Kezdőoldal » Egészség » Bio életmód » Miért lesz valaki absztinens?

Miért lesz valaki absztinens?

Figyelt kérdés
Vannak emberek akik megvetik az alkoholt és soha nem isznak egy kortyot sem.Vajon mi lehet az oka?Nem azokra az emberekre gondolok akik alkoholisták voltak és a kigyógyulásuk után nem nyúlnak a pohárhoz,hanem azokra akik elvből nem isznak.

2013. okt. 25. 20:37
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Ugyanazért amiért valaki elvből nem cigizik vagy nem próbálja ki a füvet vagy nem eszik gyorskaját, vagy nem eszik húst esetleg aki naturalista módon nem használ szappant és nem borotválkozik stb.

Ne keresd a miérteket, minden ember más. Nem kell mindenben a mélyebb, világmegváltó okot keresni. Egyszerűen csak így szeretnek élni, ennyi.

2013. okt. 25. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom egyrészt az olyanok, akik betegesen félnek attól, hogy elveszítik az önkontrolljukat. Meg olyanok, akikbe keményen belénevelték, hogy nincs pia. Meg akiket vert részegen az apjuk. Vagy akik egészségügyi okokból nem isznak.
2013. okt. 25. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
95%
Például azért, amiért én. Nem ízlik semmiféle szeszes ital. A sört kellemetlenül keserűnek, a bort savanyúnak érzem, a tömény italoktól megborzongok. Egyszerűen nem vágyok egyikre sem.
2013. okt. 25. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Negyven éves koromig ittam, mint az állat. Egyik pillanatról a másikra elmúlt, és majd húsz éve teljes absztinencia. Egyszerűen nem kell. Mint ahogyan a cigi sem.
2013. okt. 27. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
19:53-as és nem nehéz olyan társaságba menni ahol alkoholt is fogyaszt mindenki?Egy életen át tartó magyarázkodás ,hogy miért nem iszik az ember,nem lehet egyszerű.Ha kocsival megyek valahova és nem iszom,nem érzem magam valami jól olyanok között akik iszogatnak mellettem meg röhögnek.Nem tudok eggyé válni velük.
2013. okt. 29. 09:06
 6/9 Vörösnefelejcs ***** válasza:
100%

Józanul nem is érzi magát senki jól az ittasak között. Ráadásul valamiért akik isznak, nem győznek kínálgatni és addig piszkálnak, míg el nem áznak teljesen.

Ha nem iszom, akkor nehezen viselem őket. :)

Másrészt meg nem fogsz azért drogozni, cigizni és mondjuk szexelni ilyen társaságban csak azért, mert más is csinálja, nem?

2013. okt. 29. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
86%
(19.53) Jó a kérdésed. Nem nehéz olyan társaságba menni, ahol isznak, viszont nehéz megmaradni közöttük. Ugyanis az elfogyasztott alkohol mennyiségével egyenes arányban nő a társaság okossága, és egy idő után nem tudom őket követni. Olyankor lelépek. Magyarázkodni nem szoktam, egyszerűen megmondom, hogy kösz, én már megittam azt a mennyiséget, ami egy embernek egy életre ki van osztva. Vagy megérti, és tovább nem téma, vagy nem akarja megérteni, akkor meg otthagyom. Nincs szükségem hülyék társaságára. Egyfajta szűrő is ez azóta nálam, az igazi barátot nem zavarja, aki meg hülye, az hülye.
2013. okt. 30. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Ami biztos,hogy az absztinensek élete nem egyszerű,főleg a sok piás között.De úgy ahogy írtátok,meg kell mondani frankón,hogy nem kell az ital és kész.Van egy barátom aki 1 éve nem iszik,azóta nem nagyon jár semmilyen italozós eseményre ,mert folyamatosa nyüstölik,hogy igyon.
2013. okt. 30. 20:41
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
33 éves koromig az árvák könnyét is megittam. Akkor azonban letettem a cigit, mert abból is fogyott rendesen. Csakhogy ha megittam egy sört, rögtön olthatatlan vágyat éreztem, hogy rágyújtsak, így aztán a piát is elhagytam. Ennek lassan 22 éve, azóta még szilveszterkor sem iszom egy kortyot sem.
2013. nov. 8. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!