Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pánikbetegen mit dolgozhatnék?

Pánikbetegen mit dolgozhatnék?

Figyelt kérdés

Kb. 2 hónapja kezdődött.

Rosszul lettem a munkahelyemen, felment a vérnyomásom, szédültem, majdnem el is ájultam. Pár percel előtte még semmi bajom nem volt, beszélgettünk a kolegákkal, meg nevetgéltünk, semmi extra. Ez épp szünetben volt.

Egyszercsak megszédültem, le kellett ülnöm.

Itthon pihentem, kicsit jobban lettem. Persze elmentem dokihoz, ki is írt táppénzre, mert nem jöttem teljesen rendbe. Elküldött mindenféle vizsgálatra, és megállapította, hogy teljesen egészséges vagyok. Fizikailag....

Azt mondta, valószínüleg a stressz, stb miatt van. Pihenjek sokat...

Csakhogy, néha ha elmentem boltba, vagy csak álltam a zebránál, vagy a lányom szülői értekezletére, rosszabb lett. Egyik pillanatról a másikra kivert a víz, alig kaptam levegőt, szédültem, rosszul lettem...

Ezek az élmények olyan hatással lettek rám, hogy már azon kaptam magam, hogy nem akartam elmenni hazúról. Itt biztonságban éreztem magam, teljesen jól voltam. De ha csak arra gondolok, hogy el kell mennem dolgozni, vagy bárhova, nyugtalan leszek, remegek, stb.

Persze a munkahelyemről kirúgtak, holott més mindig táppénzen vagyok.

Szinte megkönnyebbültem ettől a hírtől, hogy nem kell vissza mennem. De most azon agyalok, hogy hogyan tovább. Dolgoznom kellene, mert el kell tartanom a gyerekeimet, a férjem keresete kevés ehhez.

Jó lenne valamit csinálni, hogy pénzt keressek, de nem tudom mit! Sajnos mostanába nem tudok munkát vállalni, talán majd később, ha rendbe jövök. És addig?

Mit tegyek?

Tudom, hogy meg fogok egyszer gyógyulni, és csak egy rossz időszak az életemben a mostani, ez sem fog örökké tartani. De addig is kell valamiből élni.

A pánikbetegséget egyébként szakorvos állapította meg, nem én beszéltem be magamnak!


2010. okt. 5. 12:55
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:

Az első hozzászólónak üzenem, hogy ha valamihez nem ért, akkor oda inkább ne kotyogjon be hülyeséget.. Önmaga butaságát minősíti ezzel, jobban jár, ha inkább csöndben marad.


Legmélyebb tiszteletem!

2010. okt. 5. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
Már elnézést kértem,nem akartam megbántani a kérdezőt!!Mit kötözködsz itt??
2010. okt. 5. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:

Hasonló problémákkal küzdök.A pszichiáter nem jó,csak gyógyszert fog felírni,az meg magában nem elég és hozzá is szokhatsz,és ha elakarod majd hagyni,akkor az elvonási tünetektől leszel rosszul.

Én egy jó pszichológust javasolnék,akivel el lehet beszélgetni és segíteni megkeresni a rosszulléteid valódi lelki okát és ezt leküzdeni,és megtanítani helyesen kezelni a stressz helyzeteket.


Elsőnek:Bármi legyen is valakinek a baja,betegsége,nem cinikus,lenéző,vicces választ vár.A pánikbeteg nem megjátssza,hanem valóban átéli a kellemetlen tüneteket,amik gondolhatod,hogy nem kicsit ijesztőek,ha már sok beteg ki sem mer miattuk mozdulni az utcára,pedig nyilván nem élvezet nekik otthon raboskodni!

Aki ezt nem képes felfogni,annak kívánom,hogy csak egyszer kapja el az utcán a cifra pánik,egy életre elfelejt a pánikbetegeken gúnyolódni!

2010. okt. 5. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
Nézd én már nem fogok magyarázkodni!!Elnézést kértem,tényleg nem akartam bántani!!!Ezzel részemről lezárva!Nyugodtan szapuljatok csak tovább ha ezzel könnyitetek magatokon...
2010. okt. 5. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
Jó,már látom,elnézést kértél,rendben van:) Tudod,nem csak neked szólt ez,hanem úgy...általánosan,mert sajnos nagyon sokan vannak,akik ráfogják a pánikbetegekre,hogy csak szimulál,esetleg van valami cinikus vagy gúnyos megjegyzésük,mert szkeptikusok ezzel a problémával kapcsolatban.És én például már eléggé ki vagyok rájuk akadva emiatt.Pedig már felfoghatnák az emberek,hogy ez nem valami megjátszott dolog,hiszen rengeteg pánikbeteg van,napról-napra egyre több,csak tudnám,miért...
2010. okt. 5. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:

Oké,akkor béke!;)

Rengeteg kiváltó oka lehet,többek között a stresszes élet is..,ami lássuk be kishazánkat elnézve sajnos gyakori:((

A létbizonytalanság,és lehetne még sorolni..

