Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan tud segíteni pszichológ...

Hogyan tud segíteni pszichológus önbizalomhiányon?

Figyelt kérdés
Nem tudom mennyi értelme van
2021. ápr. 9. 11:41
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Önismeretet ad.

Ön részt fejleszt.


Önkép, önértékelés, önbizalom, önbecsülés - Pálferi (2012.05.08.)

https://www.youtube.com/watch?v=MlvKRnQkPHU

2021. ápr. 9. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Sok értelme van, segít feltárni az okokat, én is mennék csak nincs rá pénzem.
2021. ápr. 9. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Van TB alapú változat is.

Rövid ideig volt csak beharangozva, hogy csak nincs ilyen 2014-ben. De van.

Csak bekerülni kb 3-4 hónap, aztán 2 hetente kapsz 30-40 percet, ami így is nagy segítség, de az igény nő. (ennek az okait nem firtatom, de az tény, hogy az igény az nő)

2021. ápr. 9. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
8%
Nem kell azon segíteni. Az önbizalomhiány nem egy negatív tulajdonság. Amúgy úgy segít mint bármelyik ember csak pénzért. Azt hazudja hogy minden okod megvan a büszkeségre. Szerintem ne akarj magabiztos lenni. Mi van ha a véleményed tényleg rossz és káros? Hitlernek is volt önbizalma. Bár ne lett volna...
2021. ápr. 9. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
91%
Szegény 4-es. Nagyon súlyos gondokkal küzdhetsz, ha Hitlernek köze van ahhoz, hogy mit gondolsz magadról.
2021. ápr. 9. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
11%
Szerintem nem érted amit írtam. Az önbizalom sokszor rossz ha egy destruktív személyiséggel párosul. Az önbizalomhiány viszont nem okoz semmilyen problémát a környezetben. Én szeretem az önbizalom hiányos embereket. Jobban mint egy erőszakos törtetőt. Ezért mondom hogy ne akarjon a kérdező magabiztosabb lenni.
2021. ápr. 9. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
85%

Általánosítasz. Azt írod, hogy nem kell segíteni azon. Ez így nem állja meg a helyét. Ez így hamis állítás.

Projekciónak hívja azt a pszichológia, amit itt művelsz.


Én értem, hogy vannak esetek, amiket te ismersz és szerinted úgy van. Biztos nagy része rád is vonatkozik. A kérdezőt egyértelműen nem ismered. Nem tudsz róla semmit. Csak magadból és a saját tapasztalásaidból indulsz ki és írod a diagnózist mindenféle tudományos értelem és logikus összefüggések nélkül.


Gondolkodtál azon, hogy kezeltessed magad?

2021. ápr. 9. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
10%
Az önbizalom hiányos és "destruktív" személyek kiszámíthatatlanabbak és veszélyesebbek. De gondolom ezt is tudod, mert bőven tanulmányoztad a szakirodalmat.
2021. ápr. 9. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
0%
Nem érdekel a szakirodalom. Nincs relevanciája amikor gyakorlati dolgokról beszélünk. Ha magabiztos akar lenni a kérdező akkor menjen pszichológushpz és majd kap önbizalomnövelő hazugságokat hajrá!
2021. ápr. 9. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Az önbizalom nem egyenlő az egoizmussal és mások elnyomásával. Az önbizalomhiány pedig nagyon káros, mert kevésbé élvezhetővé teszi azbember életét. Tehát dolgozni kell rajta. Akikről te beszélsz azokat az embereket nem az önbizalom teszi olyanná amilyenek. Egy önbizalomhiányos ember is képes átgázolni másokon. Az egészséges ember nem tesz ilyet, csak a mentálisan beteg. (az önbizalom hiány is egyfajta mentális betegség)
2021. ápr. 9. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!