Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit szólsz ahhoz, hogy egy...

Mit szólsz ahhoz, hogy egy régebben hosszú ideig pszichiátrián (pszichózissal) kezelt emberből orvos lesz?

Figyelt kérdés
Jelenleg is antipszichotikumokat szed.
2010. aug. 20. 08:57
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:

Hali!


Köszi a válaszokat.

Mivel okoz fájdalmat? Ha nem akarsz, természetesen ne válaszolj :)

2010. aug. 21. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:

Jajj, ha tudnád mennyi lelkibeteg emberke van, akit mégcsak nem is diagnosztizáltak magad is meglepődnél.

Egyébként meg miért ne lehetne belőle orvos? Jobban megérti majd a betegeit, mélyebb terápiás beszélgetéseket tud majd folytatni. Biztosan nagyon okos emberről van szó, ha már az orvosit el tudja végezni.

Ez is bizonyíték rá, hogy a lelki betegek nem "bolondok".

2010. aug. 23. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 A kérdező kommentje:
Pont, hogy nem megértő a betegsége miatt.
2010. aug. 23. 14:54
 24/29 anonim ***** válasza:
100%
A mar regota praktizalo pszichiaterek kozul sem mindegyik szazas. Az en elso pszichologusom olyan volt, hogy neha napokra eltunt, nem jott el a megbeszelt idopontban, ilyenkor az asszisztensevel beszelgettem, o mondta, hogy hat a doktorno sincs mindig beszamithato allapotban:) Aztan volt egy pszichiaterem, akire meg a kollegai is furcsan neztek, mert sokszor ilyen transzba esett, vagy hogy mondjam, lemerevedett es bamult maga ele percekig, meg amugy is latszott rajta, hogy valami nem stimmel, meg van egy masik, aki vegulis egesz normalis, csak a napi gyogyszeradagjat kapja meg!:) Szoval szerintem nem gaz a csaj, o mar eleve hulyen kezdi a karrierjet, ennyi:)
2010. aug. 25. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:

Kedves utsó hozzászóló!

Ezt az írásodat messze támogatom. Az én pszichóm, amikor először jártam nála olyan megmentőnek tünt a szemembe. De most, hogy évek után kigyógyultam, a dokim kezd egyre furcsábbnak látszani. Valóban, mintha nem volna 100-as. Lehet, hogy a sok dilisről átragadt rá valami?

2010. aug. 26. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 A kérdező kommentje:

Ha pszichiáternek meg az ismerösöm, az is gáz, de az engem nem érdekel úgy, mintha pl sebésznek vagy onkológusnak menne.

Pszichiáterek nem idővel hülyülnek meg (már aki hülye) hanem az az is volt.

2010. aug. 26. 16:59
 27/29 anonim ***** válasza:

Orvoshiány van. :)

Ha elhatalmasodik rajta a betegség akkor az úgyis elég feltünő. Jobb mintha titkon szociopata lenne.

Vannak alkoholista sebészek is. Az szerintem durvább.

2010. aug. 26. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:

A lelki betegeket miért kell egyből lehülyézni? Érdekes, ha olyan hülye lenne hogy tudná elvégezni az orvosit.

Szerintem a nagyobbik baj ebben a történetben a többi ember hozzáállása. Honnan tudjátok, hogy nem lenne jó szakember, amíg meg nem bizonyosodik róla?

2010. aug. 26. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:

Engem is kezelnek hasonló tünetek miatt, és antipszichotikumok szedése mellett tünetmentes vagyok.

Én jogot tanulok, és az önbizalmammal van gond, félek, hogy nem leszek alkalmas stresszes munkát vállalni.

Az orvosi pálya sem egy stresszmentes munka, főleg egy sebészé, szerintem az alkalmassági vizsgálaton fogják róla eldönteni, hogy betöltheti e az adott pozíciót.

Én magamról például már elfogadtam, hogy büntetőbíró nem lehetek, de talán oktató, vagy jogtanácsos igen. A jogi diplomát sok mindenre fel lehet használni.

De engem emiatt a betegség miatt nem vettek fel a rendőrségre sem gondnoknak! Arra hivatkoztak, hogy stresszes a munkakörnyezet... Nagyon nem tartottam helyénvalónak ezt az előítéletet!

Szerintem agysebész nem lehet belőle, de kisebb stresszel járó, mondjuk háziorvos igen!

2012. máj. 15. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!