Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Nagyon félek! Ez mi lehet...

Nagyon félek! Ez mi lehet szerintetek? Van okom félni?

Figyelt kérdés

Édesanyám 2 éve volt nőgyógyászati szűrővizsgálaton. Tavaly nem ment el (jól leszidtam), és ma volt ismét. Közölte az orvosa, hogy 2 éve pozitív lett az eredmény, amiről ők küldtek egy értesítést, de ez nem érkezett meg hozzánk.

Azt mondta, hogy ha nem volt panasza, akkor nem kell pánikolni, valamint, hogy egy kis jódérzékeny területet lát.


Édesanyám anyuja, tehát nagymamám méhnyakrákban hunyt el.

A lapra semmit nem írt rá, tehát nem tudom hogy P hányas az eredmény.

Volt már kétszer PII-III-as az eredménye, akkor fél év múlva visszahívta, de akkor normális volt.


Kérlek benneteket, akinek bármi hasonló tapasztalata volt, vagy tud valami okosat mondani az írjon.


Szerintetek féljek?

2 hét múlva kiderül, de apukámat elvesztettem már, szintén rákbetegségben, és nagyon rettegek.


2011. jún. 23. 18:15
 1/4 anonim válasza:
17%

Szia

Én nem értek ehez de tiszta szivemből remélem,hogy nincs anyukádnak semmi balya.

És ne pánikolj az ember mindig a legroszabra gondol egyből amikor baly van!

2011. jún. 23. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ha a családban 2 haláleset is volt rák miatt, akkor fokozottan hajlamosak rá a további hozzátartozók is.

Szerintem senki nem tudja biztosra megmondani neked, mi lesz mához 2 hétre. Tudom idegesség, de mást nem tehet az ember, ha ne talántán baj lenne még időben tudnak cselekedni erre is gondolj.

Az már külön jót jelent hogy megvizsgálták 2 év után

2011. jún. 23. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Félelemben nem lehet leélni egy életet,de érdemes rendszeres kontrollra járnod! Az én nagyimnak mellrákja volt, anyumnak a méhén és a petefészkén is volt.-eltávolították mindkettőt. Ezek a nőgyógyászati dolgok, állítólag lányos vonalon öröklődnek folyamtosan, legalábbis a hajlam.-ezért én inkább kisfiút szeretnék. Tehát nem félned kell, hanem rendszeresen eljárni szűrésekre-persze a túloldalra sem szabad átesni, és nem lehet mindig erre gondolni, normális határok között kell maradni a vizsgálatokkal is. Anyudnak minden jót kívánok!
2011. jún. 23. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
kigi84
2011. jún. 25. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!