Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez valamilyen betegség?

Ez valamilyen betegség?

Figyelt kérdés

Nagyon féleka repülőktől. Nem a repüléstől, hogy rajta ülök és megyek, azzal nincs akkora problémám, mint külső szemszögből. Amikor itt ülök pl a gépnél, és hallom a repülő zaját [motor stb] ilyen zuhanás hangot vélek felfedezni benne és rögtön azthiszem hogy úristen lezuhan, idezuhan, a házra zuhan, felrobban, meghalunk, és stb. És ilyenkor vagy 220-al ver a szívem, miközben kapkodom a levegőt, és iylenkor mindig ki kell mennem anyámékhoz, mert nagyon be vagyok rezelve. :\


Nemtudom ehhez lehet e valami köze annak, hogy amikor kicsi voltam olyan 3-4 éves volt tesómnak egy játékrepülője. Olyan furán nézett ki, már a kinézete is félelmet keltett bennem, de a hangja..Valami ordenáré zenét játszott [mármint nem úgy, csak nagyon nyomasztóvolt az a dallam] és egyszer emlékszem tesóm [gonosz szadista álat :D] becsukott a fürdőszobába, és benthagyta azt a repülőt is, miközben ott zenélt meg pörgött vagy mi. Énmeg ott sírtam meg kiabáltam hogy engedjen ki, aztán végre jött anyám és kiszabadított. :\


Ez az egy gyerekkori emlékem van így a repülőkkel kapcsolatban ami nagyon nagyon rossz...


Amikor hallom ezeket a zuhanás hangokat mindig mondom magamban hogy 'nyugi, semmibaj, úgysezuhan le, ha leis zuhan, nem a házak közé irányítja a pilóta, biztos a vízbe fog esni nem ide, nyugi' és egy időben pont ezért leszoktam.d e msot megint visszajö9tt és oylan szörnyű állandóan félni hogy lezuhan :\


Ez valami betegség?


2010. aug. 27. 19:43
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Igen, ez már fóbia. Biztos van egy kacifántos görög neve, de most lusta vagyok előkeresni.
2010. aug. 27. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Fóbia
2010. aug. 28. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!