tesód van... én ezek alapján nem vagyok meglepve, elég tipikus minta.
2023. ápr. 16. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
91%
nyilavn valami nem oke. tul magas elvarasok, lehet nem vagy cisz hetero, ezer problemat okozhat a vallasos neveles
2023. ápr. 16. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
88%
Ki kéne szabadulnod ebböl a környezetböl.
2023. ápr. 16. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
88%
mert a szüleid alkalmatlanok "szülőnek lenni"""""""""
2023. ápr. 17. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!