A kérdezőnek jobbulást!!

2010. okt. 5. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:

Ha nem tudsz kimenni otthonról, akkor mindenképpen olyan munka kellene neked, amit otthon is tudsz csinálni. Tudsz beszélni valamilyen nyelven? Mert, ha tudsz például angolul vagy németül, akkor akár könyveket is fordíthatnál. Vagy írhatnál te magad könyveket. Ha értesz a számítógéphez, azzal is foglalkozhatsz. Ha jó vagy matekból, lehetnél könyvelő is. Azt is lehet otthon csinálni. Vagy akár korrepetálhatnál gyerekeket délutánonként, akik elmennek hozzád, megtartod nekik a külön órát és kész. A magántanároknak egy csomót fizetnek egy óráért. Ha elmennél valami masszőr tanfolyamra,akkor masszírozhatnál az otthonodban embereket. Csak ki kell alakítani hozzá egy helyiséget. Olyat is láttam már, hogy egy emberke tortákat süt másoknak az otthonában. (Persze pénzért)Olyan fodrászt, műkörmöst, kozmetikust, varrónőt is láttam már aki otthon dolgozik.

Ennyi ötletem van, remélem tudtam segíteni. De attól függetlenül, hogy esetleg otthon dolgozol majd, mindenképpen járj pszichológushoz, hogy meggyógyulj!

2010. okt. 5. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

Pszichiáterhez kell menned.

A pánikbetegségnek is szervi oka van - mint minden betegségnek - az, hogy mitől jön elő, az egy dolog. Van akinek a nagy semmitől.

Antidepresszánst fog felírni 1 hónap múlva sokkal jobban leszel. Ilyen állapotban nem fogsz tudni semmit sem dolgozni szerintem és ami még rosszabb, eljön az idő, hogy már otthon SEM leszel jól. Kell ez neked?

Ha mindenképp elutasítod ezt (rosszul teszed), olyan munkát keress, amit egyedül végezhetsz, nem kell értekezleteken tömegben ücsörögnöd, nem kell senkihez alkalmazkodnod, esetleg előttük rejtegetned.

2010. okt. 5. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:

Köszönöm a hozzászólásokat!

Elsőnek üzenem, semmi gond, szerintem a többiek eléggé meggyőzték!

Szakorvoshoz járok, gyógyszert szedek, és jobban vagyok, mint az elején. Érzem, hogy javulok, és egyszer vége lesz ennek a rémálomnak.

Mivel 11 éve már volt egy ilyenem, tudom, hogy hosszu és nehéz, de ki lehet belőle gyógyulni! Akkor egyedül csináltam végig, mert a házi orvosom nem igazán állt mellém, nem küldött tovább, azt mondta semmi bajom. Családomra sem számíthattam, mert nem értették, mi is ez.Úgy 4 évig tartott, és egészen mostanáig teljesen jól voltam. Minden rendbe jött.

Tehát saját tapasztalatból kijelenthetem, meg fogok gyógyulni. Csak sok idő.... Én mindent megteszek!

Most még nehéz, csak addig, amíg eljön az az idő, hogy újra teljes életet élhessek, addig is kell valamit csinálnom. És ez még le is foglalna. Nem szabad, hogy mindig ezen agyaljak! Ez az egyik legfontosabb szabály! SZERINTEM!

2010. okt. 6. 08:48
 20/21 anonim ***** válasza:

Szia, én is voltam pánikbeteg, vagyis remélem soha de soha többet nem leszek az. Nagyon nehéz kigyógyulni belőle, és nagy akaraterőre van szükség hozzá. Nem is tudom van e a pánikbetegségnél rosszabb dolog, nagyon rossz érzés, mintha nem is velem történne mindaz, mintha nem is én lennék, az az idegenérzet, az a mindjárt meghalok érzés, jajj de rossz. Én sem tudtam már kimenni az utcára sem sajnos, és még csak 18 éves voltam :( Szednem kellett kétféle gyógyszert is, és azt sem volt könnyű elhagyni 6 hónapi szedés után, de sikerült!!!!! És már nincs azóta sem ájulásérzetem, sem azok a szörnyű érzések, amiket meg sem tudok fogalmazni, mert azt érezni kell hogy tudja valaki miről beszélek. Remélem sosem kell átélnem.... Ez négy éve volt, és már kb. 3 éve nincs ilyen problémám, szerencsére.

Kívánom, hogy te is gyógyulj meg, de ne feledd elsősorban a te akaratod kell hozzá!!!

2010. okt. 8. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!