Nárcisztikus szemèlyisegzavar, szerintetek nekem is ez van?
Nem birom elviselni ha az emberek nem tisztelnek és nem néznek fel rám. Agresszívvé válok ha nem kapom meg a kellő elismerést amire vágyok. A hangulatingadozásaimat nem tudom kezelni. Egyik nap boldog vagyok és szeretem az embereket, más nap a földbe tipornék mindenkit mert rossz napom van. Egoizmusom kielégítésére képes vagyok elmenni be nem látható végletekig. Pánikrohamot/dührohamot kapok ha valami nem úgy sikerül ahogy én terveztem. És nem tudom elfogadni hogy valaki jobb nálam azokban a dolgokban amikben tényleg jó vagyok.
Felkerestem egy terapeutát, jövőhéten kezdek.
Valószínű nagyon egosan működsz.Az egodat kell levetkőzni.Látnod kell,hogy senki sem tökéletes,ez által te sem.Viszont mindenki tökéletes a maga tökéletlenségével.Ne akarj mindent,nem attól leszel boldog.Sok sikert! ;)
Már mindenki nárcisztikus.Szerintem sok ember aki sérült valamilyen formában,magára vesz egy "szerepet"hogy védje magát.Az nem nárcisztikus.Nárcisztikus ember nem képes szeretni.Nincs empátiája.
Csak mert valaki egoista és nem szeret veszíteni, meg nem tudja kezelni az indulatait, még nagyon messze nem teszi nárcisztikussá. A fél világ az lenne, ha csak ennyiből állna a dolog...a nárcisztikus személyiségzavar ennél sokkal összetettebb és a környezeted előbb észreveszi rajtad, mint te magad. Más emberekkel szemben gonosz vagy? Az a célod, hogy lerombold az önbizalmukat, te akarsz mindig jobbnak, erősebbnek tűnni? Soha semmiben nem ismered el, hogy te vagy a hibás, hanem mindig úgy magyarázod ki a dolgokat, hogy a másik tűnjön hibásnak? Pl hazudsz és máshogy meséled el a történteket, pedig a többiek pontosan emlékeznek, hogy nem úgy volt, ahogy mondod.
“A nárcisztikus személyiségnek nincs betegségtudata, azaz nincs különösebb baja önmagával: ő azt éli meg, hogy mindenki másnak kellene megváltoznia ahhoz, hogy ő jól érezze magát. És miközben ő makacsul ellenszegül a változásnak, a vele kapcsolatban lévők felőrlődnek mellette, majd előbb-utóbb továbbállnak.”
Itt nincsenek “józan pillanatok” amikor tudod, mit tettél, aztán másnap mintha mi sem történt volna, folytatod a gonoszkodást. Itt sosem tudod, hogy baj van nálad a toronyban. Felesleges magadat diagnosztizálgatni, majd a terapeuta megmondja, van-e személyiségzavarod és ha igen, milyen. Nem csak ez az egy létezik.
#6
A nárcisztikusok többsége azért megy el terápiára, mert a környezetükben élők elküldik. Önszántából talán 100-ból 1 megy.
Az emberek többsége irigyli a náluk sikeresebb embereket. Ez agressziót is kiválthat belőlük. Semmi olyat nem írtál le magadról, ami személyiségzavarra utalna :D Az emberek általában nem szeretnek veszíteni és azt sem szeretik elismerni, hogy hibáztak. Ebben nincs semmi rendkívüli. Személyiségzavarról akkor beszélünk, ha ezek már dührohamokba, hazudozásokba, manipulálásba mennek át. Akár Borderline is lehet meg még sokminden más.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!