Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Különleges embernek hiszem...

Különleges embernek hiszem magam gyerekkorom óta a fejemben?

Figyelt kérdés

Mindig is azt hittem én egy mások felett álló fontos személy vagyok. Visszagondolva sokszor csináltam úgy mintha tényleg így lenne. Pl úgy viselkedtem helyeken mintha én lennék a tulajdonos. A fejemben meg vagyok gyözödve jelenleg is hogy nekem felsö kapcsolataim vannak akiknek elég csak odaszólnom. Általában a többi embert bábunak nézem, akiket mozgathatok. Egy ideig megy is, aztán amikor ellenkezik valaki, észreveszi hogy keverem a lapokat és szembesít, azzal nem tudok mit kezdeni, megszakítom a kapcsolatot. Volt ilyen családtagom, barátnöm, munkatársam. Emiatt gyakran kezdek új életet, miután leleplezödtem. Elköltözök másik városba. 3 vidéki nagyvárosban éltem már, most Budapesten élek, de itt is már a negyedik kerület amiben élek. Nem tudom kezelni ha nem müködik a bábszinházam amit kitalálok magamnak. Gyakran hazudozok is, söt szinte mindig. Befolyásos embereket hazudok a barátaimnak. A legviccesebb az volt, amikor egy idöben nevesítettem is ezeket az embereket, majd az általam egyszerü senkinek gondolt szomszédom egyszercsak szólt, hogy itt van náluk a felesége rokona, az én barátom és odahívta a fickót. Nagyon kellemetlen volt, el is kellett költöznöm. Azóta nem mondok neveket. Jelenleg is a fejemben egy milliárdos, befolyásos ember vagyok. A vicc, hogy egyébként nagyon jól élek, nem szegényként álmodozok, nem lenne rá szükségem. De az agyamban én ilyen Lölöi magasságban vagyok.

Milyen betegség ez? Mi a neve?


2021. júl. 21. 07:49
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
Kedves Kerdezo, a narcizmus egy spektrumzavar, azaz kulonbozo fokozatai vannak. Az, hogy te tudsz reflektalni magadra es belatod, hogy problema van, azt jelenti, hogy nem a sulyos tipusba tartozol. Pszichoterapia jo esellyel segithet, mar ha van igenyed a fejlodesre.
2021. júl. 24. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!