Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Orvos tud segíteni ezen?...

Orvos tud segíteni ezen? Nagyon idegbeteg vagyok, ha valami vagy valaki felidegesít, esetleg, ha elgondolkodom a dolgokon. Bővebben lent.

Figyelt kérdés

Ma melóhelyen csendben ültem és elgondolkodtam sok dolgon, ami idegesít. Ez sokszor van így. Be kellett vennem egy Xanaxot, mert az segít, hogy ne gondolkodjak. Amikor az előbb hazaértem, széttéptem darabokra a fülhallgatóm, mert a macska megrágta és alig akart szólni. Bejárati ajtót is majdnem szétvertem, mert ez fordított záras és alig találtam bele a lyukba. Ma délelőtt egy vén hapsi beszólt az orvosnál, mikor a papírokat akartam odaadni az asszisztensnek. Azt hittem, ott is úgy működik, hogy mindenki leadja a papírt és majd szólítanak, de itt úgy van, hogy a soron lévő adja oda és be is mehet. Igaz, én időpontra mentem, ezek szerintem nem. Hapsi azt mondta, hogy várjak a soromra. Én visszaszóltam, hogy nem kell beszólogatni, mikor most vagyok itt először és azt sem tudom, mi van, nem kell pattogni. Pont lépcső volt mögötte, már ökölbe tartottam a kezem, hogy akkorát beverek neki, hogy leszédül a francba.

Mostanában egyre agresszívebb, idegbetegebb vagyok. Voltam pszichiáternél, de csak gyógyszert írt fel, Xanaxot meg valami hangulatjavítót. DE a gyógyszerek nem segítenek ezen, mert max csak kicsit beszédülök, elálmosodok és nem gondolkodok. A mai adag nem segített sokáig, mert hazaértem és tombol bennem a dilinyó. Egyedül lakom albérletben egy macsekkal, őt nem bántanám soha. De volt, mikor feldőlt egy polc, frissen locsolt kaktuszokkal, idegbajomban jól megtapostam őket és kidobtam a szemetesbe. Ha utazok, mint ma délutánra a melóhelyre, eszembe jutnak a gondok és tombolhatnékom van. Barátommal is problémám van, mert egy bizonyos dolgot mindennél fontosabbnak tart és sokat változott, mióta azzal foglalkozik. Én nem így ismertem meg, régen kedves volt hozzám, jobban törődött velem. Most isteníti magát, hogy honnan jött és hova jutott. Ha iszik néha, akkor mindig az én hibáimat sorolja, mint ha neki nem lennének. Egyszer pofon is vágtam a bunkózása miatt, de akkor is én voltam a köcsög. Ezt az ütést már régóta tartogattam.

Zenét nem hallgatok, fülhallgató darabokban áll a szemetesben. Vettem be még egy Xanaxot, kezdek beszédülni, homályosodik a látásom.

Sulit is elkezdtem a saját pénzemből, de gyakorlati helyet nem találtam, abba kellett hagynom. Gyárban dolgozom, ami nem nekem való. 3 éve szenvedek ott, egyre rosszabb, pedig régen szerettem ott dolgozni. Nem tudom, mit dolgoznék szívesen. Emberekkel nem szeretnék foglalkozni. Ez is zavar, hogy egy hülye érettségim van és ennyi. Nincs anya és apa,aki segítene ezekben a dolgokban. Ha tehetném, tanulnék még sok mindent, ami érdekel is. Csak hát a fizetésem csak arra jó, hogy eszek, albérletet fizetek. Albérletemmel most nincs probléma, mert elég olcsó és jó környéken van. Sokat vagyok egyedül, hiába vesznek körül emberek. Olyan társaságra lenne szükségem, aki nem muszájból van körülöttem, hanem azért, mert jó vele. Ilyen nem igazán van sajnos. Járok edzőterembe, de olyan vagyok, hogy mindig az időt nézem, mert mindig mindenen hamar túl akarok esni, pedig jó az edzés, nem kötelezőből megyek, hanem önszántamból. Szeretek úgy kijönni onnan, hogy végre mozogtam is, tettem valamit az egészségemért, kinézetemért.

Mostanában rám jön a zabálhatnék. Szinte meg tudnék ölni valakit, ha nem ehetek azt, amit megkívánok. Nem olyan vészes ez még egyenlőre, mert nem mindenféle hülyeséget eszem, pl. édességet nem. Próbálok egészségesen élni.

