Miért érez valaki a számítógépes játékok iránt legyőzhetetlen vágyat egész életében?
Régen tinédzserként hatalmas függő voltam (napi 10-12 óra), majd letöröltem minden játékot, gépet eladtam, kb. 10 évig nem is játszottam.
Utóbbi időkben voltak periódusok, amikor elő-elő vettem a játszást, de inkább abbahagytam, mert nem éreztem jól magam utána. Valószínű félelem a függőség miatt, vagy nem tudom.
Most még így 30 évesen is van pár játék (főleg lövöldözős), amit után folyamatosan sóvárgok, de nem merek újra el kezdeni játszani, nehogy függőség legyen belőle.
Próbáltam több mindent kipróbálni, de SEMMI nincs olyan tevékenység, ami elfeledtetné ezt a vágyakozást, vagy nem találtam még meg, nem tudom.
Valóban jobb, ha ilyen esetben valaki inkább mellőzi ezt a tevékenységet, még akkor is, ha lenne bőven szabadideje, de inkább keres valami mást helyette?
A legidegesítőbb az, hogy ez a sóvárgás szorongást vált ki, és nincs már ahhoz kedvem, hogy mindenféle technikát kipróbálok, pl stopperezem mennyit játszok, vagy korlátot állítok be a gépen stb.
Legjobb lenne, ha teljesen közömbösen viszonyulnák a gamerkedéshez, de hogyan lehet elérni, ez a kérdés :/
Igen ezt én is olvastam hogy csak kordában lehet tartani a kialakult függőséget a későbbiekben.
Többen mondták nem baj, kis játszás belefér, de szerintem ebben az esetben csak gond lenne belőle sajnos.
A teljes megvonás elvét alkalmazom, de iszonyat nagy erőfeszítés, és mint említettem néha nagyon erős szorongást vált ki :/
Ismerős szitu. Jelenleg én is önképzem magam, csak igen hosszú az út még, mire eljutok egy piacképes szintre, mert most kezdtem.
Aztán néha elfog az ideg emiatt, félbehagyom az egészet és azon agyalok inkább gamerkedni kéne kicsit, de mindig lebeszélem róla magamat, aztán ezzel mennek el feleslegesen az értékes órák.
Nagyon toxic az egész....
Szia!
Az agyunk dopamint termel a játék közben.sikert érsz el benne és a siker és a győzelem még több dopamint ad. Ettől a hormonok válsz függővé. Mivel a való életben mással nem kapod meg ezt az élményt (a hormon mennyiséget) ezért vágysz rá újra .
Játékfejlesztő cégek a béta verziók előtt a tedztalanyoknak vizsgálják a doppaminszintjuket a játék közben. Ha nem elég magas akkor még fejlesztik a játékot. Ez más tevékenységgel is lehet így(szex, szerencsejáték..)
De előre léptél mert tudod mivel állsz szemben,mibe kerültél bele. Láttam olyan embert akinek sajnos a családja ,házassága ment erre rá.
Ha nem tudsz tőle szabadulni akkor keress pszichológust segíteni fog. A teljes megvonás jó dolog mint megoldás de nagyon erős akaretore kell hozzá.
Próbálj kitűzni magadnak napi idő mennyiséget amikor játszol de többet ne. Ha nem megy állít parancsolni kérj meg valakit,h oldja meg,h ne jatszhass (pl: elteszi a notebookot,tabletet)
Sok kitartást!
C.C.
Sajnos nem bírtam megvonni magamtól teljesen, nem megy.
Most azt csinálom, napi másfél órás keretet állítottam be, és számlál vissza.
Elég jól érzem magam eddig ebben a felállásban.
Nincs vágyakozás, és csak másfél órát cseszek el.
#9-es, köszönöm!
Sajnos mégsem vált be a korlátozás!
Nem léptem túl, de folyamatos feszültségben voltam... Egész napra kiterjedően, hogy miért csak másfél órát játszhatok.
A Te elvedet alkalmaztam. Minden töröltem, ami gaminggel kapcsolatos....
(érdekesség, hogy nálam a közösségi média hidegen hagy, ha fizetnének se lennék képes használni, de hát mindenkinek más ugye a mániája :D)
Próbálok nem rá gondolni, de igencsak nehéz.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!