Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Néhány alkalommal voltam már...

Néhány alkalommal voltam már a választott pszichológusnál aki első perctől fogva nagyon szimpatikus volt,s tetszett/tetszik is még mindig nekem.Zavarban vagyok ott,de várom mindig a következő alkalmat.ő 35éves férfi én 22éves hölgy. Mondjam el neki?

Figyelt kérdés

Gondoltam rá,hogy következő alkalomkor megmondom nem megyek többet,hisz tudom hogy ez nem lehet viszonzott érzés.

Váltsak pszichológust?

Vagy lehet ebből bármi?



2020. júl. 11. 20:16
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
86%

ezt mind mondd el neki, az a legcélravezetőbb, igazából az lenne az egész terápia lényege, hogy az emberek ne itt kérdezgessenek, ne pironkodjanak elmondani semmit, a pszichológussal kapcsolatos érzéseiket sem

hidd el, hallottak ők már mindent

ja és nem lehet köztetek semmi, de ezt nyilván te is tudod

2020. júl. 12. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 A kérdező kommentje:
Az a baj,én előtte nem láttam nem tudtam kihez megyek,telefonon egyeztettünk.És kicsit sajnálom,hogy ilyen helyzetben találkoztunk. :(
2020. júl. 12. 07:03
 3/27 anonim ***** válasza:
88%

Egyetértek.

Nem ártana elmondanod neki, mert a terápia lényege úgyis az őszinteség.

Viszont szerintem számíts rá, hogy az érzelmeid miatt más szakemberhez küld majd.

Ez akkor is megtörténne, ha csak barátkozni akarnál vele, mert ha a kapcsolat személyes, nem lehet a pszichológusod.

2020. júl. 12. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
100%
nem biztos, hogy elküld, engem sem küldött el, pedig mondtam neki, közel vagyok, hogy beleszeressek
2020. júl. 12. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
100%
#3-as vagyok. Engem elküldött annak idején emiatt, de igaz, akkor én végül pszichiáternél kötöttem ki. Mindegy, embere válogatja. Reméljük a végeredmény a legjobb lesz neked, kérdező.
2020. júl. 12. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 A kérdező kommentje:
Amiatt kötöttél ki pszichiáternél,mert elküldött máshoz?
2020. júl. 12. 14:00
 7/27 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Semmiképp se válts emiatt terapeutát, hanem vidd be az ülésekre ezt az érzésedet, segíteni fogja a folyamatot. Az, hogy megjelenik az áttétel egy fontos és előremutató pontja a terápiának, ezzel dolgoznotok kell.


Ha profi az illető, akkor sokat haladhattok előre ennek a mentén a problémáddal kapcsolatban. Hajrá!


Üdv: egy praktizáló pszichológus F/29

2020. júl. 13. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszodat.

De ezt hogy lehetne elmondani?elég kellemetlen.ha látok róla az első ülés előtt képet,niztos nem hozzá mentem volna.

2020. júl. 13. 12:02
 9/27 anonim ***** válasza:
100%

Szia, az előző vagyok.

Úgy, ahogy most leírtad. Pironkodunk és szégyelljük az érzéseinket és belegabalyodunk abba ahogy leplezni próbáljuk, pedig senki sem tehet arról, amit érez vagy amitől fél. Az, hogy el tudsz mondani egy ennyire kellemetlen érzést lehetőséget ad számotokra arra, hogy ennek mentén más ilyen gabalyodást is kioldjatok az életedben. Sok bátorságot, sok sikert!

2020. júl. 15. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm!igyekezni fogok
2020. júl. 16. 17:48
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!