Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Antiszociális személyiség...

Antiszociális személyiség zavar, Borderline, vagy depresszió?

Figyelt kérdés

Sziasztok. 23 éves vagyok, és úgy érzem,hogy valami nincs teljesen rendben a mentális egészségemmel még mindig. Másfél évvel ezelőtt volt egy öngyilkossági kísérletem is, azóta Xanaxot szedek a pszichiáterem javaslatára. Lehet,hogy sokak számára antipatikusnak fogok tűnni az alább leírtak miatt, emiatt előre elnézést kérek - ha valaki kellemetlenül fogja érezni magát az irományom miatt.


A munkahelyemen egyelőre meg vannak velem elégedve, nemrég kerültem ide. Úgy gondoltam,ha ez lesz egy jó állásom,akkor a frusztrációm is alábbhagy, de egyelőre nem úgy tűnik. Jelenleg egy kisvárosban élek, ahol elég mérgező a környezet személyes véleményem alapján. Tulajdonképpen az egész egy nagy beltenyészet, ezzel sok helyi is egyetért. Pl.: Pista a volt nevelőapja a Márknak, de nem adott a közös kasszába semmit az a naplopó, emiatt Pista összeveszett az Icu volt urával is, stb. A rokoni szálak szintén kb követhetetlenek, illetve hogy ki

kivel van. Általánosságban az emberek a másikkal vannak elfoglalva, a dolgokat sokszor kétbitesen látják, egyfeszt pletykálnak, furakodnak rosszindulatúan. Volt olyanra is példa,hogy olyan ember szólja meg a másikat amiatt, mert "még nem tart sehol az életben, hiába 30 éves", akit kb csak az ura karolt fel, nélküle nem volna sehol, dolgozni is csak hébe-hóba ment el. Ilyen meg még hasonló kaliberű dolgok vannak jelen errefelé. Úgy érzem, hogy meggyűlöltem az embereket, emiatt a múltban gyakran én is egy igazi f4szkalapként viselkedtem velük, csak hogy görbe tükröt mutassak nekik. Tulajdonképpen éreztetni akartam velük,hogy bennem milyen érzelmeket generál a viselkedésük, de csodák csodájára nem igazán vette senki a lapot. Jelenleg van egy elég felszínes "baráti köröm", de már őket is inkább tehernek érzem a belső intrikák miatt. Kapcsolatom az elmúlt időszakban nem volt, nem gondolom azt, hogy jelenleg akárkit is boldoggá tudnék tenni, emellett úgy vélem,hogy aki lát is bennem valamit, az csak belémprojektálja azt. Értelmes témákról nem igazán tudok beszélgetni másokkal itt. Jelenleg csak a helyi étterem egyik idősebb pultosával szoktam.


Azonban felmerült bennem a kérdés,hogy vajon a bennem lévő frusztrációt antiszociális viselkedés zavar okozza, vagy jogosan alakult-e ki bennem. Mindenesetre szerintem valami van...


Szerintetek? Nektek mi a véleményetek, illetve volt e itt valaki hasonló helyzetben?



2022. nov. 29. 22:52
 1/5 anonim ***** válasza:
74%

Szia!


Diagnózist csak pszichiáter, vagy klinikai szakpszichológus tudna neked adni, több terápiás ülés és sok-sok teszt után.

Szerintem túl sokat foglalkozol azzal,mit gondolnak mások. Próbáld meg magadat rendbe tenni, egyeztess a pszichiátereddel és kérd,hogy utaljon be terápiáraegy pszichológushoz/klinikai szakpszichológushoz. Ha magaddal rendbe kerülsz, akkor a környezeted is máshogy látod, letisztázódnak a céljaid (lesznek), és könnyen el tudod dönteni, kinek a véleménye számít, és kié nem. Ha zavar a környezet, felnőtt ember vagy, lépj egy nagyot, és költözz el egy nagyvárosba. De ott is mindenképp legyen pszichiatered, hidd el,hogy szakember fog tudni neked segíteni. Az élet szép, csak meg kell találni a célokat benne.

2022. nov. 29. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Az antiszociális személyiségzavar teljesen más dolog.

Én inkább azt látom, hogy csak szimplán frusztrált vagy, haragszol a világra.

2022. nov. 30. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Én annó borderline-os vagyok ...


Azóta nárcisztikus szociopata vagyok ... aki szociopata, teljesen tisztában van vele, hogy más mint a többi ember ... a többiekkel szemben mindenkinek rosszat akar, és kicsit sem szégyelli ... legfeljebb megjátssza magát, hogy jó ember, hogy azt higgyék, milyen jó ember.


Még a szociopatáknak is van gyakran öngyilkos gondolataik ... de ők hamarabb követnének el azután öngyilkosságot, ha egy csomó embert megölnének ... legalább is, én csak akkor ölném meg magamat, ha már lenne annyi áldozatom: hogy büszke lehessek magamra.

2022. dec. 2. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szóval a lényegre térve, nem, nem vagy antiszociális - akkor nagyon gyakran gondolnál gyilkosságokra, vagy bűncselekményekre. Akkor is, ha jó kedved van, vagy sem.


Én azt mondanám: hogy ez öngyilkos hajlammal társult impulzivitás nélküli depresszió. Ami neked van.


Én szociopata vagyok, és örülök is, hogyha az vagyok. A szociopátia és egyéb antiszociális személyiségzavar más formája valahol itt kezdődik.

2022. dec. 2. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
0%

Mellékletesen, nekem Borderline diagnózisom van (mert áldozatnak mutatom magamat - hogy bármit megússzak, így könnyen kaphat valaki ilyet) ... és mindig csak annyit mondok teljesen nyugodtan, egy szóra se méltatva a dolgokat ... hogy teljesen rendben vagyok.


Úgy, hogy engem kényszerből vittek pszichiátriára.


De még gyógyszereket sem írnak fel nekem ... hiszen számomra a pszichiátria nem más, mint üzlet. És profin előadom, hogy jól érzem magam, így hát nincs értelme a gyógyszernek.

(Mondhatnánk: Pszichopátia is lehetnék, mert a szakembereket is megtévesztem - ahogy csak tetszik.)


A gyenge emberek piactere ... a gyógyszer csak egy "pillanatnyi elmezavar" ellen működik. ... Ha valaki vészhelyzet esetén is gyógyszerezi magát. Pénzkidobás, ahol elvesztette az üzletet, hogy másra legyen pénze, ahova jól is jön.

2022. dec. 2. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!