Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi alapján tudom megtalálni...

Mi alapján tudom megtalálni azt a pszichológust, aki érdemben is tud segíteni a problémámat illetően?

Figyelt kérdés
Az ajánlott, akihez jártam nagyon jófej volt, de nem tudtunk igazán haladni. Családi problémákkal fordulnék hozzá elsősorban (szülők), de elég speciális az egész, amit most nem szeretnék kifejteni. A lényeg, hogy nem akarok randomra kiválasztani valakit, mert akármilyen jó szakember lehet, ha az adott témához nem ért (eléggé), akkor nem lesz érdemi haladás. Céltudatosan szeretnék olyat választani, aki ebben a témában látott már példákat.

2022. máj. 11. 21:03
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
66%

Más is írta, hogy megkérdezheted a pszichológust, akihez jársz.

Nem tudom, hogy a különböző terápiás módszerekben mennyire vagy otthon, ha például van olyan terápiás módszer, ami szimpatikus, az alapján is érdemes keresgélni.

Ami nagyon fontos, hogy Neked szimpatikus legyen, akihez jársz. Nem ritka, hogy valaki csak sokadszorra találja meg a szakembert, akivel jól együtt tud dolgozni. Szerintem ha van lehetőséged rá, akkor érdemes mondjuk 2-3 szakemberhez is elmenni "ismerkedni".

Nem tudom, hogy trauma feldolgozásos terápiát néztél-e esetleg.

2022. máj. 12. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:

Köszi szépen! Már nem járok ahhoz az emberhez, befejeződött az a terápia. Ennek a trauma feldolgozásos terápiának neten utánanézek, köszi!


Egyébként nem egy pszichológushoz jártam már, általában jól éreztem magam ezeken az üléseken, csak azóta sokkal jobban összeállt bennem a kép, hogy konkrétan mi miért van. Az elmúlt időszak traumáinak talán annyi hozadéka volt, hogy mostmár egészben és összefüggésben látom a dolgokat.

2022. máj. 12. 19:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!