Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Csak akkor gyógyulhatok meg,...

Csak akkor gyógyulhatok meg, ha befekszem valahova?

Figyelt kérdés

Köszönöm, aki veszi a fáradtságot, és elolvassa, nem tudom hova fordulhatnék.

27/N vagyok. Kiskorom óta elég szorongós, hánytam a suliban már általánosban minden nap, stb.

A családi hátterem elég durva, alkoholista anya, beteg rokon ápolása, beteg testvérek, egyedüllét, magány, nem akarom részletezni, de tudom, hogy onnan jön minden nehézség.


Az életemben volt egy szakasz, hogy sehova nem tudtam menni, rendesen túléltem a napokat. Szedtem gyógyszert is, több antidepresszánst, nyugtatót, hangulatstabilizálót, semmi sem hatott. Egyre rosszabbul lettem.

A kezelőorvosaim (több is) azt mondta, hogy az egyetlen megoldás ha befekszem.


Olyan szinten durva a helyzet, hogy nem tudok dolgozni, az is nehéz, hogy reggel felkeljek vagy ebédet főzzek magamnak.

A szüleim tartanak el, tudom, gáz. Kaptam egy nagyon jó munkahelyet, felkértek az egyetemen, 2 hétig bírtam, majd közöltem a szüleimmel, hogy hívják rám a mentőt, mert lelkileg nem bírom, amit érzek.


Röviden, amit érzek: hatalmas üresség,, szomorúság, magány. Azt érzem, semminek nincs értelme, és rendesen fájdalmat érzek. Próbálom lefoglalni magamat, de semmi nem okoz örömet. Hiába olvasok, filmezek, megyek barátnőkkel ide-oda, azt érzem, hogy ezek üres dolgok, és hogy nem bírom tovább ezt a fájdalmat.

Odáig fajult a munka során, hogy minden nap remegtem, nem emlékeztem dolgokra, az épületek "szétestek" (ha például sétáltam, olyan volt, mintha nem tisztán látnám az épületeket).


Egyszóval nagyon durva volt. Nagyon félek, viszont a befekvéstől is. Rettegek, hogy az nem fog segíteni, és akkor az utolsó menedékem is elveszik. A családtagjaim megszakították velem többnyire a viszonyt, mert nem bírták nézni, hogy mi történik velem.


Olyan szinten magányos vagyok, a befekvést is egyedül kell magammal rendeznem, senkivel nem tudok róla beszélni.


Azt érzem semminek nincs értelme, mert magányos vagyok. Volt, aki ebből kimászott? Hogyan?

Fordultam már a hithez is, a sétához, természethez is, múltkor 4 órát sétáltam a városban, és este ugyanúgy szorongtam... egyszerűen nem tudom mit tegyek.


2022. máj. 16. 15:26
 1/7 anonim ***** válasza:
91%

És miért félsz a kórháztól?

Nyilván ott jól ki tudnak vizsgálni, és meg tudják állapítani a diagnózisodat, és az arra adható legjobb terápiát..

2022. máj. 16. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Kérhetsz tanácsot itt is: [link]
2022. máj. 16. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Biztos van rá megoldás, csak kitartóen kell próbálkozni. Egy virtuális ölelést azértnfogadj el, fiatal vagy még, könnyen jobbra fordulhatnak a dolgok! <3
2022. máj. 16. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Én szívesen beszélgetek ha gondolod , nekem is nagyon erős szorongásom van. A bapi dolgokban is teljesen gátol.
2022. máj. 16. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Sztem a kórházban tudnának segíteni. Ha az egyik gyszer nem hat, adnak másikat. Addig variálnak míg jobban leszel.


Pszichoterápia is kellene. Sok kórházban, rendelőben dolgozik pszichológus. Sztem többet segítene, mint a gyszer, de az is kell.

2022. máj. 16. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ha már tényleg mindent megpróbáltál, szerintem "tartozol" magadnak annyival, hogy ezt is megpróbálod. Veszteni nem vesztesz semmit, nyerni viszont annál többet, ha beválik az ott alkalmazott kezelés kvázi egy normális(abb) életet. Hajrá, mindent bele! Én hiszek benned (így ismeretlenül is)!
2022. máj. 16. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Mintha én írtam volna... minden szava igaz rám is 😞
2022. máj. 18. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!