Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Példaértékű családba születtem...

Példaértékű családba születtem. Hogy lettem mégis lelki beteg?

Figyelt kérdés

Egy igazi, példaértékű keresztény-konzervatív nagycsaládba születtem, pont olyan, amilyen a nagy könyvben meg van írva: szüleim fiatalon házasodtak és 4 gyereket vállaltak, akiket lelkiismeretesen, viszonylag jó anyagi körülmények között neveltek. Én mégis tele vagyok mindenféle mentális és fizikai betegséggel: szorongásos depresszió, pánikbetegség, alvászavarok, erős migrének, ekcéma, fájdalmak. Meg is viseltem rendesen a szüleimet.


Mitől lehet ez? Tökéletesek a körülményeim, én mégis egy roncs vagyok! :(


18 L


2023. ápr. 16. 09:26
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
13%
Generációs átok témában kérdezd a szüleidet. Fognak segíteni.
2023. ápr. 16. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
1%

1+ Első, vagy másodgenerációs keresztények a szüleid?


Elsőgenerációs keresztényeknél hatványozttan jelenkezik, különösen az első szülöttre az előző generációk cselekedeteinek a szellemi következménye.

2023. ápr. 16. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
2%

*Elsőgenerációs keresztényeknél hatványozttan jelenkezik, különösen az első szülöttre az előző generációk cselekedeteinek a szellemi következménye.


Ők viselik a főterhet a vérvonalban-mint következő generáció.

2023. ápr. 16. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
0%
Van jó hír: létezik belőle is szabadulás. Fordulj a Mindenható Istenhez.
2023. ápr. 16. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
0%

Mert nem ért semmi inger. Ha gond volt minden a jóisten akarata, nem volt vita nem kellett kiallnod semmiért nem szenvedtel hiányt nem kellett semmiért megdolgoznod.


Annyira laza volt hogy volt időd beteg lenni

2023. ápr. 16. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
81%
A keresztények nagyon példaértékű emberek, hogyne! Én is keresztény családba születtem, bár, ne abba születtem volna.
2023. ápr. 16. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim válasza:
12%
Hát én például rosszzul vagyok sok ember között, lehet neked sem megy ez a műfaj.
2023. ápr. 16. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
84%
Lehet, hogy akár kimondatlanul is túl nagy elvárásokat támasztottak veled szemben. "Tökéletesnek KELL(ene) lenned" (és egy kis "hiba" is "hazavágja" az összképet) Ha a szüleidet "megviselted" ezekkel a problémákkal, akkor nem voltak támogatóak, és akkor nem is olyan példaértékű, "tökéletes" család ez.
2023. ápr. 16. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
72%
Mitől lenne példaértékű a családod?
2023. ápr. 16. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
89%

Sajnos azt nem elég tudni, hogy keresztények és az anyagi körülmények jók voltak. Iskolában nem voltak bántások, piszkálások? Nem éreztették veled a szüleid úgy, hogy meg kell neked felelniük, vagy nekik baj ha valami nem úgy alakul ahogy ők akarják? Vagy, 4 gyerek közül, nem érezted azt hogy esetleg veled törődtek a legkevesebbet?

Több dolog is állhat a háttérben, akár olyan, ami neked nem feltűnő, de külső szemszögből meglátszik, például ilyen a manipulálás is, nem látod te magad hogy azt teszi valaki, de mások igen.

2023. ápr. 16. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!