Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan tud segíteni pszichológ...

Hogyan tud segíteni pszichológus önbizalomhiányon?

Figyelt kérdés
Nem tudom mennyi értelme van
2021. ápr. 9. 11:41
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
72%
Az álltalánosítás pedig megkönnyíti az információ feldolgozást. Mindig kiráz a hideg amikor ezzel érvelnek...
2021. ápr. 9. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%
#9 nyilvánvaló, hogy semmi nem érdekel, csak a saját nézőpontjaidat mondod egy olyan helyzetben, ahol nem állnak meg.
2021. ápr. 9. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
9%
Persze hogy nem érdekel semmi hiszen magabiztos vagyok. Kérdező ne akarj olyan lenni mint én. Maradj bizonytalan.
2021. ápr. 9. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
100%

Először az előző kommentekre reagálnék, saját tapasztalatból: az önbizalomhiány szerintem káros az adott egyénre nézve. Sajnos én is szenvedek ettől, és ha bárki bármi rosszat mondott rám, azonnal magamra vettem, és rossz embernek gondoltam magam. De ez nem csak ideig-óráig tartó állapot volt, hanem nagyon hosszú - hetekig, hónapokig rágódtam ezen. Nem hittem el, hogy képes vagyok dolgokra. Ha valamit nyertem, a szerencsének tituláltam. Ha kineveztek magasabb pozícióba, akkor azt mondtam, hogy csak azért, mert nem volt más. Szerencsére (talán) éltem ezekkel a lehetőségekkel, és elfogadtam az ajánlatokat. De úgy érzem, hogy 10-szer többet dolgozok, mint más, hogy valóban bizonyítsam a tudásom (leginkább magamnak).

Járok pszichológushoz. Az önismeret révén segít nekem (szerintem az önbizalomhiány az önismeret hiányának is köszönhető). Borzasztó nehéz folyamat, és már hetek óta egyre nehezebb témák jönnek elő. A pszichológus nem azt mondja, hogy bízzál magadban és hogy milyen hiperszuper ember vagy, hanem azokat fordítja vissza rád, amiket te mondtál. Múltkor vittem rajzokat a meditációs emlékekből, és azokról beszélgettünk. Megkérdezte, hogy mi jut eszembe arról a kertről, amit lerajzoltam - rendezett, gondozott, ügyel a környezetére, stb. És ezeket mind visszafordította rám - ha valamivel ellenkezem, akkor megkérdezi, hogy miért gondolom úgy. Más szemszögből világít rá sok mindenre - vagyis segít nekem más szemszögből is vizsgálni valamit. Még nem tartok ott, hogy ezeket el is higgyem. De a folyamat valahogy így működik :)

Kérdező, én tudom ajánlani a pszichológust. Rendszeres találkozókkal nagyon sok eredmény érhető el.

2021. ápr. 9. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
100%
EL is veheti azt is amennyid van, sok a nem alkalmas pszichológus.
2021. ápr. 15. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!