Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Trauma/ lelki probléma okozhat...

Trauma/ lelki probléma okozhatja az énekhang elvesztését?

Figyelt kérdés
2010. okt. 5. 11:16
 1/6 anonim ***** válasza:

Pontosan hogy érted, hogy elvesztését?

Énekes vagyok, megpróbálok segíteni.

2010. okt. 5. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Lelki trauma miatt egy közeli ismerősöm teljesen elrekedt. Volt ám mindenféle kivizsgáláson, és hál istennek nem volt halálos problémája.
2010. okt. 5. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Na jó, túlzás az h elment a hangom, csak tömören akartam fogalmazni, de a következő történt. Jelentkeztem a Zeneművészetire. Olyan lesújtó kritikát kaptam, hogy azóta ha elkezdek énekelni, mindig eszembe jut az eset és onnantól kezdve egyszerűen nem megy tovább... E mellett szoprán vagyok (voltam), de azóta nem mennek a magas hangok sem, állandóan felszalad a gégém, nem találok vissza a "helyes útra", nem tudom, hogy hogy csináltam előtte. Megerőltetés és betegség kizárva. Nem akarom még egyszer megpróbálni a felvételit mert világos lett, h nem vagyok erre a pályára való, de szeretném visszakapni az éneklés örömét.
2010. okt. 5. 11:30
 4/6 anonim ***** válasza:
Szerintem ez egy utmutató volt a számodra, még az elején hagyd abba, mert később nagyobb csalódás érhet ezen a pályán. Csak jóindulatból írtam.
2010. okt. 5. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nem mersz belemenni, mert az éneklést párosítottad a rossz és megalázó élménnyel.

Ki kell iktatni a fejedből azt a kurdarcnak megélt szituációt.

Fogd fel inkább úgy, hogy kihúzhatsz egy rossz döntést a listádról, ami nem neked való és ezzel közelebb kerültél önmagadhoz.

Az éneklésben amúgy is az élvezet a lényeg, akárki akármit mond.:)

2010. okt. 5. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Első vagyok! Semmi gond (azon kívül, hogy nem vettek fel), talán csak túl korán próbálkoztál. Azért ment el a hangod, mert elbizonytalanodtál a technikában, nem csinálod meg, amit kell, ezért beszorul a hang, meg ahogy írtad, felszorul a gégéd.

Van tanárod, ugye? Talán ideje lenne váltani.

Mondjuk jó lenne többet tudni, mióta énekelsz, kinél tanulsz, pontosan mit mondtak. Mennyire komolyan akarsz énekes lenni, hány éves vagy stb.

Esetleg küldj privit, szívesen segítek.

2010. okt. 5. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!