Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Nagyon félek. Van okom rá?...

Nagyon félek. Van okom rá? (bővebben lent)

Figyelt kérdés
gyakran szédülök, hányingerem van, nyom a mellkasom,légszomjam van, nagyon gyorsan ver a szívem, fáj a fejem. elviselhetetlen. de így ülök a buszon és sok ember van körülöttem akkor ezek mindig előjönnek. és olyan érzésem van hogy na most megőrültem vagy így rettegek hogy mindjárt leblokkolok vagy valami, és szörnyű érzés. izzad a tenyerem, a homlokom és tényleg olyan érzésem van h bedilizek mindjárt. és mindig ez van ha sok ember van körülöttem. beszéltem erről a nagymamámmal, ő azt mondta h lehetséges az alvászavarom miatt van, vagy a hormonok, vagy pánikbetegség, de ahhoz meg még fiatal vagyok (13 éves vagyok)... meg le kell mennem a boltba, vagy a patikába, vagy postára vagy bármi attól rettegek. de nem tudom megmondani hogy miért. félek hogy bemegyek és nem tudok mit mondani, nem tudom mi ez, félelem a kontrollvesztéstől.(?) de mi ez az egész? lehetséges hogy pánikbetegség? ha nem akkor mi? és ha az, akkor mit kellene tennem?
2010. okt. 8. 10:00
 1/9 anonim ***** válasza:
Pszichológus pontosan tudná, de vagy pánik, vagy valamilyen nagy fokú szorongás.Mindenképp kezeltetni kellene, mert nagyon súlyossá válhat.
2010. okt. 8. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Pánikbeteg vagy. Ne hanyagold el, menj orvoshoz!
2010. okt. 8. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
köszönöm a gyors válaszokat! ma megyek a körzeti orvosomhoz, ő talán elmondja mi a teendő... MÉG EGY KÉRDÉS EZZEL KAPCSOLTBA : A PSZICHOLÓGUS MIT CSINÁL VELEM?
2010. okt. 8. 10:06
 4/9 anonim ***** válasza:
Ez pánik vagy ha csak emberek közelében jelentkezik és tudod,hogy az váltja ki,akkor szociális fóbia.Bármelyik életkorban megjelenhet.
2010. okt. 8. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
A pszichológus elbeszélget veled,kérdéseket tesz fel,lehet,hogy érdekes teszteket is kitöltet veled.Mást nem csinál.Ha szerencséd van,esetleg tanácsot is ad.
2010. okt. 8. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

probalj csak ugy celtalanul elindulni setalni, amikor nem az emberekkel, a tomegre oszpontositasz, hanem fedezd fel a termeszet szepseget pl.,

ugyanezt meglehet tenni az utazas kozben is, hogy nem az embereket figyeled, hanem a termeszetet.


En azt gondolom, hogy az emberek elfordultak a termeszettol es ez lehet az oka ezeknek a tuneteknek.


Keress olyan temakat, olvasni valot, ami erdekel pl. de legyen olyan ami a termeszetrol a teremtesrol szol, es az emberi szervezetrol, az emberi lelekrol.

2010. okt. 8. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Ami rád jellemző a leírtak alapján, az nem függ attól, hogy fiatal vagy. Lehetnek a pánikbetegség tünetei is, és az erős szociális szorongás tünetei. Mindenképp fordulj szakemberhez, mert meg lehet szüntetni a gondjaid megfelelő terápiával. Adjon számodra a háziorvos beutalót pszichológushoz, vagy pszichiáterhez, aki felállítja a pontos diagnózist.
2010. okt. 10. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Aki azt írta, az lehet az ok, hogy az emberek elfordultak a természettől, arra ne hallgass. Neked nem a természetről szóló könyvek kellenek, mert nem abban van a szorongásaid gyökere. Mindenképp keress szakembert.


A szociális szorongás gyökerei sokkal inkább a különféle diszfunkcionális gondolatokban, és attitűdökben vannak, amiket például egy kognitív terápia jól át tud keretezni.


Ha enyhébb fokú a szorongásod, akkor segíthet ilyen helyzetekben, ha nem magadra figyelsz, hanem a környezetdre. Nem te magad vagy a figyelmed fókuszában, hanem figyeled például az emberek haját, ruháját. De a leírtak alapján a te szorongásaid igen erősek, és mindenképp kell egy hozzá értő segítsége (ami nem a természetről, meg a teremtésről író, hozzá nem értő válaszoló tanácsa lesz.)

2010. okt. 10. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Egyébként ilyen helyzetekben, amikről írtál, az emberek semmiféle veszélyt nem jelentenek rád. (Ha például valaki ki akarna rabolni, az lenne a veszélyes szituáció.) Éppen az az ilyen szorongásos tünetek jellemzője, hogy olyan szituációkban kezdünk szorongani, amikben egyáltalán nem kellene.
2010. okt. 10. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!