Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Milyen pszihopátiára utaló...

Milyen pszihopátiára utaló jelek vannak gyermekkorban?

Figyelt kérdés
Az is érdekel hogy milyen jelel vannak arra gyerekkorban hogy valakiből pszichopata gyilkos lesz? Kérlek csak legalább minimálisan hozzáértő emberek írjanak!

#pszichopátia #Szociális személyisegzavar
2022. febr. 5. 14:57
 1/2 anonim ***** válasza:

Ismerős 8 éves dolgai, szerintem szociopata, de félre van diagnosztizálva:


Tudatosan lelki és testi fájdalmat okoz másoknak felnőtteknek, gyerekeknek, kicsiknek is, korosztályának is, állatoknak is, fájdalomokozási céllal is, de van, hogy akar is valamit érte, vagy bosszút áll mert a másik gyorsabban szaladt ki az ajtón mondjuk, utána rezzenéstelen arccal tagad, hízeleg, vagy kiabál sírást imitálva(könny egy sincs az arcán), hogy nem ő volt, a másik hazudik. Ha esetleg megmondod, hogy láttad, bevallja és egyből bocsánatot kér, anélkül, hogy átérezné a dolog súlyát, gépiesen mondja, amit kell. Iskolás, nagyon durva, módszeres, ravasz dolgai vannak, hogy a másik tűnjön rossznak mellette. Felnőtteket és gyerekeket is kiborít, amikor olyan ember van a közelben, aki tekintélyszemély számára, akkor viszont udvarias, kedves, nagylelkű, előzékeny, amíg frusztráló helyzetbe nem kerül. Sokat, sokáig néz rád beszéd közben, megtalálja a gyenge pontod könnyen, élvezi, ha gyengébb vagy nála.


Biztos vagyok benne, hogy szociopata(néha vannak dühkitörései is, mikor őt sértik meg, és "stresszes" helyzetben nehezebben kontrolálja magát).


Nagyon okos, akkor bántja a másikat, ha nem látják, és úgy hoz kellemetlen helyzetbe, hogy mások lássák. Rezzenéstelen arccal hazudik, és könnyei csak akkor jönnek, ha magát sajnálja "szégyenbe kerül", viszont nagyon sokszor imitál sírást, amikor egy csepp könnye nem jön.


Nem hagy beszélni, ha mondani akar valamit, rádszól, befogja a szádat, lefogja a kezed, közel megy, rád mutat közelről, megszorít, ha mások a közelben van olyat kiabál, hogy kellemetlen helyzetbe kerülj miatta, mikor semmi sem történt. Ha nem olyat csinálsz, ami jó neki, akkor kiabál, hogy "ez rossz nekem", "ne csináljuk", ő nem akarja(játék egyébként), akkor is, ha ő választotta és 30 másodperc alatt megunja. Belemar a másikba, ha nem látják, fellöki, ha nem látják, lefogja a másik kezét, befogja a száját, alárugdos, elvesz mindent a másiktól, ha nem adják úgy csinál, mintha fájdalmat okozna neki(ilyenkor nem jön könnye), illetve hazugságokat talál ki ilyenekért, hogy bosszút álljon, meg úgy amúgy is, ha előtte nem történt vele semmi kellemetlen. Ha nem látják olyanokat mond, hogy nem szeretek veled lenni, jobban érzem magad nélküled, minek vagy itt, mikor előtte hívta játszani, majd ha megjön a tekintélyszemély, mosoly fel, ő nem mondott semmit, a másik kezdte(nem), kiabál, meg ilyenek. Brutális, felnőttel is eljátssza ezeket. Biztat mást rosszra, majd fenhangon kijelenti, hogy ő ezt mennyire elítéli, és sosem mondott ilyet, a másik magától csinálta és műsírás könny nélkül.


Az a legfeltűnőbb, hogy látod rajta, hogy körülnéz, felméri a helyzetet, és addig megy, amíg az nincs, amit el akart érni, minden eszközzel. Néha csak szimplán felül akar kerekedni. Amúgy gyerek mellé, nem mini számító felnőtt, ugyanúgy futkározik és élvez bizonyos játékokat, mint a többiek.


Az a baj, hogy leírás alapján nem tudom visszaadni, de engem megsiratott, mikor játszottunk úgy viselkedett, mintha bántanám, rossz lennék, elnyomnám, mikor ki akartam találni, mit játszunk, és azt játszottunk, amit ő mondott, aztán 10 másodperc alatt a ki kezdjen kérdés után hangosan kiabált, hogy ez rossz neki, mire mondtam, hogy kezdhetne ő, majd kezdhetnék én, majd kezdhetne más, mindre hangosan szenvedett, hogy ő nem, és miért kell ilyet csinálnia, ez rossz neki(mondtam, hogy nem muszáj, mihez lenne kedve, meg minden, de úgy csinált, mintha kényszerítve lenne), de bazzeg előtte láttam, hogy körülnézett és közben is! És sokszor volt ilyen, és hasonló, csak edződtem és már nem török meg. Nagyon okos, nagyon jó benyomást tud kelteni, feszültséget nem bírja.


Hivatalosan nem ez a diagnózisa, de a kisfiú kegyetlen, mikor nem látják, tudatosan árt másoknak, rezzenéstelenül tudatosan hazudik sokszor ok nélkül vagy, ha érdekében áll.. a dolgai közül sok rejtve marad egy darabig, mert elég jól színlel és okos és a közege olyan, ahol ezeket megteheti..


Áh. na mindegy. Veszélyes a fiú, bár 8 napon túl gyógyuló sérülést még nem okozott, nem is az az elsődleges, hanem mások tönkretétele nála, a fizikai erőszakot csak ehhez használja.

2022. febr. 9. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Dr. Ranschburg Jenő abszolút témába vágó videói:

1. Gyermekkori énközpontúság, nárcizmus: https://www.youtube.com/watch?v=9OTXNRCWAOY

2. Gyermekkori empátiahiány: https://www.youtube.com/watch?v=T874R63voYo

2022. okt. 31. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!