Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért van ez, hogy semmire se...

Miért van ez, hogy semmire se emlékszem 22 éves koromig?

Figyelt kérdés
A gyermekkorom traumatikus volt, de 18 évesen leléptem és innentől nem értem, hogy miért nem emlékszem, hogy mit csináltam 22 éves koromig. Lehet, hogy azt is törölte az agyam, mert akkor is szenvedtem?

2022. szept. 29. 09:40
 1/7 anonim ***** válasza:
42%
drog
2022. szept. 29. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
29%
Hogy erted, hogy nem emlekszel ? 17 vagyok, nekem is vannak olyan gondolataim hogy nem tudom ki vagyok valojaban, vagy nem tudom mi juttatott ide de ez a stressztol van. Generalizalt szorongasom van deperszonalizacioval. Beszelj pszichiaterrel, hidd el o tudja ilyenkor mit kell csinalni ez nem akkora nagy dolog csak annak fogod fel/ annak eled meg. Termeszet gyogyasz is jo, stb. Bizni kell sajat magadban es a termeszetben, ez egy atmeneti idoszak is lehet
2022. szept. 29. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
89%

Komolyabb traumák okozhatnak ilyesmit.

Nem tudom, láttad-e a Viharsziget című filmet? Na, az egy valódi pszichológiai jelenség. Ha az embert valami nagy trauma éri, akkor az agy képes "lezárni", és így akár az addigi teljes életét el is felejtheti az ember. Nem gyakori jelenség, de létezik.

2022. szept. 29. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Igen, azt tudom, de azért nem értem, mert 18 évesen már elméletileg biztonságbam voltam, nert elköltöztem.
2022. szept. 29. 10:22
 5/7 Phoney ***** válasza:
100%
Ha semmire nem emlékszel, akkor honnan tudod, hogy biztonságban voltál? 18 évesen egyedül megélni nem vidámpark. Nem éltél akkor valakivel, aki el tudja mesélni? Lehet, hogy volt még 4 kegyetlen éved, mielőtt egyenesbe jöttél.
2022. szept. 29. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Igazad van, lehet így volt. Csak tényleg zavar, hogy nem emlékszem. De van értelme felbolyongatni a múltamat?
2022. szept. 30. 08:09
 7/7 anonim ***** válasza:
Igen, mert ha nem dolgozod fel, akkor gyakorlatilag dróton rángat minden érzésedben, gondolatodban, reakciódban. Az élet minden területét képes aláaknázni, párkapcsolatokat őröl fel, munkahelyeket tesz pokollá akár.
2022. szept. 30. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!