Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi bajom lehet mentálisan?

Mi bajom lehet mentálisan?

Figyelt kérdés

22 éves srác vagyok, jelenleg egyetemen tanulok. Körülbelül egész életemben egy zárkózott, magamnak való emberke voltam és már gyerekkoromban is sokkal jobban elszórakoztam egyedül videójátékokkal vagy különféle játékfigurákkal, modellautókkal, mint más gyerekekkel. Ez a tulajdonságom végig kísért az életemen, így tartós és valódi baráti kapcsolataim illetve párkapcsolatom a későbbiek folyamán sem alakult ki. Azt nem mondanám, hogy alul szocializált vagy autista lennék, mivel tisztában vagyok az alapvető társasági / szociális viselkedési normákkal, így például egy-egy beszélgetés során nem mászok bele a beszélgető partnereim arcába, illetve igyekszek olyan témákról beszélni, amikről tudom, hogy a beszélgetőpartnerem is érdekesnek találja és hajlandó is beszélni róla.


Mégis, hosszabbtávú baráti kapcsolatok egyszerűen képtelen vagyok kialakítani másokkal, így az ismerettségi köröm a rokonaimon kívül kimerül azon csoporttársaimban, akikkel az egyetemi tanyagokkal kapcsolatos problémákat, témákat szoktam átbeszélni, szóval ha úgy tetszik, pusztán "munkakapcsolataim" vannak. Az egyetem után egy olyan végzettségem lesz, ahol majd aktívan kell emberekkel kommunikálnom, viszont emiatt nem igazán aggódom, mert már megtapasztaltam, hogy munkában teljesen készségesnek is nyitottnak mutatkozom az emberek iránt, amit már többen is megjegyeztek, hogy a magánéletemben milyen zárkózott meg csendes vagyok, viszont a munkahelyemen meg sokszor én kezdeményezem a beszélgetéseket.



2021. aug. 28. 12:32
 1/3 anonim válasza:
77%
Semmi. Kicsit introvertált vagy.
2021. aug. 28. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
73%
Semmi. Szokásos intro
2021. aug. 28. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Mentálisan valószínűleg semmi bajod. Mégis fontos lenne a végére járni a dolognak, hiszen fontos önismereti kérdésről van szó. Egyébként lehetsz enyhén autisztikus is, nem kell a szélsőséges tünetekre hagyatkozni. A társas viselkedésed ösztönös? Vagy inkább csak igyekszel alkalmazkodni, az elvárt normákhoz igazodni?

Neked egy pszichológus tudna igazán hatékony segítséget nyújtani.

2021. aug. 28. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!