Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tegyek, hogy ne szorongjak...

Mit tegyek, hogy ne szorongjak emberek között?

Figyelt kérdés

Akármikor kimegyek a házból, nagyon rossz, kényelmetlen érzésem van, mintha mindenki engem nézne és elítélne. Ha meg kell szólalni nagyon erős szorongás jön rám, fizikai tünetekkel pl. hányinger, gombóc a torokban, erős szívdobogás, mellkasi szorítás.

Félek a boltban kérni valamit, az ügyintézésektől, orvoshoz menni, telefonálni, tehát lényegében mindentől ahol emberekkel kell beszélni. Ha mégis muszáj valamit megcsinálni ezek közül akár fontos dolgot is, akkor addig halogatom amíg lehet, majd nehezen megcsinálom.

Egyetemre kezdtem járni de még 1 félévet se bírtam ki, sokszor rosszul voltam, nem mertem bejárni, buktam több tárgyból is, prezentációt tartani nem mertem, 1 emberrel se sikerült jóba lenni.

Azóta csak egyre lejjebb csúszok, kiutat nem látok magam előtt, gondoltam az öngyilkosságra de anyukám miatt nem teszem meg egyenlőre. Viszont ez így nem jó élet, a házból se mozdulok már ki, a kedvem is elment mindentől.

Attól félek folyamatosan, hogy fogok így normális, önálló életet élni, félek, hogy így csak a hajléktalanság és visszafordíthatatlan lecsúszás vár rám.



2023. jan. 16. 07:33
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Orvos mit mondott?
2023. jan. 16. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Semmit, emiatt még nem voltam orvosnál, attól félek kinevetnének... De hát mit tudna csinálni max. felír valami nyugtatót, bár lehet attól jobb lenne de még azt is szedjem viszonylag fiatalon... Hát nem tudom, még ha el is mernék menni orvoshoz, nem vagyok biztos benne, hogy komolyan veszik ezt.
2023. jan. 16. 07:51
 3/10 anonim válasza:
100%
Ugyan így éreztem magam még tavaly áprilisban, minden nehezemre esett, én jogsit csináltam, mindenem remegett folyt rólam a víz tiszta ideg voltam csak a puszta szerencsémnek köszönhettem, hogy átmentem a vizsgán, de egyébként bármi ami nem volt 100000%-ig biztos, hogy hogy történik attól rettegtem. Elkényelmesedtem az évek során, csak suliba jártam semmi más azon kívül is csak itthon gépeztem ez volt az össz. tevékenységem. Kicsit több mint egy fél éve elkezdtem futni, az elején egy percet bírtam utána a halálomon voltam, jelenleg 20 percet bírok futni egyhúzamban, távolságban ez olyan 5 kilóméter, hasonlóan építkeztem fekvőtámaszokkal, viszont azokat úgy csináltam, hogy nagyon durván szabálytalan volt mert közel se voltam olyan erőbe, hogy rendesen letudjak nyomi akár egyet is így ez helyett valami olyat kell választani amit bírsz csinálni. Jelenleg, lazán bemegyek a boltba, boldogsággal egyáltalán nem stresszelek, hogy mi lesz csak pörgetem, teszem amit kell és megyek tovább. Egy fél évvel az elkezdésem óta vissza tért belém a boldogság érzete. Ha hasonló a te jelenlegi tevékenységed mint az enyém ami volt, akkor érdemes lehet a testmozgást fontolóra fognod.
2023. jan. 16. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Mindenki ugyanannyira figyel téged, mint te másokat valószínüleg, te se analizálgatsz gondolom minden járó kelöt, aki pedig igen és elítél, lenéz stb. a szimpla létezésed miatt, annak saját magával vannak problémái, ezért keresi másban a hibát.

Egyébként úgy hangzik, mintha szociális szorongásod lenne, amivel Mindenképp fordulj szakemberhez, nem fognak kivenetni, mert gyakori betegség és komolyan kell venniük, biztos, hogy tud olyat mondani, ami segít majd, csak keresni kell egy jó dokit.

