Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Zenei ízlésből lehet következt...

Zenei ízlésből lehet következtetni az ember személyiségére és esetleges problémáira?

Figyelt kérdés
2010. aug. 29. 12:09
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
6%
Már hogy ne lehetne,például ha valaki a komolyzenét szereti,az valószínűleg 1 művelt,mentálisan egészséges ember.
2010. aug. 29. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

Nem. Ebből legfeljebb a tájékozottságára, a nyitottságára (pl hogyha nem csak egyféle zenét szeret), az ízlésvilágára, a baráti körére és arra lehet következteni, hogy milyen helyekre jár szórakozni.

Soha nem tudhatod, hogy valaki miért hallgat egy bizonyos zenét, én pl sok mások által depisnek mondott zenét szeretek, de van amelyiket azért, mert szép benne a zongorajáték, szóval ha valaki arra következtet belőle, hogy depresszív alkat vagyok az nagyot téved...

2010. aug. 29. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

A zenei ízlésből véleményem szerint bizonyos mértékig lehet következtetni az egyén személyiségére, világszemléletére. Eddigi tapasztalataim szerint például a következőeket szűrtem le:


- a diszkót, könnyed tánczenét kedvelő emberek általában szeretnek a mának élni, életvidámak, és nem foglalkoznak az élet mélyebb összefüggéseivel, nem szívesen vonatkoztatnak el, ennél fogva hajlamosak a felületes ítélkezésre


- az alternatív, underground zenét kedvelők sokszor lázadók, különcök, érzékeny lelkületűek, rendelkeznek művészeti fogékonysággal, és időnként vannak önpusztító, esetleg suicid gondolataik


- a rockzenét, főleg a hard- illetve a heavy metalt kedvelők általában lazák, szeretik kiélni magukat, hajlamosak az extrém megnyilvánulásokra


- a progresszív rock rajongói részben hasonlóak az alterosokhoz, ugyanakkor még mélyebb gondolkodásúak, szeretnek filozofálni, elemezni a világot, és sokat merengenek a jövőn. Kevésbé féktelenek, felelőtlenek, és felszínesek.


- a komolyzenét kedvelők túlnyomórészt az átlagnál magasabban képzett, művelt emberek


Az erkölcsi normákat megjelenítő zenekarok kedvelőin is el lehet gondolkodni... Ha valakinek a válogatás nélküli, egyéjszakás, mértéktelen szexet hirdető énekesek az idoljai, vagy a gyilkosságra, erőszakra, idegengyűlöletre buzdító zenekarokat, esetleg nyíltan homoszexualitást dicsőítő előadókat kedvel, az is utalhat az illető nyílt, vagy latens lelkivilágára.

2010. aug. 29. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

*a komolyzenét kedvelők túlnyomórészt az átlagnál magasabban képzett, művelt emberek


Biztosíthatlak, hogy ez nem igaz. Pontosan ez úgy hangzik:

a komolyzenét kedvelők túlnyomórészt ZENEI TÉREN az átlagnál magasabban képzett, ZENEILEG művelt emberek.

2010. aug. 29. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Hát nem is tudom...

Az én zenei ízlésem a heavy metal-tól a szimfonikus black metalon keresztül a klasszikus zenéig terjed. Mások úgy jellemeznek, hogy nagyon befelé forduló, antiszociális, elvonult, filozófikus ember vagyok. Hajlamos vagyok minden ellen lázadni és mindent megkérdőjelezni, de hajlamos vagyok mindent magamban tartani, és mások előtt nem szoktam kifejteni a véleményem.

2010. aug. 29. 13:26
 6/16 A kérdező kommentje:
Mármint klasszikus zene alatt a komolyzenét értem, csak megszoktam az angol "classical music" kifejezést.
2010. aug. 29. 13:27
 7/16 anonim ***** válasza:

Szeretem a szimfonikus metált, a cybergothot, az industrialt, de az ír zenét, az art punkot, a technot és a popot is meghallgatom. A klasszikus zenék közül a barokkban készülteket szeretem.


Ebből nem hiszem, hogy meg lehet állapítani, hogy művelt vagyok-e, vagy sem. A személyiségemről annyit, hogy elég ellentétes embernek ismernek, és hangulatváltozásaim is gyakran vannak.


Mentális problémáim is akadnak, mint a csládomban jópár embernek, de orvoshoz sosem vagyok hajlandó menni velük.

2010. aug. 29. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Akkor én is zenei szivárvány vagyok: Goa, Psytrance, Trash Metal, Nu Metal... emellett minden ami tetszik! :D

És valóban: szines ember vagyok, bizonyos mértékig zárkózott is, de nyitott is. :D

2010. aug. 29. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

[link]


Olvasd el !

Amúgy akiket én ismerek, azokra jellemzőek, amiket leírtam. Na meg én rám is, de ezt nem szabad 100%-ig komolyan venni, ez csak felmérés.

2010. aug. 29. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Hát én ismerek olyat, aki alter, underground zenét hallgat és nagyon felszínes, a csak rockzenét hallgatókkal meg abszolút az a tapasztalatom, hogy felszínesek.

És van olyan, aki elektrót hallgat, de hallanád, hogy egyébként milyen gondolatai vannak a világról!

Én azt mondom, hogy ebből nem lehet következtetni, bizonyos zenékhez tartoznak bizonyos pózok, ahogy illik az adott társaságban viselkedni, meg vannak bevett témák. Ilyen pl az alterosoknál az, hogy beszélgetnek az öngyilkosságról, társasági programként kiállításokat látogatnak, mert "mindenki" ott van...stb. De ettől ők még nem kevésbbé sekélyesek... Szóval az amiket az egyik válaszadó leírt sztem ezekből a pózokból jön, de nem valós személyiséget takar, hanem inkább csak egy kép, amit a környezet felé mutat magáról...

2010. aug. 29. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!