Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Aki absztinens lett utána...

Aki absztinens lett utána milyen változásokat tapasztalt az életébe?

Figyelt kérdés
2022. aug. 13. 20:32
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudtam ellazulni mondjuk házibuliban mert taszított a többiek részegsége.
2022. aug. 13. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Alkohol vagy drog után?


Több időm maradt építőbb, de örömteli elfoglaltságra, kiegyensúlyozottabb lettem, magamra és a környezetemre igényesebb.


Nemrég álltam le drogról. Még van megvonási tünet, de így is jobban vagyok, mint droggal voltam.


Nem vagyok szélsőségesen absztinens. Alkoholgondom sosem volt, nagyon ritkán, társaságban kis mennyiseget iszok.

2022. aug. 13. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Alkoholból kérdezem,de droggal kapcsolatos tapasztalatokat is meghallgatom.
2022. aug. 14. 07:28
 4/5 anonim ***** válasza:

Nem vörös és püffedt a fejem. Nem fogy el havi pár tízezer piára. Kábé ennyi, én "csak" 1-2 évig ittam.


2

Legyél csak szélsőségesen absztinens, könnyű ám visszaszokni nagyon. Hány napja vagy tiszta?


Jársz 12 lépéses csopiba? Javaslom az NA-t, tök jófej társaság. Ingyen van. Online mítingek is vannak.

2022. aug. 14. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Alkoholt nem ellenez az orvosom, mert soha nem szoktam rá, pedig alkoholfüggővel élek.


13 évig nagyon ritkán drogoztam. Ebből is működhet alkalmi fogyasztás. Mindig ritkán és keveset ittam.


Évi 2-3x füvezést (nem lefújt sz@rt) sem ellenez az orvosom. 15 éve nem szoktam vissza.


A mostani szerem annyira káros, hogy annak teljes elhagyását javasolja.


NA gyűlés nem tetszik. Ellenezték a bipolra szedett gyógyszerem szedését. Egyetlen hatékony segítségnek állítják be, miközben nekem az egyéni terápia sokkal többet segít.


Orvosom szerint túl fanatikusak. Nem erőlteti. Szerinte elég a havi 4x50 perces terápia és gyógyszer.

2022. aug. 14. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!