A barátnőmnek milyen mentális problémája lehet?
Figyelt kérdés
33/F vagyok, a barátnőm 25/F. 4 éve vagyunk együtt, az mindig is jellemző volt, hogy hangulatingadozásai voltak, de nem olyan súlyos mértékben, mint mostanság. Napokig fel se kel az ágyból, sír, hogy semmi értelme az életének, jobb lenne, ha meghalna. Máskor meg aranyos, teli van önbizalommal, felpörög, el akar menni velem ide-oda, minden programon részt akar venni. Amikor rossz időszaka van, akkor kiabál velem, idegeskedik, megsértődik jelentéktelen dolgokon, pl. múltkor mondtam neki, hogy kicsit sótlan lett a főzelék, erre megharagudott, hogy legközelebb akkor csináljam én. Vagdossa is magát néha. Tényleg olyan érzésem van, mintha nem ugyanaz az ember lenne. Hajlamos nagyon magába zárkózni, olyankor senkivel nem beszél, csak annyit mond nekem, hogy utálja az életét, és ha én nem lennék, már rég kinyírta volna magát. Eléggé aggódom érte, meg hát nekem is nehéz ez az egész, eléggé megvisel. Volt már, hogy nem mentem be dolgozni, mert féltem, hogy kárt tesz magában. Mit csinálhatnék, hogy könnyebb legyen neki, és nekem is?2021. dec. 21. 08:52
1/14 A kérdező kommentje:
bocsánat elírtam, barátnőm 25/N.
2021. dec. 21. 08:52
2/14 anonim válasza:
Depressziós. Mindenképp ki kellene deríteni, hogy amikor rossz a kedve akkor miért is az. Lehet csak túltolja a " letört a körmöm" szitut.
Családjával rendben van minden? Munkahely?
3/14 anonim válasza:
Ja és ha vagdossa magát akkor borderlineos sajnos. Talán még ez rosszabb mint a depresszió. Kezeltetnie kell magát.
4/14 A kérdező kommentje:
Említettem neki a pszichológust, de nagyon ódzkodik tőle, hogy ő nem "dilis". Családjával jó a viszonya, munkahelye nincs, pedig már 1 éve megvan a diplomája.
2021. dec. 21. 09:04
5/14 anonim válasza:
Nem állítom biztosan, hogy borderline személyiségzavara lenne, de nézz rá, elképzelhető a röviden felvázolt jegyek alapján. Biztos diagnózist és terápiás lehetőségeket egy jó pszichológust tudna adni. [link]
Egy a szakterületen profi pszichológus szó szerint életmentő lehet ebben az esetben.
6/14 anonim válasza:
#4: A pszichológus nem a diliseknek kell. Ha borderline-os, akkor tud abban segíteni, hogyan kezelje saját maga a belső érzéseit. Olyan, mintha egy olyan emberrel beszélne, aki maga is átment ezeken a problémákon és egy részét meg tudta oldani. Ha vágja magát, különösen fontos lehet, hogy a környezete is tudja, hogy ilyenkor hogyan szabad reagálni ahhoz, hogy a vágások ne súlyosbodjanak.
7/14 anonim válasza:
Ja hát ha nem dolgozik akkor megvan a gond. Menjen el dolgozni és máris kevesebb ideje lesz a hülyeségekre.
8/14 anonim válasza:
Manapság ezt borderline szindrómának nevezik, korábban mániás depresszió volt a neve. Arra készülj fel, hogy nem gyógyítható, legfeljebb a tünetek mérsékelhetők, de a te életedre is hatással lesz.
9/14 anonim válasza:
Arra is lehet gondolni, hogy nem-e bipoláris zavar lenne. Nem tud senki biztos diagnózist mondani. Elkell vinni pszichiáterhez aki diagnózist ír, erre kapna tüneteket kezelő gyógyszereket ami javítná az életminőségét és ezálltal a pszichoterápia is könnyebben menne. Mivel ha valóban BPD-és akkor pszichoterápia az egyik alappillér lenne a gyógyszerek mellett.
10/14 anonim válasza:
Ilyen emberrel nem szabad lenni, mert tönkretesz, most hagyd ott ne engedd hogy zsaroljon. Ellesz ő nélküled csak üres fenyegetés az öngyilkosság ha elhagyod.
További kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!