Nem látom értelmét, hogy dolgozom, mert az csak arra jó, hogy fizessem a lakbért és a kajára. Próbálok spórolni, de nem tudom, mire. Nincs semmi célom. A testemen is érzem a dili általi tüneteket, pl. néha, mint ma is, szúrt a szívem és hullik a hajam is. Sokan mondják, hogy ennyi idősen nem kellene depressziózni,vidámnak kell lenni. Nem megy. Örülök, hogy legalább egy macsekom van, aki legalább mellettem van. Igaz, nagyon rossz, mert még fiatal, de még soha nem bántottam. Nem is akarom és aggódok, hogy hátha valami rosszat teszek vele is egyszer...

Nagyjából, tömören ennyi az alap problémám, bővebben leírva sok lenne.

Elnézést a helyesírási hibákért, de hat a 2. Xanax. Helyesírásom mindig jó volt, 5 voltam mindig.

Mit csináljak magammal? 24 évesen itt tartok, egyre süllyedek, mi erre a megoldás? Próbálom a jó dolgokat meglátni, de a sok rossz mindig elnyomja.

Képes lennék már embert is ölni, sajnálat nélkül, de állatot nem.

Nagyon beleuntam ebbe az állapotba, romlik az egészségem is. 24 éves vagyok és kb. 10 éves kezdődött a dolog, de az lótúró nem volt ehhez képest.

Kössem fel magam? Vagy van valami gyógymód erre?

Olyan is szokott lenni(mostanában nem, mióta egyedül lakok), hogy ha emberi zaja kell felébrednem, erősen ver a szívem, izzadok és nagyon ideges leszek, rosszullét jön rám.

Tanácsot szeretnék, mert ez így nem mehet tovább.


2010. szept. 27. 23:25
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:

Szerintem életmódváltozás kéne neked.

Egyébként megjegyezném, hogy a gyógyszerek amiket szedsz- amit a pszichológustól kaptál- azok csak rosszabítják a helyzeted. Nem ajánlatos gyógyszert feliratattni!


Valamikor elkéne menned kikapcsolódni. 1 hétre. Esetleg más munkát nem tudnál találni? Tudom, hogy nehéz mostanában de meg kellene próbálni. Az sem tesz jót neked, hogy 3 éve egy gyárban vagy. Érettségivel is lehet ettől jobb és könnyebb állásokat kapni. Mert szerintem a gyár miatt is lehetsz ennyire ideges.


Sajnos többet nem tudok tanácsolni, de gondolkozok rajta mi lehetne a megoldás.

(Van olyan, amikor én is nagyon ideges vagyok-olyankor úgy érzem, hogy mindenre képes lennék- de valahogy visszatartom magam.)

Ha eszembe jutott valami írok. Addig is próbálj lenyugodni valahogy. Esetleg valami relaxációs zene?

18,L

2010. szept. 27. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
Ne add FEL van remény számodra is Isten szeret téged és ha eszt a szeretetet meg tapasztalod meg változik körülötted a világ .
2010. szept. 27. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:

Zenével próbálkoztam, de nem igazán találok megfelelőt. Azért szétnézek még a neten, hátha akad valami. Érettségivel semmi munkalehetőség nincs. Ha lenne már léptem volna. Ha nem kellene dolgoznom, fizetnék nekem a sulit, amit kinéznék és tetszene, az jó lenne. De minimálbérrel a hátsómat törölhetem, még wc papírnak is kevés. Spórolás nem igazán megy így. Ha valahol ingyenélősködhetnék néhány hónapig, akkor lenne esélyem a tovább tanulásra, de így nem...

Valóban a gyár tette mostanában tönkre az idegeimet, de már ott is bárkinek visszaszólnék, akár az igazgatónak is... Régen egy hosszú kábellel a kezemben örjöngtem, hogy megkeresem és megfojtom, úgy tartottak vissza...

2010. szept. 27. 23:43
 4/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Megpróbálok aludni most, talán a Xanax bekábított annyira, hogy ne gondolkodjak alvás helyett.

Tudom, hogy a környezetváltozás segítene, csak az enm lehetséges.

