Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Leszedálásrq mi a megoldas,...

Leszedálásrq mi a megoldas, ha nem szokja meg a szervezetem a gyógyszert hetek alatt sem?

Figyelt kérdés

Mi a megoldás arra, ha hetek, hónapok után is 12-16 órát alszok, szédülök?


Ad valamit az orvos. Hiteget, hogy majd elmúlik a szedáció, szédülés. Aztán ez nem történik meg. Erőlteti tovább. Végül ad mást. Ugyanez megy.


Volt, h nappal kapaszkodva jártam. Elestem. Mozgáskoordinaciós gond.


A mostanira is azt mondja, h leviszi a vérnyomásom. Azért szédülök. Mérve mindig normális a mostaninál. Nem ez a baj. Állva sem megy el a kép.


Közben erőltetné a munkát.


1 nap kihagyom vagy negyedét veszem be. Állásinterjú miatt. Felvesznek. Le kell mondanom utána.


Találtam ingyenes pszichológust. Fél adaggal 12-re odakóvályogtam. Itthon zuhantam utana az ágyba. Utana az volt a baja az orvosnak, hogy nem vettem be a teljes adagot.


Irataim eltűntek. TB kartyám is. Nem tudom pótoltatni mert ülve is szédülök. Forog a világ. Órákig kell ott ülni.


TB kártya nelkül patika nem ad ki gyógyszert. Elfogy, nem tudom majd kiváltani.


TV-n doksi filmmél nem tudom elolvasni a feliratot. Homályos. Ha felezem az adagot, el tudom olvasni.


Estére elmúlik a rosszullét. 6 körül tudok főzni. Kimozdulni. Ezen kívül mielőtt reggel hatni kezd a gyógyszer.


Vagy éjjel alszok rengeteget, vagy 8-10 órát + nappal 4-5 órát.


Nem tudom mi a francnak adja, ha szerinte nincs bipolom. A másik doki szerint van. De most fel sem vagyok pörögve.


Csak mar dühös mert kerestem munkát, találtam és le kellett mondanom. Volt időpontom mára vizsgálatra. Le kell mondanom.

Most dühössegre fog emelni szerintem. Hiaba mondom, hogy kisebb adaggal nyugodnék meg. Ha tudnék nappal is tevékeny lenni. Nem szédülnék. Ha nem kellene munkat lemondani.


Azt mondja, h regen biztos nagy adaggal dolgoztam fő és másodállásban. Nem igaz. Gyogyszermentesen 2 évig. A maradek időben kevés gyógyszerrel.


Könyörgök a masik orvosnak, h vegyen át. Decemberre ígérte. Most januar közepére. Addig elfogy a gyógyszerem. Hiaba ír a regi. TB kártyát majd csökentéssel intezek.


Szuper. Gondolja, hogy újra keresek állást? Ingyenes pszichológust hol találok újra?



2022. dec. 7. 06:52
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
31%
Hát az orvosok már csak ilyenek sajnos, nagyon önfejűek. Szerintem, ha ennyire leszedál és ennyit alszol tőle, akkor nem kéne ekkora adagot adnia, ehhez soha nem fogsz "hozzászokni". Én váltanék a helyedben dokit. Mondanám, h szedj titokban fél adagot, de ezek a szerek nem játékok, ilyesmit nem merek javasolni
2022. dec. 7. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:

Anyu a negyedét sem javasolja. Gyógyszer nélkül, betegen is jól tudtam dolgozni. Vagy kevés gyógyszerrel.

Jan közepén venne at a másik. A regi. Tb-s februarban.

De hogy járjak így pszichológushoz? Online vele nem lehet. Ez mashol van. Ha nem járok, ejteni fog.

2022. dec. 7. 08:58
 3/19 anonim ***** válasza:
22%
Próbáld meg az ébrenlétedet a pszichológusi időpontodhoz időzíteni és kérj meg valakit, hogy kísérjen el, ha szédülsz. Tőlem TB kártyát nem szoktak kérni, taj számot szoktam mondani meg személyit adok. Utóbbi helyett talán jogsi vagy útlevél is jó lehet. Dolgozni így? Max. melegen tartod az ágyat, ha ezért valaki fizet. 🙂
2022. dec. 7. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

Kísőrővel sem tudok pszichológushoz menni. Kísérőm sincs. Délre kell menni. Családtagok, rokonok dolgoznak.


A reggeli adag szétcsap. Vinni lehetne. Ott feküdni pszichológusnál. De ott ülni kell.

Volt, h itatni kellett. Fogni a poharam. Leeszem magam ágyban ülve stb.


Lógushoz nem kell újra TB kartyát vinni. Nem eü, hanem szoc ellatasba sorolt.


Gyógyszert nem ad ki patika. Még van, de jan 11. időpontig sem elég. Másik orvos jan 16-án venne át.

2022. dec. 7. 10:56
 5/19 A kérdező kommentje:

Nincs se útlevelem. Se jogsim. Így jobb nem kimozdulni. Nem tudom igazolni magam.


Ha ott kóválygok, jöhet a rendőr. Irat nincs. Vinne rendőrségre.


Okmányirodában sem fekhetek míg kivárom a sorom.

2022. dec. 7. 10:58
 6/19 anonim ***** válasza:
25%
Hozzátartozód is kiválthatja a gyógyszereidet, aki tudja a taj számod és igazolni tudja magát. Az okmányaid elvesztésének bejelentését, pótlását részben az interneten át is tudod intézni. A személyi igazolvány igénylést nem, ahhoz anyakönyvi kivonat is fog kelleni és személyesen kell intézni. Van, amiket lehet meghatalmazással is csinálni. Csak találni kellene valakit, aki tud menni intézkedni helyetted/veled.
2022. dec. 7. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
Hozzátartozótól kérték, h vigye az irataim kiváltáshoz.
2022. dec. 7. 18:27
 8/19 A kérdező kommentje:

Helyettem más? Én mentem eddig családtagok helyett. Meghatalmazással. Igényléshez kellek. Azt más nem intézheti.


Leszázalékolásra a gyógyszer miatt rákérdeztem. Orvos: szó sem lehet róla. Reakcióm: fogtam és kidobtam, amitől szédülök.


Szerintük miből éljek, ha így leszedálnak?

2022. dec. 7. 18:32
 9/19 anonim ***** válasza:
34%
Kérdező, keress másik orvost, nem biztos, hogy ez az adagolás megfelelő neked. Ha kérésre sem változtat, szerintem nem megfelelő orvos. De csak úgy magadtól ne hagyd abba, durva lehet a leállás.
2022. dec. 8. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
27%
Szerintem kár volt kidobni, hátha pénzzé tehetted volna a maradékot. Lehet, hogy azt gondolják, hogy ebből kellene élni. 😁
2022. dec. 8. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!