Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » SOS! Hogyan lehet egy ilyen...

SOS! Hogyan lehet egy ilyen dolgot feldolgozni? Hogyan segíthetnék neki, hogy jobban legyen? Bővebben lent!

Figyelt kérdés

SAjnos elég hosszú a dolog,azért kérlek olvassátok el,fontos!

Egy ismerősöm sajnos nagyon rossz dologba keveredett.

Megpróbálom a lényeget,röviden írni,de sajnos így is hosszú lesz.

Pár évvel ezelőtt szinte egyszerre veszítette el a szüleit ez a lány akiről írok.A testvére és a nagymamája azóta folyton csak bántották és mindent rajta akartak leverni.

Azóta házasodott,de sajnos el is vált.2 gyermeke született a házassága alatt,de miután a férje elhagyta nem kapott gyermektartást és eközben még gyesen volt.

ekkor jöttek a legnagyobb problémák.kb 50 és pár ezer ft-ból élt a 2 gyermekével+ a testvérével egy házban.Mivel ebből a pénzből nem tudta fizetni a számlákat segítséget akart kérni a nagymamájától(nem maradt senki más családtag),de a nagyi megtagadta,arra hivatkozva,hogy neki a lány testvérét kell segítenie,mert ők csak egy fél fizetésből élnek 3-an(testvér+feleség+gyerek).Ennek következtében a nagyi és a testvér folyamatosan ordítanak vele,hogy fizesse a számlákat vagy takarodjon el a házból stb.próbált a helyi önkormányzattól is segítséget kérni,de elzavarták,ismerősök szintúgy-nem tudtak segíteni,nekik is kellett valamiből élni.így a sógornő ötletét használta,sajnos nagyon rossz dolgot tett-eladta a testét.rengetegszer sírt a vállamon,hogy nem bírja,de otthon sem hagyják békén,segítséget meg nem kapott.néha amikor úgy álltam anyagilag segítettem neki,de én sem bírok havi 20-30 ezret oda adni úgy,hogy nem kapom vissza.azóta újra kapcsolatban él,de nem bírja feldolgozni a dolgot,hogy ezt kellett tennie.A házát el akarják árverezni,tartozásai lettek amiket nem tud fizetni.sokszor sír és mondja,hogy nincs kedve élni,inkább meghalna.Hogyan segíthetnék neki?Mivel lehet ilyenkor bíztatni valakit,hogy élni akarjon?Munkát nem talál és egyre kilátástalanabbnak érzi a helyzetét,nagyon félti a gyermekeit is,én pedig nem bírom nézni,hogy ilyen rosszul érzi magát,hisz gyerek korunk óta barátok vagyunk.Hogyan segíthetnék neki?Valaki adjon kérem tanácsot ebben!Örülnék ha nem olyanok írnának akik inkább bántani akarják,hanem akik esetleg valami jó tanáccsal tudnának szolgálni!Köszönöm!


2010. szept. 5. 22:28
 1/7 anonim ***** válasza:

Először is nagyon sajnálom szegényt !

Szerintem mondd neki, hogy a gyermekei érdekében próbáljon újra talpra állni, és a múlton ne törje magát. Az sajnos megtörtént, már nem tud rajta változtatni, most elsősorban a gyermekei és a saját jövőjére kell gondolnia. Te is segíthetsz Neki munkát keresni, vagy ahogy tudsz. Remélem sikerül helyreállítania az életét ! Sok sikert Neki !

2010. szept. 5. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Anthony Robbins : Egy barát üzenete. Szuper könyv, vedd meg neki. 1.500 Ft-ba kerül.
2010. szept. 6. 02:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszi szépen az eddigieket!Megkeresem a könyvet,hátha jobb lesz ezzel egy kicsit.
2010. szept. 6. 10:27
 4/7 anonim ***** válasza:

az anyagiakkal kapcsolatban a gyerekjóléti szolgálatot vagy valamilyen családsegítő hálózatot tudnám javasolni. Az a dolguk, hogy segítsenek, hiszen a gyerekek sorsa is múlik a dolgon. Ha van olyan segély vagy bármi juttatás, amire jogosult, ők utána tudnak nézni, plusz, ha kell pszichológus/szociális munkás segítsége, szerintem utána tudnak nézni. Kicsit más, mint az önkormányzat. Itt találsz egy gyűjteményt, elérhetőséggel:

[link]

Érdemes lenne meggyőzni (finoman, nem erőszakosan, biztatva), hogy menjetek el együtt egy ilyen irodába.

Amit még tehetsz, hogy ott vagy neki, és meghallgatod! Iszonyú fontos, hogy legyen valaki, akinek kisírhatja magát. A múltjával kapcsolatban tudod nyugtatni, hogy a gyerekeiért tette, és mekkora áldozatot hozott értük.


A pszichológusoknál, terapeutáknál, ha jól tudom, lehet kérni konzultációt beteg hozzátartozóval való bánásmóddal kapcsolatban. Oké, nem biztos, hogy bármi baja van a barátnődnek, de egy telefont megér. Szaknévsort itt találsz, bár nem tudom, mennyire friss:

[link]


Esetleg biztathatod, keressen fel egy segélyvonalat (lásd az első linket). Esetleg további tanácsokért te magad is hívhatod őket.


Az alap a meghallgatás, amit értesz tehetsz. Ahhoz nem kell tanács. Csak hogy ott légy neki. Ha a szolgálatokkal bármi kérdés van, először te magad is tájékozódhatsz, mielőtt bármit javasolnál a barátnődnek.

2010. szept. 6. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Remélem minél hatékonyabban tudok neki segíteni,hisz ő is tudja,hogy a gyermekeiért tette és miattuk élnie kell és vigyáznia kell rájuk,csak nem tudja feldolgozni a történteket.Köszi szépen a választ,meg fogom nézni a linkeket.A könyvet megrendeltem,holnap már itt is lesz!
2010. szept. 6. 17:05
 6/7 anonim ***** válasza:
Hogy vagytok?
2010. szept. 12. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi a kérdést.Egész jól van,megvettem neki azt a könyvet amit az egyik válaszoló írt,elolvasta.Hát úgy látom segít neki egy kicsit,most jobban van.Néha mondogatja,hogy ezt+ezt jó lenne csinálni,akad egy-két terve a jövőre nézve.gondolom ez már jó.Remélem nem csak átmeneti-volt már vele olyan,hogy pár hétig tök jól volt,aztán újra állandóan le volt törve stb.
2010. szept. 17. 08:37

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!