2010. szept. 27. 23:45
 5/19 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hogy ilyenkor mit lehetne meg mondani, mivel Te mar jartal orvosnal es fel irta a gyogyszert es tudom,

hogy elmondta azt, hogy mit kellene valtoztatnod.


A multatban kezdodott el ez a problemad, tehat oda kell vissza menned, es azt megkeresned, azt az okot, ami ezt kivaltotta, es azt kell feldolgoznod, es "eltemetned", s aztan soha nem gondolni ra.


Jelenleg En ugy erzem,hogy a korulmenyeid elfogadhatok, mivel van m.h. es lakasod is.



Fogadd el onmagad es legyen onbecsulesed, es adj halat a teremtodnek, hogy idaig eljutottal a sajat erodbol!


Nagyon sok fiatal dolgozik es mellette tanul pl., tehat Te jelenleg celtalanul elsz, valamit dolgozol, aminek nem latod ertelmet.


Legyen celod es azt akard is megvalositani, de turelemmel.

En pl. nem jarnek torna teremben, ezt ingyen is megtudnad oldani, hogy naponta mozogsz, es itt mar sporolhatnal!


Ezeket a megsporolt penzeket a tanulasra koltenem, igy mar nem lennek elkeseredett es latnam az elet ertelmet, es biznek abban,hogy egyszer minden maskeppen lesz, mert

megdolgoztal azert, es elerted azt, amit Te regen "elterveztel".


Nem almodozni kell es nem idegeskedni, hanem celt kituzni,

eltervezni es alkotni, vagy epiteni.


Olyan ez mint egy haznak a tervezoje, Aki eloszor lerazolja, s aztan lassan felis epiti azt, amit megtervezett,

igy van ez a sorssal is, hogy eltervezzuk, aztan megvalositjuk, de szeretettel indulunk el ezen az uton, es tudatosan, akarva es turelemmel.


A gondolataidat valtoztasd meg, tanulj meg jogazni, de a konyvbol kezd el, azert, hogy az elmeleti reszt jol megersd, aztan mar konnyen fog menni.


Az embertarsaidat fogadd el, mert Neked is rossz egyedul es nem kapsz egy jo szot, igy vannak az emberek is korulotted, de Te ezt eszrevetted, tehat ne legy Veluk durva, legy turelmes es kedves.


Ezek az idegeskedesek a lelked terhenek a jelei, ugy hivjak, hogy figyelmeztetes, a belso hang, es Te most ezt meghallottad, tehat valtoztass, hogy megnyugodjal, a lelked bekejet teremsd meg, Te vagy a teremto!


Hallgas relax zenet, tanulmanyozd a lelek lehetoseit, es azt, hogy milyen technikak azok, amelyekkel a lelkedet is tudod taplalni,

mivel Te jelenleg csak a testedre figyelsz, s ez a baj, valtoztass!

Sok sikert!

2010. szept. 27. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:

gyogynovenyteak!


Nyugtato tea keverek, Hangulatjavito tea keverek.

Lehet, hogy a masodik nap fogod erezni a hatasat, de viszont a rendszeres fogyasztasa hatasosabb, es nincsenek mellekhatasai.


Relax zene: Buddha zene, Yanni, de lehet komoly zeneket is hallgatni!

2010. szept. 27. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
A barátoddal nem tudsz összeköltözni? Sokat jelentene spórolás szempontjából.
2010. szept. 27. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim válasza:

Pszichiáter és/vagy gyógyszerek helyett én lehet egy jó pszichológust vagy pszichoterápiát keresnék, ahol igazán ki tudod beszélni a problémáidat és meg is tudod oldani őket.


Amennyiben vannak erre alkalmas barátaid az is jó lehet, de a problémáid mértékétől függően egy jó szakember által vagy hasonló cipőben járó emberek által sokszor könnyebben kerülhet más megvilágításba sok minden.

2010. szept. 27. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
Menj el moziba
2010. szept. 28. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
Keress pozitív célt az életben, és ne zárkózz be, legyen legalább 1-2 ember aki szeret, elfogad, akivel megbeszélheted a dolgaidat. Szeretetre, biztonságra lenne szükséged én úgy látom. Lehet hogy a melód is rossz hatással van rád, nem tudom mennyire monoton, mert van akire ilyen hatása lehet. Akkor pedig környezetváltozás, és próbálj legalább munkakört változtatni.
2010. szept. 28. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!