Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Deperszonalizáció, derealizáci...

Deperszonalizáció, derealizáció ellen mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

Kis háttérsztori:

Már több mint egy éve tettem ki ezt a kérdést: https://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__mentalis-egeszseg__..


Röviden azt fogalmaztam meg benne, hogy már jóideje úgy érzem, hogy nem én élem az életemet, és hogy annak én csak egy külső szemlélője vagyok. Nem tudok igazán örülni boldog pillanatoknak, és nem mindig tudok felfogni dolgokat igazán.


Most a jelenbe térnék vissza:

Nem sokban javult az állapotom. Gondolkoztam azon, hogy pszichológushoz, vagy egyéb szakemberhez fordulok ezzel kapcsolatban, azonban sajnos mivel még nincs fix jövedelmem illetve jogilag kiskorúnak számítok (17 éves vagyok) ezért nagyban a szüleimre vagyok hagyatkozva ilyen téren, akik pedig leragadtak annál a mentalitásnál, hogy: "Depressziós azért lesz valaki, ha nem dolgozik eleget. Nincs mit csinálnia." (Próbáltam velük beszélni ilyesmi témákról, és erre válaszolták ezt) Így ilyen téren ők kiesnek ebből a történetből.


Sajnos pénzem nincs rá, így nem tudok sajnos mit kezdeni ilyen téren.


Eddig próbáltam figyelmen kívül hagyni ezt az érzést és úgymond az életem részébe építeni azt. Azonban megszületett a nővéremnek az első gyereke, és nem tudok egyszerűen igazán örülni mindnekivel együtt. Kívülállónak érzem magam és megelégeltem. Szeretnék visszatérni a régi életembe.


Valaki aki esetleg átesett ezen, vagy jártas a témában tudna segíteni? Hogy tudnám esetleg végleg leküzdeni ezt a rémálmot? Előre is köszönöm a válaszokat.



#derealizáció #depresszionalizáció
2021. jún. 26. 22:27
 1/3 anonim ***** válasza:

Sajnos erre a klinikai szakpszichológus vagy pszichoterapeuta a válasz. Nálad elég sok mindent kell "rendbe tenni", amibe beletartozik az önismeret, a személyiségfejlesztés és a családi kapcsolatok is.

Próbálkoztál már szakember kereséssel? Iskolapszichológus, nevelési tanácsadó vagy területileg illetékes pszichiátriai szakrendelő?

A nevelési tanácsadókban 16. életévét betöltött fiatal önállóan is kezdeményezhet tanácsadást. Itt már legalább annyival lennél előrébb, hogy egy szakember meghallgat.

Ezen kívül sajnos csak a szokásos tanácsokat lehet adni. Mint pl. sport, célok kitűzése, önismeretfejlesztő könyvek olvasása, diákmunka (lenne pénz pszichológusra + figyelemelterelés)...

2021. jún. 26. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Nekem gyógyszer es pszichoterápia segitett. En is elleneztem a gyógyszert , de pár nap alatt kihozott belőle es egyre jobban érzem magamat. A derealizacio teljesen elmúlt.
2021. jún. 27. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
2-es milyen gyógyszer segített?
2021. szept. 15. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!