Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Kényszergondolat e,ha már...

Kényszergondolat e,ha már gyerekkorom óta szinte, vannak periodusok mikor maniakusan figyelem a légzésem?

Figyelt kérdés
Ezzel pánikrohamba tudom kergetni magam. 10 eve szedek gyógyszert pánikbetegségre. Rivotrilt és ssri antidepresszanst. Lehet,hogy csak a kenyszergondolat (ha ez az) vagyok pánikbeteg?

2021. máj. 31. 12:08
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ezek szerint kezelés alatt állsz. De miért nem kérdezed meg a pszichiáteredet erről...??? Ő nyilván tisztában van az egyéb betegségeiddel, tüneteiddel is.
2021. máj. 31. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Mert ez a napokban jutott eszembe. Együtt élek ezzel már nagyon rég,és eddig nem gondoltam bele mi lehet,a pszichiáternek nem tudom miért,de ezidáig nem beszéltem erről.
2021. máj. 31. 12:27
 3/6 anonim ***** válasza:

Pszichológushoz nem akarsz eljutni? Így az egész életedet gyógyszerekkel fogod leélni, pedig a pánikbetegség pszichoterápiával megszüntethető.

A kérdésedre mi nem tudjuk a választ. Majd a pszichiátered megmondja.

2021. máj. 31. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Jártam pszichoterápiára egy ideig. Valamivel jobb volt. A gyógyszerek.. Igen ez a fő problémám már. Rosszul vagyok már ennyi idő után a Rivotriltól. Elkezdtem csökkenteni. A pánikrohamot már simán kezelem,így nem olyan durva,ha előfordul néha.
2021. máj. 31. 12:36
 5/6 anonim ***** válasza:
Szerintem ez nem kényszergondolat. Ez része a pániknak hogy állandóan a tested figyeled hogy minden rendben van e. Én a szív verésemet figyeltem mindig amikor nagyon mélyen benne voltam a betegségben.. De semmi más nem volt csak pánik. Aztán amikor egyre kevesebbszer voltam rosszul egyre kevesebbet gondoltam rá és mióta jól vagyok nem figyelem. Nagy ritkán eszembe jut de ennyi.
2021. máj. 31. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Ugyanígy vagyok. Akkor ezek szerint csak túlságosan erre koncentrálok olyankor? Mióta emeltünk a gyógyszeren (Sertralin) már nem igazán fordul elő ez.
2021. máj. 31. 19:29

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!