Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pánikbetegen mit dolgozhatnék?

Pánikbetegen mit dolgozhatnék?

Figyelt kérdés

Kb. 2 hónapja kezdődött.

Rosszul lettem a munkahelyemen, felment a vérnyomásom, szédültem, majdnem el is ájultam. Pár percel előtte még semmi bajom nem volt, beszélgettünk a kolegákkal, meg nevetgéltünk, semmi extra. Ez épp szünetben volt.

Egyszercsak megszédültem, le kellett ülnöm.

Itthon pihentem, kicsit jobban lettem. Persze elmentem dokihoz, ki is írt táppénzre, mert nem jöttem teljesen rendbe. Elküldött mindenféle vizsgálatra, és megállapította, hogy teljesen egészséges vagyok. Fizikailag....

Azt mondta, valószínüleg a stressz, stb miatt van. Pihenjek sokat...

Csakhogy, néha ha elmentem boltba, vagy csak álltam a zebránál, vagy a lányom szülői értekezletére, rosszabb lett. Egyik pillanatról a másikra kivert a víz, alig kaptam levegőt, szédültem, rosszul lettem...

Ezek az élmények olyan hatással lettek rám, hogy már azon kaptam magam, hogy nem akartam elmenni hazúról. Itt biztonságban éreztem magam, teljesen jól voltam. De ha csak arra gondolok, hogy el kell mennem dolgozni, vagy bárhova, nyugtalan leszek, remegek, stb.

Persze a munkahelyemről kirúgtak, holott més mindig táppénzen vagyok.

Szinte megkönnyebbültem ettől a hírtől, hogy nem kell vissza mennem. De most azon agyalok, hogy hogyan tovább. Dolgoznom kellene, mert el kell tartanom a gyerekeimet, a férjem keresete kevés ehhez.

Jó lenne valamit csinálni, hogy pénzt keressek, de nem tudom mit! Sajnos mostanába nem tudok munkát vállalni, talán majd később, ha rendbe jövök. És addig?

Mit tegyek?

Tudom, hogy meg fogok egyszer gyógyulni, és csak egy rossz időszak az életemben a mostani, ez sem fog örökké tartani. De addig is kell valamiből élni.

A pánikbetegséget egyébként szakorvos állapította meg, nem én beszéltem be magamnak!


2010. okt. 5. 12:55
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
17%
Utcaseprőnek elmehetnél...,az nem stresszes munka sztem!Vagy múzeumba,olyan sétálgatónak,akik felügyelik a rendet!
2010. okt. 5. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:

Ez durva volt!

Szerintem akik nem szenvedtek még ebben a betegségben, azok írnak ilyen hülyeséget.

2010. okt. 5. 13:06
 3/21 anonim ***** válasza:
22%
Igazad van,nem szenvedtem hál isten még ilyen betegségben,csak próbáltam keresni olyan munkát ami nem stresszes..,ezek olyanok,nem?És mi bennük a durva,főleg a múzeumosban??Nem értem...
2010. okt. 5. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:

Kívánom, hogy soha ne tapasztald ezt a betegséget!

Az első rosszullétet okozhatta a stressz. Munka, család, pénz, stb. Ezek úgy össze jöttek, és volt egy pont, ahol tetőzött.

Amúgy nem szoktam ezeken stresszelni. Mindig lazán vettem az akadályokat, nem estem kétségbe.

Engem az aggaszt, hogy most pánikbeteg vagyok. Nem akarom, nyugott vagyok, és egyszer csak jön egy rosszullét. Ez az agyam játéka velem. De nem tudom ellene tenni.

Már nem nagyon merek elindulni sem otthonról. Hogyan menjek dolgozni, ha még az utcára sem szívesen lépek ki?

2010. okt. 5. 13:16
 5/21 anonim ***** válasza:
nálam is ugyanez a helyzet, kicsit megnyugodtam hogy nem csak én vagyok ilyen helyzetbe, csak nekem talán roszabb mer szoc fóbiával is társul a pánikbetegség és nekem is kéne a pénz:( nem tudom mit csináljak, de sokáig nem húzhatom az időt mer 23 éves vagyok:s
2010. okt. 5. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos itt magyarországon otthoni munkára nem nagyon van lehetőség(ed).


Nagy kutyaszorítóban vagy, egy ismerősöm is ebben a betegségben szenved, de ő már nyugdíjas.


Annyit tudok javasolni, hogy próbálj meg cégeket felkeresni, akik adnának ki Neked otthonra munkát. Pl. Borítékok megcímzését, néhány telefon elintézését.


Bevallom, erre nem látok reális esélyt, de aki mer, az nyer és sok veszíteni valód nincsen.


Esetleg a betegségedre nem kapsz rokkantnyugdíjságot, valamit, amivel kihúzzátok?


Kívánom, hogy tényleg csak időszakos legyen a betegséged, minden jót, jó egészséget!

2010. okt. 5. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
Szia! Én pánikbeteg vagyok, és ennek ellenére gyerekekkel foglalkozom! Sokan megszóltak már emiatt, hogy milyen felelőtlen vagyok, mert bármikor rosszul lehetek, és akkor mit fognak csinálni a gyerekek stb. De nagyon szeretem őket. Másfél éve vagyok pánikos, gyógyszert szedek, és eddig soha semmi gond nem volt az oviban. Ha a gyerekekkel vagyok, együtt játszunk, le tudnak kötni, nem figyelek oda arra, hogy mikor lesz rohamom. Azt csináld, amit szeretnél, és ne gátoljon meg benne a betegséged!
2010. okt. 5. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
Első vagyok,elnézést akkor,nem akartalak bántani,csak nem tudtam milyen tünetekkel jár az ilyen betegség!Ha az "agyad játéka" ez,akkor pszichiáter nem tudná gyógyszerekkel stimulálni,ezt a problémát?
2010. okt. 5. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:

Szia!

Kedves kérdező!

A pszichiáter gyógyszereket nem írt fel?

Egyébként ha az első roham után rögtön elkezdted a gyógyszeres kurát, akkor kb 3 hónap mulva el is felejted a pánikot. Persze ha szeded a gyógyszert, meg változtatsz az életviteleden.

Egy volt pánikbeteg.

2010. okt. 5. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező, 5 éve pánik beteg vagyok. A rosszulléteim összes pokoli bugyrát megjártam.Én veled érzek. Halál félelem, zsibbadás, kiugró vérnyomás, megsemmisülés érzése, szívem a számba dobogott. Ájulás érzés, és ez naponta már 3 alkalommal is előjött. Azt hittem sokszor valóban mghalok. Mindenféle kivizsgáláson voltam, Fizikai fájdalmaim is voltak, három hónapig deréktáji fájdalom kínozott, ami szédüléssel párosult. Elmentm pszichiáterhez, három éve szedem a gyógyszert, fél szem Citagent. Újságíróként dolgozom. Nálam akkor jött elő ez a szörnyű állapot, amikor költözés előtt álltunk. Nekem kellett mindent elintéznem, de szószerint mindent. A férjem nem tudott segíteni, ő külföldön dolgozik, És aköltözés kellős közepén vitt be az ügyeletre, mert nem éreztem a testem, zsibbadtam, azt semtudtam hol vagyok. Fordulj te is pszichiáterhez, és kapsz rá gyógyszert. Meglásd sokkal jobban fogod érezni magadat, és a munkateljesítményed is pozitívan alakul.
2010. okt. 5. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!