Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tegyek, hogy ne legyek...

Mit tegyek, hogy ne legyek ennyire izgulós?

Figyelt kérdés
Az a baj, hogy nagyon görcsölök, kényszeresen meg akarok felelni az új munkahelyen. A dolog a visszájára sült el, bár kaptam újabb esélyt, mert mondták, szorgalmas, tehetséges és jó modorú vagyok, de visszavettek a munkaidőmből és otthonra kapok feladatokat. És fokozatosan növelik a terhelést. Egyidőben kisfiam bölcsibe ment, dupla a stressz, de ez sem magamra nézve sem a környezetemre nem jó, ráadásul a görcsös megfelelési kényszer visszájára sül el.
2010. okt. 6. 16:08
 1/5 anonim ***** válasza:
Csak a tudatosság és a folyamatos gyakorlás segít ezen.Minden fejben dől el."Nyugodt vagyok,ezt is megoldom"."Nekem ez is sikerül"."Képes vagyok higgadtan,hideg fejjel gondolkodni."
2010. okt. 6. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Sajnos, ezt az elméletet ismerem, gyakorlatba nagyon nehéz átültetni. Mit tegyek, h. az ösztöneimet legyőzzék a pozitív gondolatok?
2010. okt. 6. 17:44
 3/5 anonim ***** válasza:

Én tudom,hogy magunkon(a felvett szokásokon-mert Te sem izgulósnak születtél)a legnehezebb változtatni.Csak a saját tapasztalataimat mondhatom.Fülön csípni a negatív gondolatot,és igenis folyamatosan ismételgetni az elérendő pozitívat,amíg a véreddé nem válik.Mindenben csak az átmenet a nehéz,mert idővel már az új szemlélet lesz a természetes.

Gyerekkorodban történt valami?Nem ismertek el,nem dicsértek,vagy esetleg beléd sulykoltak valami olyat,amitől elhitted,hogy csak "folyamatosan görcsölve"fogadnak el?

2010. okt. 7. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Nekem komoly elvárások voltak a szüleim részéről. Mindig féltem, ha hazavittem az isiből egy 3-ast vagy rosszabb jegyet. Persze nem vertek érte, de azért elbeszélgettek velem. Később pedig már ahogy érettebb lettem, éreztem, h. magamnak tanlok, akkor nem azért borltam ki a 4-esnél rosszabb jegyért, mert mit szólnak a szülők, hanem mert ezt kdarcként fogtam fel, hiába tanltam rá, mégis csak ennyi eltt. Soha nem felejtem el, h. a szüleim azt mondták kisiskolás koromban, ha nem tanlsz lányom, mehetsz takarítónak vagy wc pcolónak. Hát most szereztem 2 diplomát, több nyelven beszélek, de ez az izglás... és a kicsi önbizalmam ez mind "betart" a képességeimnek. De főleg a kezdet nehéz az új mnkahelyen, hosszú távom, ha már elfogadnak, nem lenne ez, és mitán megtanlom a dolgokat, gördülékenyebben menne, és kevésbé görcsölök.
2010. okt. 7. 11:26
 5/5 anonim ***** válasza:
2010. okt. 7. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!