Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Mandulaműtét? Eléggé félek...

Mandulaműtét? Eléggé félek tőle, mennyire van okom aggódni miatta?

Figyelt kérdés
Allergia vizsgálatra lettem beutalva a fül-orr gégészetre, ahol az orvos megnézte a mandulámat is és mondta, hogy ki kell venni, ami igaziból nem lepett, meg mert már kiskoromba is ki akarták, csak húzva lett az orvos szerint húzhatom tovább de, a vége így is úgyis az lenne csak idősebb korba még rosszabb, lenne, mivel már így is 18 éves vagyok. Arra lennék kíváncsi, hogy akinek mostanában volt mandula műtéte, hogy zajlott neki pontosan. Ki melyiket ajánlaná: altatás vagy érzéstelenítő? Esetleg akinek a Jahn Ferenc kórházba csinálták, leírhatná a tapasztalatait. 1 hónap múlva kell vissza mennek az allergia miatt és valószínű akkor lesz ez is megbeszélve, őszintén tartok tőle eléggé. :S
2010. máj. 30. 09:01
 1/9 anonim ***** válasza:
66%
Nem kell félni, attól még jobb nem lesz. Tudom, beszélni könnyű.. Nekem 6 éve vették ki 21 évesen. Nem altattak. Azt mondta a doki, ha szeretném elaltatnak, csak akkor veszélyesebb az egész. Meg is fulladhatok, visszafolyik a vér meg minden, akár le a tüdőbe is, egy jó kis tüdőgyulladás lehet belőle. Inkább mondtam akkor maradjon az érzéstelenítés. Visszagondolva innen a távlatból, nem is volt olyan szörnyű. Ki lehet bírni. Pár hétig rossz lesz utána.
2010. máj. 30. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
66%

Nemsokára nekem is az lesz... de nem parázok miatta. ;)


nekedis csak azt tudom mondani hogy fel a fejjel :)

2010. máj. 30. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Engem altattak, semmi pénzért nem vállaltam volna sima érzéstelenítéssel. Altatás után ébredéskor hánynom kellett, ami friss műtötten nem a legjobb, de mivel nem volt semmi a gyomromban, nem is jött semmi. :D Aztán végigaludtam a napot. Viszont a kórházban másnap reggel keksszel kínáltak, majdnem elküldtem őket a francba. Szerintem érdemes inkább az ottoni kosztra támaszkodni. Algopyrin injekciót ittam, és próbáltam olyan dolgokat enni, ami könnyen lecsúszik. Beszélni is nehéz volt egy darabig, mert a nyelvem 2xakkorára dagadt, és elég lassan lohadt le. A legrosszabb akkor lesz, amikor leválik a seb olyan 10 nappal a műtét után, akkor aludni se tudtam. De összességében nem volt annyira vészes, nem kell félni tőle. Jobbulást így előre is. :)
2010. máj. 30. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen az eddigi válaszokat és a biztatást is:)
2010. máj. 30. 09:59
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
14 éves koromban vették ki a garat- és az orrmandulámat is, altatásban.A műtét rutinbeavatkozás,elég hamar megvan,viszont altatásban elkerülhetetlen,hogy valamennyi vér szivárogjon le a gyomorba, a gyomorsav és a vér pedig -az orvosomat idézve- "csúnya dolgokat tud együtt művelni",vagyis a műtét után nekem is szinte azonnal hánynom kellett.Ezután kivittek egy vizsgálóba megnézni,hogy nem szakadt-e föl a seb emiatt.Az kissé kellemetlen élmény volt.Majd végigaludtam az egész napot.Pár napig nem nagyon beszéltem és eleinte nehéz és fájdalmas volt nyelni(de kibírható),és még 1-2 hétig itthon is oda kellett figyelnem arra,hogy ne beszéljek túl hangosan,illetve végezzek semmilyen nagyobb fizikai erőfeszítést,ameddig a seb teljesen be nem gyógyult.Én személy szerint nem vállalnám a dolgot ébren,örülök,hogy nekem altatásban csinálták.Kitartást és gyógyulást!
2010. jún. 1. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
76%
Miután kivették, igyál sok palástfű teát, az hamarabb begyógyítja a sebet, és nagyon jó érzés, mert megnyugtatja. Nekem elámult a gégész, amikor meglátta az egyhetes műtéti sebet a torkomban, hogy mennyire összement. Nekem 24 évesen vették ki, a műtét semmi volt, tényleg semmi, hanem miután kiment az érzéstelenítő, hajjaj, volt nemulass.:P
2010. jún. 3. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm, az 5leteket és a biztatást is:)
2010. jún. 3. 12:58
 8/9 anonim ***** válasza:

Mindenképpen csakis altatásban szabad. Az érzéstelenítés, bár itt nem szóltak erről, egy vastag és nagyon hosszú tűvel történik, amit a tátott szádon beszúrnak idegekkel teli helyre, a torokba több helyre, BESZ*RSZ már a látványon is...

Se én, se a velem egy szobában lévők nem hánytak, szóval egyáltalán nem biztos, hogy altatásban hánynál


De nem is a műtét után rossz, én tudtam enni bármit bármennyit, csak 3 nap után volt halál :(

2010. jún. 13. 05:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Engem érzéstelenítettek, és egyáltalán nem fájt, befújták lidocainnal az egész torkomat, és csak utána szúrta bele a tűt, tehát se a műtétet, se a érzéstelenítő tűszúrást nem éreztem.


Valamelyik előző voltam.

2010. jún. 13. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!