Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Különleges embernek hiszem...

Különleges embernek hiszem magam gyerekkorom óta a fejemben?

Figyelt kérdés

Mindig is azt hittem én egy mások felett álló fontos személy vagyok. Visszagondolva sokszor csináltam úgy mintha tényleg így lenne. Pl úgy viselkedtem helyeken mintha én lennék a tulajdonos. A fejemben meg vagyok gyözödve jelenleg is hogy nekem felsö kapcsolataim vannak akiknek elég csak odaszólnom. Általában a többi embert bábunak nézem, akiket mozgathatok. Egy ideig megy is, aztán amikor ellenkezik valaki, észreveszi hogy keverem a lapokat és szembesít, azzal nem tudok mit kezdeni, megszakítom a kapcsolatot. Volt ilyen családtagom, barátnöm, munkatársam. Emiatt gyakran kezdek új életet, miután leleplezödtem. Elköltözök másik városba. 3 vidéki nagyvárosban éltem már, most Budapesten élek, de itt is már a negyedik kerület amiben élek. Nem tudom kezelni ha nem müködik a bábszinházam amit kitalálok magamnak. Gyakran hazudozok is, söt szinte mindig. Befolyásos embereket hazudok a barátaimnak. A legviccesebb az volt, amikor egy idöben nevesítettem is ezeket az embereket, majd az általam egyszerü senkinek gondolt szomszédom egyszercsak szólt, hogy itt van náluk a felesége rokona, az én barátom és odahívta a fickót. Nagyon kellemetlen volt, el is kellett költöznöm. Azóta nem mondok neveket. Jelenleg is a fejemben egy milliárdos, befolyásos ember vagyok. A vicc, hogy egyébként nagyon jól élek, nem szegényként álmodozok, nem lenne rá szükségem. De az agyamban én ilyen Lölöi magasságban vagyok.

Milyen betegség ez? Mi a neve?


2021. júl. 21. 07:49
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
92%
Nárcisztikus személyiségzavar első blikkre.
2021. júl. 21. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
76%
Disszociatív személyiségzavar.
2021. júl. 21. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Hisztrionikus vagy nárcisztikus személyiségzavar.
2021. júl. 21. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Kedves Kérdező, az dícséretes, hogy így rálátsz magadra és be tudod azonosítani, hogy hol vannak elakadásaid. Én nem diagnosztizálnálak, de javaslom, hogy fordulj pszichológushoz, mert látszólag téged is zavar az, hogy nem tudsz normális életet élni.
2021. júl. 23. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Nárcisztikus személyiség zavarosnak tűnsz. Pszichiáter tud diagnózist felállítani. És hát egy nagy előnyöd van hogy ilyen önreflexív vagy. Így talán el tudta kezdeni valamilyen pszcihoterápiát
2021. júl. 23. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem inkább hisztrionikus, mint nárcisztikus. Persze ezt csak egy szakember tudná pontosan megállapítani. A nárcisztikus általában nem önreflexívek, a hisztrionikusok pedig szüntelenül keresik a figyelmet, reálisabb, hogy egy hisztrionikus ír ki kérdést a gyakorira, mint egy nárcisztikus, mert ők jobban érzik magukat ennél. A hisztrionikus és a nárcisztikus közötti legnagyobb különbség az, hogy az előbbi különlegesebbnek érzi magát másoknál, az utóbbi pedig mindenben jobbnak vagy a legjobbnak.
2021. júl. 23. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Az 5-ös vagyok. Nárcisztikusnak is van több fajtája a grandiózus illetve a rejtett. Ha csak magában gondolja ezeket a kérdező és külvilág kevésbé érzèkeli akkor rejtett nárcisztikus. A hisziorikus alatt borderline-t értünk? Mert akkor viszont nem valószínű, ők valóban önreflexívek, de nem érzik feljebb valónak magukat.
2021. júl. 23. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem, a hisztrionikus és a borderline két különböző személyiségzavar, eltérő dinamikával. A rejtett nárcisztikus pedig mindig áldozatnak hiszi magát, mindenkit őt bántja, mindenki neki akar ártani stb.

A borderline az elhagyástól és az elutasítástól fél, extrém hangulatingadozásai vannak, az embereket nem tudja egyszerre jónak és rossznak látni, mindig csak az egyik vagy a másik végletben látja őket (pl. a pasim egy szent, a világ rossz, utána a pasim gonosz, a világ pedig jó). A hisztrionikus mindenáron a figyelmet keresi, gyakran viselkednek illetlenül erotikusan, felszínes érzelmi világuk van, mindenkinél különlegesebbek akarnak lenni, ezért képes rengeteget hazudni, valamilyen különleges pozícióba állítani saját magukat, hogy mások felfigyeljenek rájuk.

2021. júl. 23. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Ah, értem köszi ezt a részletes ismertetèst, eddig csak a nárcisztikusban merültem el.
2021. júl. 23. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítséget!


Végigolvastam a hisztriónikus tüneteit, szerintem nem jellemzö rám. Pl nem a flörtölésnek élek, bár hiszem azt, hogy bármelyik nöt megkaphatom ha akarom, van rá lehetöségem. Vagy írja az impotenciát, az egyáltalán nem igaz. Teátrális sem vagyok és nincs szükségem külsö megerösítésre. Épp ellenkezöleg, úgy gondolom hogy bárki bármit mond, gondol, én teljesen tökéletes vagyok, nekem van igazam, mások hülyék, de nálam biztosan butábbak.

Olvasgattam a nárcisztikus és rejtett nárcisztikusról is. Valahol ezeknek a keveréke lehetek mert amúgy introvertált ember vagyok, viszont nagyon könnyen barátkozok felszinesen egy szintig (valódi barátságot nem kötnék csak olyannal aki legalább olyan mint én, de ilyet nem nagyon találtam eddig, sokszor gondolom hogy nekem valami hollywoodi filmsztár lehet az ideális barát vagy valami komoly díjazott ember) és mindenki nagyon kedvel elsöre is, vonzzom az embereket. Azt is hiszem, hogy mindenki irigyel és engem utánoz. Perfekcionizmus nagyon jól jellemez engem! Ezt családtagok is gyakran mondják, hogy mindennek tökéletesnek kell lennie, úgy ahogy én elképzeltem. Párkapcsolataban a barátok elirtása is nagyon jellemzö, mindig zavarnak. Sokszor a párom családja is, öket is próbálom mellözni, mellöztetni.

Viszont nem értem, mert az úgymond beismerés, felismerés ahogy olvasom, egyáltalán nem jellemzö az ilyen típusú emberekre.

2021. júl. 24. 09:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!