Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Kétségbe vagyok esve?

Kétségbe vagyok esve?

Figyelt kérdés
Anyám alkoholista, nem ismeri be, de az, azután lett az, hogy apa elhagyta. Utálok itthon élni, de nem tudom mikor fogok tudni elköltözni. Gimnáziumba járok, jövőre végzek, és semmi szakmám nem lesz, hogy le tudjak lépni... Minden nap gyomorgörccsel megyek haza, hogy vajon milyen napja volt, mennyire fogja szétordítani a fejem, megalázni. :( Most még a suliban vagyok, de már most is rettegek. Elronottam a reggeli dolgozatot is, mert akkor is az járt az eszemben, ami tegnap este volt. Idiótán hangzik, de hisz a jóslásban, és tegnap este kiolvasta a tarot kárytáiból (nem értek ehhez, nem is érdekel, és utálom az egészet), hogy nekem menni fog a dolgozat. Persze már akkor bestresszelt, hogy ne okozzak csalódást, ne hazudtoljam meg, amit látott. Nem merek hazamenni ezek után. Fizikailag nem bánt, de ezt akkor sem bírom elviselni, túl gyenge vagyok ehhez.

2022. febr. 13. 11:15
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
egy gyászfolyamat során akadt el anyukád. egy házasságnak a végét is meg kell gyászolni, ő belerokkant ebbe. az alkoholistáknak egyetlen gyógyszerük van. pszichiátria és rehab. ha önmagáért akkor miattad. még kiskorú vagy akkor? ha van rokonod kérheted, hogy nála lakhass, elég toxikus igen a helyzeted. de valami szinten meg a társa lettél ebben. magadért tegyél meg mindent hogy lelkileg megerősödj, mozogj az jót tesz a fiatal szervezetnek, stressz csökkentő. az iskola miatt ne aggódj, ahogy végeztél egy szakmát végezz el, munkaügyin van hogy fizetik,cnc hegesztő,bármi ami jól fizet egyelőre most az életben maradásért küzdesz. amit nagyon nagyon nyomatékosítani szeretnék a nyelvtanulás!!! még az agyad fiatal, az angol az alap! mindennap két órát legalább foglalkozz vele! majd a 40éves éned megköszöni! engem is mindig ez húz ki a szarból :D suli pszichológust is felkeresheted. vagy a helyi sztk-st. mármint a kirendelt pszichológust. megmenteni anyukádat nem tudod, ha ő nem akar magáért változni sosem fog! csak magaddal törődj! mármint nyílván vele is. de a lelki egészséged a legfontosabb. a valós életben nagyon kemény szabályok vannak, ha gyengének tűnsz szétkapnak bármelyik munkahelyen!sok sok kitartást kívánok! és ha nem is hiszel az ezotériában legalább nézd azt, h tudatalatt a javadat kívánja! az alkeszek legalább ha isznak igazat mondanak.vidd el sétálni! exem anyját is vittem a kutyával sétálni és megnyílt, nem tudta feldolgozni, hogy lecserélte a férje..ezért ilyen gonosz lett.jósolni nem tudok, én keresztyén vagyok.de kitartást kívánok neked!küzdj mindennap!
2022. febr. 13. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
1esnke igaza van! Hasonlókon mentem keresztül. Mi tesómmal még a borokat, vodkákat is kiöntögettük a csapba, semmi értelme nem volt. 20on évesen voltam képes azt elfogadni, hogy nincs mit tennem és nem szabad hagynom, hogy magával rántson. El kellett fogadnom, hogy ő önpusztítást végez és ennek akár végzetes is lehet az eredménye, mert magas vérnyomása volt és e mellett szívritmus zavaros, tehát bármikor kaphatott volna egy agyvérzést, vagy szívinfarktust és bármennyire is fájt számomra tény, nem tudtam mit tenni. Szerencsére nem lett ilyen baj, idővel vissza is vett az ivásból, majd le is tette. Biztos volt oka, de nem mondta el nekünk. Ennek ellenére is én szerettem mint édesanyámat, ez egy ilyen dolog, ezért nehéz úgy tenni mintha nem érdekelne és csak magaddal foglalkozni. Nagyon nehéz tudom, kitartást hozzá! Már ő 10 éve nem él, (nem az alkohol miatt hunyt el) :( én 40 éves elmúltam
2022. febr. 13. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!