2023. jan. 16. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Én is ebben a helyzetben vagyok, minden társas helyzetben szorongok. Ha többet tartassz előadást megszokod. Pszichológus nem fog kinevetni.
2023. jan. 16. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
65%
Senki nem nevet ki, ha orvoshoz mégy vele, a baj csak az, hogy orvos legfeljebb gyógyszert ír fel, amitől viszont csak hülyébb leszel. Gyakorolni kell az ilyen helyzetekben való viselkedést, pl. színjátszó körbe kell járni, gyakorolni kell otthon előadni stb. Ha van olyan barátod, aki hajlandó neked segíteni, akkor az ő jelenlétében feltehetően bátrabb leszel, csökken a szorongásod. Hidd el, hogy sokan vannak így és azok között is van ilyen, akik a te hallgatóságod vagy azok az emberek, akiktől éppen kérni akarsz valamit. Ha azt érzed, hogy visszautasítóan viselkednek, akkor az sokszor éppen amiatt van, mert ők is szoronganak. Vedd tudomásul, hogy mások is hülyék, legyél megértő irányukban, hidd el, nem fognak bántani.
2023. jan. 16. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Az a baj, hogy hiába gyakorlom, dolgoztam pl. forgalmas boltban és a szorongás nem múlt el, néha csökkent de mindig vissza jött, munka előtt de próbáltam csinálni, aztán refluxom lett, rosszullétek és felmondtam.

Barátaim nincsenek szó szerint 0, félek barátkozni is meg amúgy is ki barátkozna egy ilyen emberrel a látszatot meg nem lehet örökké fenntartani. Nem tudok mit nyújtani az embereknek nem vagyok szép, nem tudok izgalmas történeteket mesélni, még bulizni se voltam soha szórakozóhelyen se. Ha ezt a korombeliek megtudják biztos elítélnek...

Már úgy érzem elrontottam az életemet, nincs visszaút és csakis én tehetek róla, mert még régebben amikor valaki hívott magához házibuliba nem mertem elmenni pedig akkor kellett volna élményeket szereznem tizenéves koromban. Most húszas évesi elején a legtöbb ember már túl van ezeken, külön költözik a szüleitől én meg rosszul vagyok ha be kell menni egy boltba, hogy lehetek ennyire nem normális selejt?

2023. jan. 16. 16:48
 8/10 anonim ***** válasza:
Velem is ugyanez van szinte :(
2023. febr. 18. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Kérdező az segít csak, ha eljársz társaságba, íratkozz be valami szakkörbe ami esetleg valamennyire érdekel is. Ott előbb-utóbb szerzel barátokat és ha már vannak barátok akkor velük tudsz közösen lógni. Ha pedig barátokkal lógsz, hülyéskedtek meg minden akkor a szorongást is elfelejted.
2023. márc. 23. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

szia!nekem ugyanez van bár nekem jelentős oka van sajnos..drogfüggő,alkoholista voltam 15 évig elég keményen.Járok pszichológushoz frontint és scippát szedek ezekre a tünetekre!ezek ugyanúgy drogok,viszont nekem segítettek!nyitottabbá és kezdeményezőbbé válok így,de mivel függő voltam így hamar rászoktam ezekre is a frontinból is napi 7mgot szedek😞kezd el egy pszichológusnál hallgasd meg mit mond de sose szokj rá!kérd csak a rövidtávú felírását hátha az agyadban helyreáll a szerotonin dopamin termelés!sose vess véget az életednek önkezűleg hidd el nekem mocskos dolgaim voltak de szembe mentem velük és mára egy egészen normális rendezett életem van(jó házasság,jó munka,anyagi biztonság)

sose gondoltam volna hogy valaha nekem ilyen dolgaim lesznek a legsötétebb lyukból vergődtem ki és mégis!fejleszd saját magad ne hagyd magad legyozni,a te eleted te kaptad!egyszer van!rengeteg szép dolog van a világon!

2023. márc. 23. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!