Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit csináltok ha nyomorultul...

Mit csináltok ha nyomorultul érzitek magatokat?

Figyelt kérdés

Egy kalap szarnak érzem magam. Semmit nem tudok rendesen megcsinálni. Általában sikerül (lekopogom) de sose úgy ahogy eltervezem és hiába döglök bele akkor se úgy történik, ahogy kéne.

Tudom, hogy jobban oda kellene figyeljek a dolgaimra, de egyszerűen kicsúszott a saját életem a kezeim közül. Most túl vagyok egy viszonylag nagyobb kötelezettségemen (egyáltalan nem akartam megcsonálni de a szüleim nyomására muszáj volt) de nemhogy jobban érezném magam tőle, még inkább bőgni van kedvem (nem örömömben). Semmit nem szeretnék jobban , mint hogy végre a saját életem ura legyek, de nem dönthetek felette, mert amíg a szüleimmel élek kuss anevem és azt csinálom amit ők mondanak.

Egyre többször gondolkodom rajta, hogy mindenkinek jobb lenne nélkülem. A szüleimnek is állandóan csak csalódást okozok, és azzal, hogy szarul mennek a dolgaim nem csak magamnak okozok gondot.

Igyekszem tenni ez ellen de egyáltalán nem egyszerű.

A kérdésem az, hogy hogyan tudnám legalább egy kicsit elterelni a figyelmem a problémáimról (tudom, hogy megoldani kell őket, de csak egy kis pihenésre lenne szükségem, hogy ne állandóan ezeken kattogjak)

(Lehet kicsit összeszedetlen lett, sajnalom)

Itthon ezeket a dolgokat nem mondhatom el, mert amit a szüleim kérnek tőlem az (szerintuk) nem sok, én viszont belefáradtam, hogy nem úgy élem az életem, ahogy én szeretném. Kiakaszt, hogy állandóan azt hallgatom itthon hogy ezzel ők csak jót akarnak nekem, és mindig elmondják hogy tartozok nekik annyival hogy vegigcsinalom amit elkezdtem, mert nekik ez nagyon sokba kerul (sose kertem, hogy fizessék ki). Ha beszélek nekik erről leordítanak. A barátaimnak meg megvannak a maguk problémái, nem szeretnémnőket ilyenekkel zaklatni.

Sajnálom hogy tényleg összeszedetlen lett, konkrétumokat direkt nem írtam. Köszönöm ha valaki elolvassa.


2021. ápr. 26. 17:15
 1/7 A kérdező kommentje:
És az sem sem segít, hogy (nem mondják de érzem) egy haszontalan szarnak tartanak. Nem szeretek egy helyiségben tartózkodni velük, mert érzem, úgy is hogy el vannak foglalva, nem velem foglalkoznak, hogy semmirekellőnek tartanak.
2021. ápr. 26. 17:23
 2/7 anonim ***** válasza:
Ha barátokat nem akarsz terhelni, menj pszichológushoz. Már ha van miből. Addig is olvassál önsegítő cikkeket és könyveket, nézzél ilyen videókat. Keresd meg, miben vagy jó és azt a hobbit űzd, találkozz emberekkel, és akard bemesélni magadnak, hogy neked semmi sem sikerül, mert olyan nincs.
2021. ápr. 26. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Pszichológusra sajnos nincs keretem jelenleg
2021. ápr. 26. 17:35
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Én is a pszichológust javaslom. Általában a középiskolákban/egyetemeken is van pszichológus, akinél ingyenes egy pár alkalmas tanácsadás.


Tudom, könnyű ezt leírni, de éld a saját életedet és merj valamennyire konrontálódni a szülőkkel. Ne engedd, hogy lehúzzanak. Olyan nincs, hogy neked semmi sem sikerül. Csak meg kell találni, hogy mi az amit szeretsz csinálni.


Addig is hobbival és/vagy diákmunkával próbáld meg lekötni magadat. Az önbizalmadat mindenképp fejleszteni kell, ezért nem ártana szakemberektől pszichológiai könyveket (pl. Almási Kitti: Bátran élni) olvasnod.


Azt írtad, hogy egy kis pihenésre lenne szükséged. A sporttal ki tudod kapcsolni az agyadat és persze rengeteg egyéb pozitív hatása is van. Relaxálást is ajánlom pl. a Semmelweis Mindfullness videói nagyon jók: [link] (nekem ezt a pszichológusom ajánlotta)


Végleges megoldás persze az elköltözés, de az írásodból az jön le, hogy ettől még messze vagy.

2021. ápr. 26. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Remélhetőleg nincs annyira messze az elköltözés időpontja. Terveim szerint az ősszel szeretném meglépni ezt, de addig még mindig hátra van egy kötelezettségem. Most már viszonylag motivál ez is, eddig ezzel is problémám volt.

A költözéses témát sem tudom, hogy hozzam majd fel a szüleimnek, nayon félek, hogy nem fog tetszeni nekik, amit elterveztem és emiatt megpróbálnak majd akadályozni.

2021. ápr. 26. 17:49
 6/7 anonim ***** válasza:
Ha betöltöd a 18-at, akkor sehogy sem akadályozhatnak. Ezt viszont csak akkor lépd meg, ha anyagilag teljes mértékben függetleníteni tudod magad tőlük.
2021. ápr. 26. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
21 vagyok. Nyáron ha minden jól megy lesz elég pénzem, hogy elkezdjem a saját életem élni.
2021. ápr. 26. 18:00

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!