Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » ??Kisebb vagyok, az itt meg...

??Kisebb vagyok, az itt meg adottnál, de fejben sokkal érettebb. Nem akarom hogy tiltsanak, de nem tudok hova vagy kihez fordulni. Szakemberhez járok szorongás miatt, és egyszerűen felemészt a tudat, hogy van lehetőségem, de mégsem merek beszélni az

Figyelt kérdés
itthoni helyzetről. Próbáltam utalgatni, de nem ment sikerrel. Nagyon ki szeretném adni magamból a több mint 4 éven át felgyülemlő szörnyűséget és traumát amit itthon éltem meg, de félek hogy vagy el leszek mondva, vagy le leszek szidva, vagy csak szimplán nem illik oda, mert nem az miatt járok. Mit tegyek? Mikor megkérdezi tőlem hogy hogy vagyok, kezdjek el mindent magamból kiadni? Vagy inkább forduljak máshoz, vagy ne mondjam el senkinek? Nem tudom mi tévő legyek.

2023. febr. 16. 20:57
 1/4 anonim ***** válasza:
90%

A szakembernek az a dolga, kiderítse, miért szorongsz, majd segítséget is tud adni.

Köti őt az orvosi titoktartás. Ha nem adod ki magadból, ami a szorongásod oka, felesleges menned hozzá.

2023. febr. 16. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
87%
Nyugodtan mondd el a pszichológusnak (gondolom hozzá jársz),segíteni fog. Ha félsz,hogy visszajut a szüleidhez, külön hangsúlyozd ezt a félelmedet , beszélj erről is.
2023. febr. 16. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
74%
Pedig ő pont azért van, hogy ezeket el tudd neki mondani, hiszen ez is része annak, hogy miért szorongsz. Szóval ne érezd, hogy nem illik oda vagy nem beszélhetsz róla. Leszidni meg főleg nem fog, ez nem ilyen. Add ki magadból, ha szeretnéd.
2023. febr. 16. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
53%
Nem lehetsz annyira érett ha te magad írod ki: nem vagy elég idős...
2023. febr. 16. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!