Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Rivotrol a xanaxra atallas...

Rivotrol a xanaxra atallas hogy tőrténik?

Figyelt kérdés
2mg t szedek de sajnos olyat halottam hogy kivonják de az biztos hogy hiánycikk. Ha valtanom kell akkor egyszer csak nem veszek rivotrilt es xanaxot helyette? Vagy fokozatosan csokkentem rivot es ugy emelem a xanaxot?

2023. márc. 5. 20:23
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Ezt az orvosodtól kellene megkérdezni. A Rivotril nem helyettesíti a Xanaxot és fordítva. Ha nem lesz Rivotril, mást kell helyette felírnia, ha szükséged van rá.

Szerintem a fokozatos elhagyás szükséges, hirtelen elhagyni nem jó, ha el kellene hagynod.

A Rivotril már 20 éve is hiánycikk volt és elavultnak számított a gyógyszer, de nem tudok róla, hogy mást kitaláltak volna helyette.

2023. márc. 5. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Pont emiatt nekem is át kellett állnom Xanaxra, semmi nehézség nem volt, egyik nap még a Rivotrilt szedtem, másik nap pedig már a Xanaxot, az orvosom így utasított.
2023. márc. 5. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
46%
A xanax rosszabb mint a rivo
2023. márc. 6. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Szabó.Jani ***** válasza:

A feleségemnek kell szednie kúraszerűen, amikor depressziós "idòszakai" vannak.

A dobozra újabban a Rivotrail márkanév helyett a Clonazepan van írva, de a tartalom ugyanaz. (Tehát csak átnevezték)

Igaz, a feleségemnek 0,5mg-osat kell szednie, h a 2mg-ossal mi a helyzet, azt nem tudom.

2023. márc. 6. 05:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
49%

4


Az nem csak atnevezes.


A Rivotril-t gyarto Arzmeittel CHEPLAPHARM jogalapja onallo teljes.


Magyarra forditva o az eredeti gyarto.


A tobbi szutymalek masolat. Amit hivatalosan generikumnak nevezunk. A legtobb gyogyszer ilyen, es ezek olcsobbak szoktak lenni fogyasztoi aron.


Persze lehet kapni clonazepam hatoanyagu gyogyszert most is boven, helyettesitoje van, de azok generiukomok. A dokik Clonazepam TARCHOMIN meg Clonazepam LIME, de vajon miert nem ezeket szedi mindenki? Miert nem ezeket irjak fel az orvosok dogivel?


EU-s szabaly, hogy a hatosag nem adhat ki gyogyszergyartoi adatokat. Semmilyet.


Tehat, akik probaljak lemasolni az eredeti gyogyszert, azok talalgatnak a gyartas soran, persze van egy ket otletuk ami konkret, majd atesnek bizonyos kriteriumokon (biohasznosulas, hatkonysag, terpeatikus hatas, stb...), es engedelyt kapnak.


Xanax pl. onallo teljes jogalappal rendelkezik, mig a Frontin nem (a Frontin egy generikum masolat), es itt is vita hogy a Frontin gyengebb mint a Xanax.

2023. márc. 6. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Ezeknél a naymvadt sz@roknál szerintem kb mindedgy, mi generikum, mi nem. Mindkettőt vészhelyzetben szabadna használni, rövidtávon, utólag kb mindenki megbánja, aki hosszabb távon szedi. De hát ez van.
2023. márc. 8. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Egyik se jó hosszú távon függőséget fog okozni a xanax is meg a rivotril is.
2023. márc. 8. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

6


Annyira nem mindegy mert oszinten en mentalis beteg vagyok, szivgyogyszerrel probaltam tuladagolni magam, es bevettem belole grammnyi szamra.


Semmi nem tortent.


Ennyire szamit hogy generikum vagy "brand-name" szabadalmas.


En ha csak nagyon max nagyon durva helyzetben veszek generikumot, vagyis kerek a dokitol. Probaljak itt nyomni a Richter-t de egy nagy luzer az egesz.


Abbol is olyan mereg draga a Seduxen hogy abban hiba nincs.


Beveszel belole 30mg-ot alig erzed.


Redditen meg Amcsiban "Valium" neven ismert inkabb, ott csodalkoznak hogy hogy vagy meg 2 napig ebren 30mg-tol.


Ugyanez a mirtazapine - Yarocen-nel, magyar gyartmany, generikum, eredite a Remeron - hoppa azt is kivontak! 2 eve meg kaphato volt.


A magyar nep legtobbje generikum gyogyszert szed. Ebbol ered a "gyogyszermaffia" konspiracio felelem, ami ebbol a szempontbol jogos, mert a generikum gyartok nagyot kaszalnak ezzel.


Ezt szerintem alapmuveltsegkent kene oktatni kozepiskolaban az ilyenket tesi-elmelet meg enek-elmelet helyett, hogy tudjon egy minimalis infot az ember arrol hogy mit szed be.

2023. márc. 10. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!