Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miket kell tudni ezekről a...

Miket kell tudni ezekről a fóbiákról?

Figyelt kérdés

Első amit hallottam, hogy valami fél a 13-as számtól. Második, hogy valaki az óráktól fél. Harmadik, hogy valaki a holdtól.


Ezeknek mik lehetnek az okai, illetve mi történik akkor ha egy ilyen ember találkozik azzal amitők fél. Mi a reakciója? Mi ezeknek a betegségeknek a becsületes neevük?


2010. aug. 22. 00:45
 1/3 anonim ***** válasza:
szerintem pánikrohamot kap, és menekülni kezd :)
2010. aug. 22. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Hali!


Attól függ :)


Gondolom, ezek specifikus fóbiák: az ember egy dologtól/eseménytől/annak bekövetkezésétől fél, és a vele való találkozástól szorongásos választ ad, pánikrohamot kap, és igyekszik menekülni, pont ahogy az első comment-ben van. Gyereknél az is lehet, hogy pl. leblokkol, dührohamot kap. Az általad említettek nevét külön sajna nem tudom :(


De a fentiektől való félelem nem csak fóbiánál jöhet elő.

Félelem megjelenhet pl. szorongásos/generalizált szorongásos zavarban (dióhéjba mindentől fél), posztraumás stressz zavarban és akut stressz zavarban (pl. olyasmit kerül, olyasmitől "fél", ami emlékezteti a fájdalmas emlékre), kényszeres zavarban (itt is fél valamitől, de a reakciója más, mint a fentiekben), stb. Ha nem figyelsz, ezeket is össze lehet keverni a fóbiákkal :( Az megint más kérdés, hogy a csávó tudja-e, hogy a félelme túlzott. Ha nem, akkor lehet keresgélni akár pszichotikus betegségekben is... Csak a rend kedvéért :)


Ha jól tudom, a specifikus fóbiáknál az egyik legelfogadottabb magyarázat egyfajta félresiklott tanulási folyamat. Mintegy megtanulod, hogy az inger jelenlétében rosszul érzed magad, és az inger elkerülése emiatt előnyös. Dióhéjban. De vannak más magyarázatok is, bár ezeket nehezebben veszi be a színtiszta logikához szokott ember gyomra ;)

2010. aug. 22. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
köszi
2010. aug. 22. 19:38

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!