Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Néktek hogy ment az átállás...

Néktek hogy ment az átállás Rivotrilról Xanaxra vagy másra?

Figyelt kérdés
Engem escitalopram-ra raktak meg xanax-ra, egyelőre nem érzek semmi különöset.

2023. márc. 13. 19:59
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
58%
Én is átmenetileg xanaxot szedek, de iszonyatos elvonási tüneteim vannak. A xanaxtól meg elkezdtem hallucinálni, rossz a közérzetem, és a lábam beödémásodott. 😒
2023. márc. 14. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Fura ilyet még nem hallottam, másnál sem volt panasz Xanaxra átállásra.
2023. márc. 14. 15:55
 3/17 anonim ***** válasza:
71%

Más a hatóanyag! A Rivotril klonazepam, a xanaxé pedig alprazolám.

Ám köszi hogy le lettem pontozva, bár nem igazán érdekel ez a pontozósdi. 😁

2023. márc. 15. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

1


Más igen, de a farmakodinamikájuk ugyanaz. GABA agonisták és ugyanúgy működnek: GABA receptorokra nem szelektív módon a klorid ion beáramlást elősegítik, nem termelnek GABA neurotransmittert.


Szelektív módon működik pl. a zolpidem, eszopiclone.


Ez egy ürügy, hogy a Xanaxba belehaltam Rivotril átváltásról.


Ürügy arra, hogy nincs kedv átállni és kész. De szívem szerint lepontoztalak volna, viszont nem azért, mert nem tetszett neked a Xanaxról való átállási kedved.


Hanem mert kamus ez az oedemás dolog, mivel nem hat arra a Xanax, így elijeszted az embereket az ugyanolyan hatékony opcióktól.


Emberek, ha kifogytok a rivotrilból fél év- 1 év múlva, akkor Xanaxra vagy lorezepam hatóanyagú gyógyszerre álljatók át.


A lorazepam áll a legközelebb a rivotrilhoz. Sok ideig hat, ugyanúgy epilepsziára írják ami nektek nincs is, meg szorongsára, mint a Rivotrilt a múltban.


Ha kifogytok, akkor garantált epilepsziás rohamaitok lesznek, vagy pszichózisotok, amire mentek kórházba - és gondolom tudjátok milyenek a kórházi állapotok meg a kezelések.


Amikor kijöttök 3 féle antipszichotikummal meg 1 antidepresszánssal a kórházból és felírnak kamu diagnózisokat hogy felírják ezeket a gyógyszereket hiába nem vagy skizofrén, onnantól fogtok templomba járni hogy "bárcsak Xanaxra vagy lorazepamra váltottam volna".


És onnantól az a diagnózis marad, többi orvos is így fog kezelni és majd ha lesz rivo évek múlva, ha lesz egyáltalán, akkor talán visszakapjátok, de le nem szednek titeket az antipszichókról, meg arról is egy kín lejönni.


1-esnek: Több ember átállt, semmi bajuk nem volt, nekem sem. Mert a farmakodinamikája ugyanaz 99%-ban. Te meg gondolom nem epilepsziás vagy, hogy az az 1% számítson.


Megjegyzésként, én egyszer sem pontoztalak le/fel, mert nem vagyok olyan felhasználói szinten mert új a felhasználóm.

2023. márc. 15. 13:25
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Most őszintén! Minek tetted fel ezt a kérdést? Senki nem írta h belehalt volna.🤦‍♀️ Ám vedd elő a xanax betegtájékoztatót, és olvasd el a lehetséges mellékhatásokat. De tudod mit? Segítek: "Nem ismert gyakoriságú mellékhatások (a rendelkezésre álló adatokból nem állapítható meg):


Autonóm (az akaratlan működéseket szabályozó) idegrendszeri zavarok, májgyulladás (hepatitisz), duzzanat az arcon és a végtagokban." Ég áldjon! 🤣

2023. márc. 16. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

5


Igen mindent ráírnak, hogy védjék magukat, még olyan dolgokat is, amik még hiába nincs annyi ember a Földön, de 100 000 000-ból 1 embert érint(het).


Igazad van, nem írta ITT senki kamu hülyeséggel hogy belehalt volna a váltásba.


Viszont itt írtak olyan nagy böszmeséget, hogy a Xanaxtól lett oedem-ás.


Vedd elő akkor a banánnak a "betegtájékoztatóját", ott is ott van hogyha túl sokat eszel belőle akkor magnézium túladagolásnak leszel áldozata és még szívrohamot is kaphatsz a banántól emiatt - de ez szürreális te is belátod, ahogy a Xanaxtól lett volna oedemád, amit nem látsz be.


Hogy miért tettem fel a kérdést, te miért szoktál egy kérdést feltenni? Azért.

2023. márc. 16. 09:51
 7/17 anonim ***** válasza:
Te tényleg ilyen sügér vagy? 🤣Nem tűnik fel h eddig én voltam az egyetlen válaszoló? 🤦‍♀️Xanax okoz ilyen mellékhatásokat is, mint pl. elmezavartság, hallucináció. Úgy tűnik mégsem lett tökéletes az átállás xanaxra. Vagy a szövegértés alapból nem megy? Nem szégyen, vannak akik nem végezték el az ált. iskola 3. osztályát sem.😅
2023. márc. 16. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Mondtam már bohóc vagy kérdező, már mindenki unja a hülye kérdéseidet/valaszaidat..nincs munkád látszik..van időd itt tobzódni lol menj ki a természetbe hátha lenyugszol;)
2023. márc. 16. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

8-as

Ez nagyon tettszik,🤣 küldtem egy zöld kezet neked. Az összes többi válaszoló, is én voltam, de a süsügér nem érti. 😅

2023. márc. 16. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 Kutyus70 ***** válasza:
100%

Nem kellene összevesszetek ezen a dolgon, elég gond az, hogy a Rivotril hiánycikk, és akik szedik 20 éve most iszonyúan szenvednek. Azt mondták a patikában, hogy van egy helyettesítője, de a helyettesítő is hiánycikk... és most mit adnak majd? A helyettesítőnek a helyettesítőjét?!


Bele lehet menni szakmai dolgokba, de szerintem egyikőtök sem orvos, gyógyszerész vagy vegyész. Én is be tudnék másolni ide valahonnan szakirodalmat... De amíg itt veszekszünk kínunkban, a gyógyszeriparos milliárdosok akik adták nekünk 20-25 évig ezt a sz**rt, gondtalanul lebegnek valahol az óceánon az 500 milliós jachtjukon.

2023. márc. 21. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!