Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szerethetek és gyűlölhetek...

Szerethetek és gyűlölhetek egyszerre? Egy pszichológiai választ keresnék egy jelenségre.

Figyelt kérdés

Egy ember gyerekkoromban elérte, hogy szeressem és folyamatosan "tanított" arra, hogy minek kell megfelelnem. Ha megfeleltem szeretett. Vágytam erre a szeretetre. Később elzárta a szeretet csapot és csak vert meg alázott, de én tovább szerettem, továbbra is meg akartam felelni neki és vágytam a szeretetére.


A sok verés és alázás olyan kiéhezetté tett a szeretetére, hogy az is boldoggá tett, ha egyszer nem gyűlölve, hanem megértő tekintette nézett rám.


Gyűlölöm a tetteit, de szeretem az embert. Ma antidepresszánst szedek és terápiára járok a tettei miatt, de az embert ma is szeretem és ma is vágyok rá, hogy szeressen. Miért?


Az ember már nem része az életemnek és nem is lesz.


2023. febr. 18. 07:53
 1/3 anonim ***** válasza:

Azért mert az emberi lélek bonyolult, a miértek is azok. Ki tudja, mi a szeretet, mi a gyűlölet, és hol a határ a kettő között?

Ki tudja, szeretet-e, vagy valamiféle függés? Ki tudja, “mire kellett neked”? És ki tudja, mire jutsz még el később?

Annyi a fontos, hogy az érzéseid teljesen emberiek, és egy adott helyzetre adott logikus válaszok.

2023. febr. 18. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Nagyon diplomatikus válasz. :)
2023. febr. 18. 08:31
 3/3 anonim ***** válasza:
De hát leírtad, miért… Talán a terápia majd segít, remélhetőleg. Magad fogod a választ megtalálni magadnak, és ez nem diplomatikus, hanem valódi válasz: egyedi történetre egyedi válasz.
2023. febr. 20. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!