Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tegyek hogy legyen önbizal...

Mit tegyek hogy legyen önbizalmam?

Figyelt kérdés
Már egy ideje benne élek egy kapcsolatban, ahol jóval idősebb a pasim. Róla tudni kell,hogy nagyon jól néz ki, és ezt tudja is magáról. Sokszor flörtöl csajokkal, illetve rengeteg lánnyal beszélget...Ezek a lányok még nálam is fiatalabbak 2-3 évvel (én 25 vagyok). 3 éve vagyunk együtt de ő mindig is ilyen volt. Szexelni havonta 1-2x szoktunk és azt gondolom ,hogy azért, mert nem talál vonzónak ,úgy mint a többi csajt. Ezért az elmúlt egy évben kevésbé adtam magamra. Kicsit meghíztam, nem érdekel a divat és a sminkelés. Borzasztóan érzem magam a bőrömben...Ha újra nőies lennék, szerintetek változna a helyzet? Vagy hagyjam el a fenébe?

2021. ápr. 3. 09:40
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem leszek népszerű, de felénk a flört megcsalás.
2021. ápr. 3. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nekem az még nem. Viszont most én nem leszek népszerű. Belenéztem az üzeneteibe és egy 21 éves csajjal flörtölget. Kétszer már találkoztak is..
2021. ápr. 3. 10:21
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Engem is utálni fogsz, de nem lennék együtt olyan emberrel, aki mindenkit szeret, csak pont engem nem.
2021. ápr. 3. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Neked még az sem megcsalás, ha titokban más lánnyal találkozgat?
2021. ápr. 3. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Amíg ebben a kapcsolatban vagy, valószínűleg nem fog javulni az önbizalmad. Akárhogy is nézem, toxikusnak tűnik.


Olvass el néhány cikket az érzelmi bántalmazó párkapcsolatról - és ha magadra ismersz, tedd meg a szükséges lépéseket.

2021. ápr. 3. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Az ok-okozati viszonyokban van egy kis tévedés.

Neked eleve van valamilyen rossz gyermekkori múltad, nem alakult ki megfelelő önértékelésed, önbizalmad (ez csak kisgyerekkorban alapozódhat meg ugyanis). Ezért összeálltál egy olyan pasival, aki ezt maximálisan ki tudja használni. Egészséges önértékeléssel bele sem mész ebbe a kapcsolatba, de mondok egy érdekesebbet: ha egészséges önértékelésed lett volna, nem lettél volna vonzó ennek a pasinak. Méghozzá azért nem, mert egy narcisztikus vonásokkal is bíró sérültről van szó, akiből - ahogy előző is írja - simán válhat bántalmazó. Így olyan "kis buta, naiv libákat" keres, akik csodálják, hisznek neki és az alacsony önértékelésük miatt jól tudja őket manipulálni.

Egy ilyen kapcsolatért nem érdemes dolgozni, erőfeszítéseket tenni. A Te önbizalmad sem attól áll helyre, hogy külsőleg megváltozol, hanem szépen elmész pszichoterápiára és dolgozol a belsődön, felépíted magadban azt, amit a szüleid elmulasztottak. Ezzel egyúttal védetté is válsz az ilyen kihasználós pasik ellen.

Arra számítsál a szakításnál, hogy a pasi majd jön virágcsokrokkal és ígéretekkel, hogy mostantól más lesz. Nézz rajta keresztül, tipikus reakciója az ilyeneknek, max. két hét és visszaáll régibe.

2021. ápr. 4. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Igen ez egyértelműen toxikus kapcsolat. Ő pedig egy nárcisztikus ember. Most dolgozom azon ,hogy sikerüljön elengedni :)
2021. ápr. 7. 15:10

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!